لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

قیمت طلا کاهش یافت

طلا در نخستین روز از فعالیت بازار جهانی در واکنش به شکست همه پرسی طلا در سوییس و ادامه کاهش قیمت نفت که تقاضا برای این فلز ارزشمند را محدود کرد، 25 دلار کاهش یافت و به پایین ترین حد از سال 2009 تاکنون رسید.

خبرگزاری ایسنا: طلا در نخستین روز از فعالیت بازار جهانی در واکنش به شکست همه پرسی طلا در سوییس و ادامه کاهش قیمت نفت که تقاضا برای این فلز ارزشمند را محدود کرد، 25 دلار کاهش یافت و به پایین ترین حد از سال 2009 تاکنون رسید.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در اوایل معاملات صبح دوشنبه بازار سنگاپور 2.1 درصد کاهش یافت و تا رکورد پایین 1142 دلار رسید که پایین ترین قیمت از هفتم نوامبر بود اما در ساعات بعدی تا 1152 دلار معامله شد.

در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در فوریه حداکثر 2.9 درصد یا 25 دلار کاهش یافت و به 1150 دلار رسید.

طلا پس از اینکه در اکتبر 3.3 درصد کاهش یافت، هفتم نوامبر به 1130 دلار رسید که پایین ترین قیمت در چهار سال گذشته بود. این ریزش شدید قیمت باعث شد تحلیلگران و معامله گران پیش بینی کنند طلا ممکن است تا پایان سال برای نخستین بار از سال 2009 تاکنون به 1000 دلار در هر اونس سقوط کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طلا در نوامبر برای سومین ماه متوالی کاهش یافت. این کاهش نتیجه تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای پایان دادن به برنامه خرید اوراق قرضه به دلیل پایین ماندن تورم و قیمت های پایین تر انرژی بود. از سوی دیگر قیمت نفت خام با تصمیم اعضای اوپک برای عدم کاهش تولید به پایین ترین حد از سال 2010 رسید.

همچنین طلا تحت تاثیر شکست همه پرسی طلا در سوییس قرار گرفت. این ابتکار در صورت موفقیت بانک مرکزی سوییس را وادار می کرد سهم طلا در ذخایرش را از حدود هشت درصد کنونی به 20 درصد افزایش دهد. مردم سوییس به اتفاق آرا با این ابتکار که بانک مرکزی این کشور را وادار می کرد حداقل 1500 تن طلا در مدت پنج سال خریداری کند، مخالفت کردند.

طلا در بحبوحه بهبود اقتصاد آمریکا که دورنمای افزایش نرخ های بهره در این کشور را قوی تر کرده است، به سوی دومین کاهش سالانه متوالی پیش می رود.

در بازار فلزات ارزشمند دیگر هر اونس نقره برای تحویل فوری به 14.4235 دلار رسید که پایین ترین قیمت از اوت سال 2009 بود. این فلز در نوامبر برای پنجمین ماه متوالی کاهش یافت که طولانی ترین افت از ژوئن سال 2013 به این طرف به شمار می رود.

هر اونس پلاتین برای تحویل فوری حداکثر 1.5 درصد کاهش یافت و به 1182 دلار رسید. قیمت این فلز ارزشمند نیز در نوامبر برای پنجمین ماه متوالی کاهش یافت.

هر اونس پالادیم برای تحویل فوری یک درصد کاهش یافت و به 801 دلار رسید و روند صعودی یک هفته گذشته را متوقف کرد.

جدید ترین مطالب سایت