فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بازهم مذاکره محرمانه و شکست عباس از رژیم صهیونیستی

هاآرتص افزود، آغا مانند عباس در سال های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۵ هنگامی که معاون یاسر عرفات، رئیس سابق تشکیلات خودگردان بود با یوسی بیلین، معاون وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مذاکره می کرد و نتیجه مذاکرات عباس با بیلین نیز سند تفاهم بیلین-ابومازن بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه هاآرتص چاپ فلسطین اشغالی از میانجیگری یکی از افراد نزدیک به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی برای مذاکرات سری  با رژیم صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد، این مذاکرات نیز هیچ  نتیجه  ای نداشته است.

 برخی منابع رژیم صهیونیستی هم  گفتند، حزب « اسرائیل خانه ما » به ریاست آویگدور لیبرمن، وزیر امور خارجه این رژیم نخستین بار طرحی درباره راهکار سیاسی ارائه خواهد کرد.

آنها همچنین از نقش اردن درباره مسجد الاقصی و برخی مسائل دیگر سخن گفتند.

روزنامه هاآرتص نوشت، یک فرد دانشگاهی نزدیک به محمود عباس به نام حسین آغا در مذاکرات  محرمانه بین تشکیلات خودگردان فلسطینی و رژیم صهیونیستی میانجیگری کرده و همزمان یک کانال رسمی نیز بین صائب عریقات مذاکره کننده ارشد فلسطینی و تزیپی لیونی، وزیر امور قضایی  این رژیم  گشوده شده بود.

این روزنامه نوشت، مذاکرات سال 2013  برگزار شده  و هیچ نتیجه ای نداشته است، اما با مجوز رسمی عباس بوده و اسحاق مولخو، مشاور نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز به عنوان نماینده  این رژیم در این مذاکرات حضور داشته است.

هاآرتص افزود آغا مانند عباس در سال های 1993 تا 1995 هنگامی که معاون یاسر عرفات، رئیس سابق تشکیلات خودگردان بود با یوسی بیلین، معاون وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مذاکره می کرد و نتیجه مذاکرات عباس با بیلین نیز سند تفاهم بیلین-ابومازن بود.

این سند باید توافقنامه اصولی می شد که راهکارهای مسائل اساسی را در حل و فصل دائم مشخص کند.

هاآرتص نوشت، مولخو با آغا بین سال های 2010 و 2011 در مذاکره شرکت کرده بود که در آن دنیس راس دیپلمات آمریکایی نیز حضور داشت که در آن زمان مشاور ارشد باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در امور خاورمیانه بود.

هاآرتص به نقل از گزارشی که در پایگاه اینترنتی خبری صهیونیستی « نیوز رپابلیک » منتشر شد، نوشت، عباس از مذاکرات آغا با مولخو اطلاع داشت اما با این مذاکرات به عنوان مذاکراتی الزام آور یا مأموریتی ویژه تعامل نکرد.

جدید ترین مطالب سایت