لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

توضیح سازمان استاندارد درباره برنج مصنوعی، آب معدنی و روغن پالم

نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد توضیحات کاملی درباره نگرانی های مصرف  کنندگان از استاندارد محصولات خوراکی و غیر خوراکی و کیفیت خدمات ارائه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خبرگزاری ایسنا بخش هایی از سخنان پیروز بخت را منتشر کرده است که با هم می خوانیم:

- اگر روش های تولید خمیر مرغ اصلاح شود، امکان استفاده آن در فرآورده های گوشتی خواهد بود، اما اکنون استفاده از خمیرمرغ با ماهیت کنونی ممنوع است،زیرا خمیر مرغ ویژگی های خاصی دارد که اگر تغییری نکند، استفاده از آن در فرآورده های گوشتی مجاز نیست.

- اگر وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی و سازمان استاندارد به تفاهمی برسند که روش های تولید خمیر مرغ اصلاح شود، امکان ساماندهی در استفاده از فرآورده های گوشتی خواهد بود؛ اما اکنون خمیر مرغ با ماهیت کنونی که سازمان ملی استاندارد آن را شناسایی کرده، مجاز به استفاده در فرآورده های گوشتی نیست.

- نکته قابل توجه این است که برخلاف نظر وزارت بهداشت از سه سال پیش سازمان ملی استاندارد اعلام کرده بود که استفاده از خمیر مرغ در فرآورده های گوشتی به  طور کلی ممنوع است.

- پس از مذاکرات و بررسی ها استفاده از خمیرمرغ در سوسیس و کالباس و فرآورده های گوشتی به  طور کامل ممنوع اعلام شده و فعالیت چندین واحد تولیدی متوقف شد که از جمله آن یک واحد در قم را می توان مثال زد و این مطلب که گفته می شود در کالاهایی که دارای نشان استاندارد هستند خمیر مایه یافت می شود می توان اعلام کرد که این موضوع از سمت ما کاملا منتفی است.

- درباره روغن پالم طبق آخرین اعلام، از اول مهر، لبنیات پالم  دار از سراسر کشور جمع  آوری شد و این قول را به مردم می دهیم که هیچ  نگرانی درباره  لبنیات نداشته باشند.

- سازمان ملی استاندارد پیگیری های خوبی در این راستا کرده است؛ به  طوری که در سه ماه اخیر ۳۰۰ نمونه از بازار، ارزیابی شد.

- به  طور کلی می توان این اطمینان را به مردم داد که از مصرف لبنیات هیچ نگرانی نداشته باشند، زیرا سازمان استاندارد همه هوش و حواس خود را معطوف این موضوع کرده است.

- از سوی دیگر طبق پیگیری های سازمان ملی استاندارد، استفاده از روغن پالم در خمیر خامه ای نیز ممنوع شده است. مواردی که درباره  استاندارد اجباری در نظر گرفته شده است از سوی سازمان ملی استاندارد به  طور جدی پیگیری می شود و هیچ نگرانی در این باره نباید وجود داشته باشد.

- استاندارد آب معدنی به دلیل این  که اجباری شده است، سازمان ملی استاندارد نظارت ویژه ای بر آن دارد.

وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نیز نظارت خوبی در این باره دارد و به طور کلی نظارت دو جانبه روی آب  معدنی است که مورد تائید است و هیچ  نگرانی در این باره وجود ندارد.

- از آنجا که در استاندارد، هیچ درجه  بندی بالاتر و پایین  تری وجود ندارد، نمی توان برای آن ایرادی گرفت،زیرااستاندارد همان استاندارد است و این مساله که کالایی بالاتر باشد، منوط به کیفیت و استاندارد آن است که آب از جمله آن است و اگر مواد مضر نداشته باشد و ویژگی های لازم را داشته باشد، استاندارد است.

- درباره تولید برنج های صنعتی و عسل صنعتی در کشور می توان گفت که تاکنون طبق بررسی ها هیچ  برنج صنعتی در ایران تولید نشده است و درباره عسل نیز مسئولیت نظارت آن بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است و سازمان ملی استاندارد نقش و اطلاعی ندارد.

- از آنجا که برنج در سه نهاد دولتی وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت و سازمان استاندارد کنترل می شود، می توان اطمینان در مصرف برنج را به مردم داد.

جدید ترین مطالب سایت