فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

انتقاد زنگنه از تصمیم اوپک

وزیر نفت تصمیم اخیر اوپک برای حفظ میزان تولید روزانه را به نفع همه کشورهای عضو اوپک ندانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، بیژن زنگنه در پاسخ به پرسش 'جان دفتریوس' مجری سی ان ان درباره این که آیا حفظ سقف تولید اوپک برای ١٢ عضو اوپک تصمیم خوبی بود یا خیر؟ گفت: فکر نمی کنم که این تصمیم به نفع همه کشورهای عضو اوپک باشد، زیرا برخی کشورهای عضو اوپک با این توافقنامه مخالف بودند، اما برای وحدت و همبستگی اوپک بود که ما تصمیم گرفتیم اقدامی خلاف این تصمیم اتخاذ نکنیم.

دفتریوس در ادامه از وزیر نفت پرسید: برداشت من این است که فقط تولید کنندگان حاشیه خلیج فارس از تلاش عربستان حمایت کردند، اما بیشتر کشورهای عضو مخالف اقدام عربستان بودند.

زنگنه در پاسخ گفت: من نمی توانم بگویم که هیچکس موافق این تصمیم نبود، اما چیزی که می توانم بگویم این است که بیشتر کشورها تلاش می کردند به شیوه ای دیگر تصمیم بگیرند.

خبرنگار سی ان ان سئوال کرد: اگر هدف این اقدام به واقع روسیه و ایران و به دلایل سیاسی نبوده باشد، آیا هدف واقعی این است که تولید کنندگان «نفت شیل آمریکا» اوج نگیرند؟ آیا انگیزه نهایی این است؟

زنگنه پاسخ داد: برخی تولید کنندگان اوپک چنین فکر می کنند، شیل نفت آمریکا مشکل بزرگ برای آینده اوپک است و نفت شیل اکنون با نفت متعارف و عادی رقابت می کند و سبب کاهش سهم کلی اوپک از بازار می شود.

جدید ترین مطالب سایت