فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

هراس نتانیاهو از رویارویی احتمالی با حزب‌ الله و ایران

روزنامه صهیونیستی دبکا فایل نوشت: به عقیده بنیامین نتانیاهو، رییس کابینه رژیم صهیونیستی، نیروی های نظامی رژیم صهیونیستی فاقد توانایی ها و قابلیت های عملیاتی و تاکتیکی کافی برای پیروزی بر ایران و حزب الله لبنان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه  صهیونیستی دبکافایل، در گزارشی نوشت: در خلال عملیات لبه دفاعی یا لبه محافظ (صخره سخت) که توسط رژیم صهیونیستی علیه غزه اجرا شد و حدود سه ماه پیش به پایان رسید، مشخص شد که نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی، تحت رهبری ژنرال بنی گانتز، رییس ستاد مشترک، و ژنرال گادی آیزنکوک، معاون گانتز که بعداً جانشین او شد، دارای کمبودها و کاستی هایی بودند. دست کم این نظر بنیامین نتانیاهو است که به این نتیجه رسیده است که نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی فاقد آنگونه قابلیت های عملیاتی و تاکتیکی مورد نیاز هستند که مستلزم پیروزی در جنگ های احتمالی گسترده تر با ایران و حزب الله است. 

این منبع افزود: ارتش رژیم صهیونیستی در مقایسه با حزب الله، به نظر می آید که از آمادگی کافی برخوردار نباشد و از اینرو با قابلیت های کنونی خود، قادر نخواهد بود در عمق خاک لبنان با حزب الله هماوردی کند. از اینرو، نتانیاهو ترجیح می داد ژنرال یائیر گولانِ 52 ساله فرماندهی قوای مسلح رژیم صهیونیستی را در جنگ های آینده برعهده گیرد. با این حال، نتانیاهو به دنبال افزایش فشارهای سیاسی از سوی مخالفانش، از پیشنهاد خود عقب نشینی کرد. 

حسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان به رژیم صهیونیستی هشدار داده بود که شما باید تمام فرودگاه ها و بنادر خود را ببندید، زیرا هیچ نقطه ای در فلسطین اشغالی نیست که موشک های مقاومت نتواند به آن جا برسد. 

متعاقباً تهران نیز تأیید کرد که موشک های جدید زمین به زمین ایران به نام "فاتح" را که دارای کلاهک های نیم تنی است به حزب الله داده است. برد این موشک ها 350 کیلومتر و سرعتِ آن یک و نیم کیلومتر بر ثانیه یا 5400 کیلومتر بر ساعت است. 

دبکا فایل با اشاره به برخی تحرکات حزب الله در قلمون برای آمادگی نظامی برای جنگ احتمالی ، مدعی شد ممکن است حزب الله به جای جنگ تمام عیار با رژیم صهیونیستی، یک سری درگیری های بی وقفه و متناوب را آغاز کند که به درازا بکشد و طی آن از نقاط مختلف، حملاتی غیرمترقبه، پراکنده و برق آسا علیه رژیم صهیونیستی انجام دهد. 

دبکا فایل سپس مدعی شد: مسکو نیز در طراحی این نقشه سهیم بوده است. روسیه  قول داد که موشک های اس-300 خود را به سوریه دهد و همچنین سایر تسلیحات لازم را برای ارتش سوریه فراهم سازد تا نیروهای سوری بتوانند مانع پیشروی تروریستها به سوی دمشق، پایتخت این کشور، شوند. 

دبکافایل در خاتمه افزود: هرچند نتانیاهو شخصاً از ژنرال بنی گانتز و گادی آزینکوت می خواست که در خلال عملیات لبه محافظ، نفوذ عمیق به خاک غزه نکنند، با این حال، نتانیاهو شخصاً به این قضاوت و نتیجه رسیده است که این دو ژنرال، آن سطح از جسارت و جرأتِ لازم و همچنین میدان دید کافی برای مواجهه با درگیری هایی که برای سال آتی علیه رژیم صهیونیستی پیش بینی شده است را ندارند. به نظر نتانیاهو ژنرال گولان خصوصیات مورد نظر او را دارد و از همین رو، نتانیاهو اصرار داشت که ژنرال گولان به مقام رییس ستاد مشترک منصوب شود، اما نتانیاهو در برابر فشارهای سیاسی، کوتاه آمد.

 در هر صورت، اگر ژنرال گولان در مقام فعلی خود همچنان باقی بماند، نوبت ارتقاء مقام وی به منصب مورد نظر نتانیاهو در سال 2018 میلادی، پس از بازنشستگی ژنرال آیزنکوت، فراخواهد رسید. به هر حال این دومین باری است که نتانیاهو از فردِ پشنهادی مورد نظر خود برای ریاست ستاد مشترک رژیم صهیونیستی دست کشیده و در مقابل فشارهای سیاسی کوتاه آمده است. اولین بار نتانیاهو در رابطه با پیشنهادش برای تصدی مقام ریاست ستاد مشترک توسط ژنرال یائوو گالانت در سال 2010 میلادی، عقب نشینی کرد. همین کوتاه آمدن های مکررِ نتانیاهو نشان می دهد که شاید او خودش نیز جرأت و جسارت کافی برای ایستادگی در برابر فشارها را نداشته باشد.

هراس نتانیاهو از رویارویی احتمالی با حزب‌ الله و ایران

جدید ترین مطالب سایت