لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اعتراض ها به تبرئه فرعون مصر/ ۱۰۰ کشته و زخمی در التحریر

صدور حکم تبرئه حسنی مبارک دیکتاتور مخلوع مصر از اتهاماتش ، اعتراض های گسترده مردم این کشور را در پی داشته است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شمار زیادی از مردم در قاهره پایتخت و اسکندریه ، در اعتراض به حکم تبرئه حسنی مبارک، فرزندان و همکاران وی از همه اتهامات وارده، تظاهرات کردند.

تظاهرات کنندگان با سر دادن شعارهایی اقدام دستگاه قضایی این کشور را محکوم کردند .

اعتراض ها به تبرئه فرعون مصر/ ۱۰۰ کشته و زخمی در التحریر

تظاهرات با یورش نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد . نیروهای امنیتی برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان به شلیک گاز اشک آور اقدام کردند. 

شبکه خبری الجزیره گزارش داد : بر اثر درگیری نیروهای امنیتی مصر با معترضان نزدیک میدان التحریر قاهره دو نفر کشته و شماری زخمی شدند. 

نیروهای پلیس مسیر میدان التحریر را مسدود و ده ها خودرو زرهی را در اطراف این منطقه مستقر کرده اند .

در اسکندریه نیز نیروهای پلیس هفت نفر را بازداشت کردند .

دیروز جلسه نهایی محاکمه و اعلام حکم رئیس جمهور مخلوع مصر در پرونده معروف به " پرونده قرن " برگزار شد و مبارک، پسرانش، وزیر کشور وقت و معاونانش از همه اتهامات این پرونده تبرئه شدند.

درحالی که دادگاه مصر حسنی مبارک رئیس جمهور مخلوع و پسرانش، وزیر کشور و  معاونانش را از همه اتهامات وارده از جمله کشتار  صدها تظاهرکننده  در سال ۲۰۱۱ تبرئه کرد؛ دادستان مصر خواستار تجدیدنظر در حکم تبرئه مبارک شد.

کشتار تظاهرکنندگان در جریان انقلاب ژانویه ۲۰۱۱ در مصر از جمله مهمترین اتهامات مبارک و حبیب العادلی وزیر کشورش است.

دیروز مصریها در تظاهراتی در قاهره خواستار مجازات اعدام برای حسنی مبارک شدند.

رئیس جمهور مخلوع مصر پس از صدور حکم دادگاه و تبرئه از اتهامات خود گفت: هیچ جرمی مرتکب نشده است و از انقلاب مردم شگفت زده شد.

اعتراض ها به تبرئه فرعون مصر/ ۱۰۰ کشته و زخمی در التحریر

احزاب مختلف مصری و رسانه های داخلی و خارجی این کشور در واکنش به حکم تبرئه حسنی مبارک و فرزندان و همکاران وی از همه اتهامات مربوط به فساد و قتل، آن را توطئه ای علیه انقلاب ژانویه ۲۰۱۱ مصر خواندند.

«ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت» با صدور بیانیه ای پس از تبرئه حسنی مبارک و فرزندان و همکاران وی از همه اتهامات مربوط به فساد و قتل تظاهرات کنندگان مصری در جریان انقلاب 2011 اعلام کرد که احکام قضایی امروز توطئه ای علیه انقلاب ژانویه 2011 است.

 جنبش مصری « 6 آوریل» نیز حکم برائت دیکتاتور مخلوع دو فرزند و وزیر کشور دولت وی را محکوم و اعلام کرد که «امروز روز ننگی است که از حافظه تاریخ پاک نخواهد شد و صدور چنین حکمی به معنای بازگشت به قبل از انقلاب 2011 است».

اقدام ناعادلانه دستگاه قضایی مصر در خصوص تبرئه حسنی مبارک حتی واکنش روزنامه های خارجی را در پی داشته است.

جدید ترین مطالب سایت