لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نخستین آزمایش موفق ابولا

برخی موسسات تحقیقاتی نخستین مورد آزمایش موفق واکسن این بیماری را بر روی انسان گزارش دادند، این در حالی است که سازمان ملل متحد، شمار افراد مبتلا به ویروس ابولا در سراسر جهان را بیش از ۱۶هزار تن اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پس از اعلام خبر کشته شدن بیش از هفت هزار تن بر اثر همه گیری ویروس مهلک ابولا در کشورهای غرب آفریقا و افزایش آمار مبتلایان به این بیماری تا شانزده هزار تن، سازمان بهداشت جهانی به تازگی از آزمایش موفقیت آمیز واکسن ابولا در مرحله انسانی خبر داد.

کشورهای گینه ، لیبریا و سیرالئون بیشترین آمار ابتلا به ابولا را دارند بطوری که ، لیبریا با 7244 مورد تأیید شده ابتلا به ابولا و 4181 مرگ بر اثر ابتلا به این ویروس ، بیشترین موارد ابتلا و مرگ بر اثر این ویروس را داشته است.

نخستین آزمایش موفق ابولا

محققان سازمان ملل می گویند ، بیش از شصت درصد افرادی که به این ویروس مبتلا شده اند جان خود را از دست داده اند.در همین حال ، برخی موسسات تحقیقاتی آمریکا اعلام کرده اند ، نخستین مورد آزمایش واکسن این بیماری را بر روی انسان با موفقیت به انجام رسانده اند.محققان در فاصله های دو و چهار هفته پس از تزریق این واکسن به بیست داوطلب که همگی افراد بالغ و سالم بین هجده تا پنجاه سال بوده اند، خون آنها را مورد آزمایش قرار دادند.میزان پادتن ساخته شده در بدن این داوطلبان ، پس از دریافت واکسن، در حدی قابل قبول بوده که نشان دهنده موفقیت آمیز بودن آزمایش این واکسن است.

نخستین آزمایش موفق ابولا

دانشمندان می گویند با وجود مثبت بودن نتایج آزمایش اولیه ، این واکسن باید در مراحلی دیگر و بر روی تعداد بیشتری از انسان ها مورد آزمایش قرار گیرد تا موثر بودن آن به طور کامل به تأیید برسد.

جدید ترین مطالب سایت