فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

"رجین" دومین جاسوس بزرگ هسته ای

روزنامه  اتریشی استاندارد اعلام کرد بدافزار جاسوسی رجین (Regin) کامپیوترهای آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین را آلوده کرده است. کارشناسان امنیتی شرکت های «سیمانتک» و «کاسپارسکی» از فعالیت ویروس رجین پرده برداشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از دویچه وله، روزنامه اتریشی استاندارد می نویسد درست در زمانی  که مذاکرات اتمی ایران با کشورهای پنج بعلاوه یک جریان داشت فعالیتهای بدافزار جاسوسی رجین نیز افشا شد. رجین قادر است سال ها به طور ناشناس کامپیوترها را کنترل کند و حتی در حالت آفلاین فعال باشد. بر اساس داده های شرکت سیمانتک، روسیه و عربستان بیش از کشورهای دیگر هدف این ویروس قرار گرفته اند. مکزیک، بلژیک، اتریش، ایران، ایرلند، افغانستان، هندوستان و پاکستان نیز در فهرست سیمانتک قرار دارند.

پایگاه دویچه وله در ادامه نوشت:  اما این اولین بار است که یک رسانه غربی درباره ی آلوده شدن کامپیوترهای آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش می دهد. آژانس درگیر مذاکرات با ایران است و رجین دومین بدافزار جاسوسی است که در سطح جهانی شهرت یافته است.

پیش از این کرم اینترنتی "استاکس نت" که در سال 2010 بخشی از تاسیسات اتمی ایران نفوذ کره بود از سوی آمریکا و اسرائیل برای نفوذ به سایت های هسته ای ایران طراحی شده بود. شرکت سیمانتک می گوید بدافزار رجین بر خلاف استاکس نت برای ایجاد اختلال در سیستم های کامپیوتری طراحی نشده است، بلکه بیشتر خصلت جاسوسی دارد.

ویروس رجین می تواند از صفحه کامپیوترهای آلوده اسکرین شات گرفته، کنترل ماوس کامپیوتر را در اختیار بگیرد، رمز های عبور را دزدیده و داده های حذف شده را بازسازی کند.

وبسایت آمریکایی «اینترسپت» که اخبار و اسناد مربوط به افشاگری های ادوارد اسنودن را منتشر می کند، گزارش داد که "رجین" به عنوان بدافزارهای ویژه جمع آوری اطلاعات «سازمان  امنیت ملی» آمریکا (ان اس ای) و سازمان جاسوسی «جی سی اچ کیو» از نهادهای اداری مربوط به اتحادیه اروپا از جمله پارلمان اروپا جاسوسی می کرده است.

این روزنامه در پایان یادآور شد برخلاف آژانس بین الملی انرژی اتمی که درباره  نفوذ ویروس رجین در کامپیوترهایش رسما نظری نداده، نمایندگان سازمان ملل و سازمان امنیت و همکاری در اروپا نفوذ بدافزار جاسوسی رجین به کامپیوترهای خود را تائید کردند. به نوشته اشپیگل آنلاین احتمالا سیستم های کامپیوتری سازمان اوپک هم که مقر آن در وین قرار دارد به بدافزار جاسوسی رجین آلوده شده است.

جدید ترین مطالب سایت