فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شارژ تلفن همراه با گِل!

با توجه به اهمیت باتری ها در زندگی امروزه، محققان همواره در تلاشند تا با کم کردن وزن، حجم و قیمت استفاده از باتری ها را آسان تر کنند و اکنون آنها از باتری جدیدی رونمایی کرده اند که تنها با خاک رس، انرژی ذخیره می کند‍.

خبرگزاری ایسنا: با توجه به اهمیت باتری ها در زندگی امروزه، محققان همواره در تلاشند تا با کم کردن وزن، حجم و قیمت استفاده از باتری ها را آسان تر کنند و اکنون آنها از باتری جدیدی رونمایی کرده اند که تنها با خاک رس، انرژی ذخیره می کند‍.

محققان دانشگاه درکسل فیلادلفیا با ساخت باتری بوسیله خاک رس رسانا توانستند علاوه بر قدرت ذخیره انرژی بالا، قابلیت تغییر شکل باتری را نیز امکان پذیر کنند.

به گفته یوری گاگسی، مهندس الکترونیک دانشگاه درکسل، با توجه به قیمت بسیار بالا و فناوری ساخت پیچیده باتری های رایج لیتیوم یون، باتری های ساخته شده از خاک رس رسانا علاوه بر سادگی فرآیند ساخت و قیمت پایین، می توانند جایگزین مناسبی برای نسل فعلی باتری ها باشند.

وی در مورد نحوه عملکرد باتری های گل رس افزود: با ترکیب آب در خاک یک ترکیب آب دوست حاصل می شود و همچنین با وجود آب در بین فضاهای موجود در خاک قابلیت تغییر شکل امکان پذیر می شود که با استفاده از این شیوه در این باتری ها، با ترکیبات آب دوست مثل خاک رس رسانا و ترکیبات غیرآب دوست مثل گرافن موفق به تولید الکترود های انعطاف پذیر از خاک گل رس رسانا شدیم.

محققان ضمن اشاره به موفقیت این روش در ذخیره انرژی الکتریکی در تلاشند تا با تحقیقات بیشتر این نسل باتری ها را که از قیمت مناسبی برخوردار هستند در اختبار عموم قرار دهند.

جدید ترین مطالب سایت