فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

فیلتر همزمان صدها سایت با محتوای مجرمانه

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: پس از اینکه وزارت ارتباطات مهلت چند ماهه ای را از کارگروه برای هوشمندسازی فیلترینگ درخواست کرد اخیراً  اعلام کرده که آمادگی شروع اجرای هوشمندسازی را دارد و از کارگروه تقاضای برگزاری جلسه فوق العاده برای رسیدگی به این موضوع را کرده است.

خبرگزاری فارس: دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: پس از اینکه وزارت ارتباطات مهلت چند ماهه ای را از کارگروه برای هوشمندسازی فیلترینگ درخواست کرد اخیراً  اعلام کرده که آمادگی شروع اجرای هوشمندسازی را دارد و از کارگروه تقاضای برگزاری جلسه فوق العاده برای رسیدگی به این موضوع را کرده است.

عبدالصمد خرم آبادی در پاسخ به این سؤال که اخیرا آقای محسنی اژه ای با اشاره یکی از جلسات اخیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام کرده که تصمیماتی درباره شبکه های اجتماعی در این کارگروه اتخاذ شده که وزارت ارتباطات مهلت چند ماهه ای را درخواست کرده و پس از پایان این مهلت درباره شبکه های اجتماعی تصمیم قطعی گرفته می شود، جزئیات بیشتر در این باره چیست؟ گفت: اخیراً در یکی از جلسات کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه وزارت ارتباطات از دادستان کل کشور برای پیاده سازی مرحله اول فیلترینگ هوشمند مهلت چند ماهه را درخواست کرد که نهایتا دادستان کل کشور و سایر اعضای کارگروه با این فرصت چندماهه موافقت کردند و مقرر شد اولین مرحله هوشمندسازی فیلترینگ حداکثر ظرف مدت 4 ماه شروع شود و این روند تا هوشمندسازی کامل ادامه پیدا کند.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: البته اخیرا وزارت ارتباطات اعلام کرده است که آمادگی شروع فیلترینگ هوشمند را دارد و از کارگروه تقاضا کرده که جلسه فوق العاده برای رسیدگی به این موضوع تشکیل دهد.

او ادامه داد: بنابراین در جلسه آینده کارگروه این موضوع مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد و تصمیم مقتضی در این رابطه اتخاذ خواهد شد.

خرم آبادی یادآور شد:  وزارت ارتباطات اخیراً اعلام کرده که آن وعده ای که برای اجرای چند ماهه اعلام کرده بود اکنون آمادگی اجرایش وجود دارد.

خرم آبادی در پاسخ به سؤالی درباره زمان طرح موضوع راه اندازی فیلترینگ هوشمند در کارگروه، گفت: راه اندازی فیلترینگ هوشمند موضوع جدیدی نیست و کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از سال 1389 فیلترینگ هوشمند را از وزارت ارتباطات مطالبه کرده و از وزارت ارتباطات خواسته تا سیستم فیلترینگ هوشمند محتوا (کانتنت فیلترینگ) به سیستم فعلی فیلترینگ بر اساس URL (فیلترینگ نشانی) افزوده شود که متأسفانه این امر تاکنون محقق نشده است.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه دلایل عدم تحقق فیلترینگ هوشمند تاکنون چه بوده، گفت: علت این تأخیر را باید از مسئولان محترم وزارت ارتباطات سؤال کرد که در این راستا دادستان کل کشور، حجت الاسلام و المسلمین آقای رئیسی در یکی از جلسات کارگروه خطاب به مسئولان وزارت ارتباطات اعلام کرد همان گونه که در محیط فیزیکی مرزهای آبی، خاکی و هوایی کشور مرزبانان مشخصی دارد در فضای مجازی نیز وزارت ارتباطات مسئولیت مرزبانی فضای مجازی و جلوگیری از ورود محتوای مجرمانه به داخل کشور را بر عهده دارد و باید همه امکانات خود را برای انجام این وظیفه به کار گیرد.

او در پاسخ به سؤال دیگری که پرسید منظور از فیلترینگ هوشمند چیست و جزئیات بیشتری از این طرح اعلام کنید و آیا فیلترینگ هوشمند به معنی این است که به جای فیلتر کل محتوای آن سایت محتوای مجرمانه فیلتر شود، گفت: یکی از مزایای فیلترینگ هوشمند این است که محتوای مجرمانه فیلتر می شود ولی این فیلترینگ مانع از آن نیست که اگر کل فعالیت آن سایت مجرمانه تشخیص داده شود از فیلتر آدرس (نشانی کل سایت) صرف نظر شود در حال حاضر نیز تقریبا در بیش از 70 درصد موارد به جای فیلتر کل محتوای یک سایت صفحات جزئی آن سایت فیلتر می شود و فیلتر کل سایت صرفا در 2 صورت انجام می گیرد. نخست اینکه کل فعالیت سایت مجرمانه تشخیص داده شود و دوم اینکه امکان احصا و تفکیک محتوای مجرمانه یک سایت از محتوای غیرمجرمانه با تجهیزات فعلی مقدور نباشد در این صورت کل سایت فیلتر می شود.

او گفت: یکی دیگر از مزایای فیلترینگ هوشمند این است که اگر محتوای مجرمانه در تعداد زیادی از سایت های اینترنتی منتشر شود بدون اینکه نیاز به شناسایی و فیلتر تک تک نشانی های آن باشد به صورت هوشمند و خودکار از دسترسی به همه آنها جلوگیری می شود.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه یادآور شد: در سیستم فیلترینگ فعلی اگر یک محتوای مجرمانه برای مثال در 100 نشانی منتشر شود حتما باید 100 نشانی شناسایی و بعد از آن فیلتر شود که وقت گیر است.

فیلتر همزمان صدها سایت با محتوای مجرمانه

جدید ترین مطالب سایت