لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دیکتاتور تبرئه شد/۱۸۸ نفر از هواداران مرسی اعدام

یک مقام قضایی مصری اعلام کرد : دادگاهی در مصر ۱۸۸ نفر را به اتهام قتل ۱۳ مامور پلیس در جریان اعتراضات تابستان ۲۰۱۳ میلادی به اعدام محکوم کرد. در جریان اعتراضات هواداران محمد مرسی دهها نفر از هواداران مرسی و شماری از پلیس کشته شدند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  از هنگامی که ارتش مصر در ژوئیه 2013 محمد مرسی، رئیس جمهور اسلامگرای این کشور را برکنار کرد، طرفداران او هدف سرکوب خونینی قرار گرفته اند که دست کم به مرگ 1400 نفر از آنها منجر شده است .

دیکتاتور تبرئه شد/۱۸۸ نفر از هواداران مرسی اعدام

صدها نفر از طرفداران مرسی همچنین در محاکمه هایی که چند دقیقه بیشتر طول نکشیده است، به مرگ محکوم شده اند به طوری که سازمان ملل متحد آن را در تاریخ اخیر بی سابقه ارزیابی کرده است.

حکم های اعدام روز سه شنبه مطابق قوانین مصر باید به تایید مفتی، یا نماینده مذهبی نزد مقامات نیز برسد که صرفا نقشی مشورتی دارد.

این احکام سپس در دادرسی نهایی که 24 ژانویه خواهد بود، یا تایید خواهند شد یا به مجازات زندان تخفیف داده خواهند شد.

این مقام قضایی مصری تصریح کرد از این محکومان 143 نفر هم اکنون در زندان به سر می برند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از قاهره، این افراد متهم هستند چهاردهم اوت 2013 در حمله مرگباری به کمیساریای کرداسه، روستایی در حومه قاهره، شرکت داشته اند که همزمان با آن نیروهای امنیتی دو تجمع گسترده طرفداران مرسی را که در پایتخت مصر سازماندهی شده بود، متفرق می کردند.    

جدید ترین مطالب سایت