لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

قتل خواهر با انگیزه نامشخص / شناسایی هنگام مخفی کردن طلا

ساعت 10 صبح پنجم فروردین امسال ، کشف جسد ناشناس متعلق به یک زن در جاده تلو به کلانتری 166 لواسانات اعلام شد .

به گزارش خبرنگار مهر، ساعت 10 صبح پنجم فروردین امسال ، کشف جسد ناشناس متعلق به یک زن در جاده تلو به کلانتری 166 لواسانات اعلام شد .

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که جسد متعلق به زنی حدودا 50 ساله است که بر اساس نظریه تیم تشخیص هویت و پزشکی قانونی حاضر در محل کشف جسد ، به علت خفگی ناشی از انسداد شریان تنفسی گردن به قتل رسیده بود .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور رئیس شعبه 102 دادگاه بخش لواسانات ، پرونده برای انجام رسیدگی در اختیار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز رسیدگی به پرونده و در شرایطی که هیچگونه اعلام فقدان با مشخصات جسد ناشناس جاده تلو به پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام نشده و در بازرسی از مقتول نیز هیچگونه مدارک شناسایی کشف نشده بود ، 24 فروردین فردی با مراجعه به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام داشت : " نزدیک به 20 روز است که از خواهرم "سکینه . ن" 54 ساله که پس از متارکه از همسرش ، به تنهایی زندگی می کند اطلاعی ندارم " .

با توجه به تشکیل پرونده فقدانی در پایگاه چهارم آگاهی و آغاز رسیدگی به این پرونده ، کارآگاهان این پایگاه با بررسی بانک اطلاعاتی اجساد ناشناس موفق به شناسایی هویت جسد کشف شده در جاده تلو شده و در ادامه برادر مقتول برای انجام تحقیات و رسیدگی به پرونده قتل خواهرش ، به اداره دهم پلییس آگاهی دعوت می شود .

برادر مقتول پس از حضور در اداره دهم در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : حدود چند سالی است که خواهرم به تنهایی زندگی می کند و ارتباط چندانی با اعضای خانواده اش ندارد تا اینکه چندی پیش تعدادی از بستگان با بنده تماس گرفته و عنوان کردند که خواهرم جوابگوی تماس های تلفنی آنها نیست . من نیز برای پیگیری موضوع ، چندین بار با تلفن منزل و همراهش تماس گرفته و زمانی که پاسخگوی تماس های تلفنی من نشد به منزلش واقع در منطقه تهرانپارس مراجعه و در کمال تعجب ، همسایه طبقه بالایی خواهرم ( صاحبخانه ) عنوان داشت که چند روزی است که او را ندیده است " .

روز شنبه مورخه 30 فرودین و در شرایطی که تحقیقات پلیسی برای بررسی انگیزه های مختلف جنایت در دستور کار کاراگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داشت ، خواهرزاده مقتول با حضور در اداره دهم پلیس آگاهی مطالبی را بیان داشت که باعث شناسایی و دستگیری قاتل شد .

خواهرزاده مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : روز پنجشنبه 28 فروردین ، به همراه دایی ( برادر مقتول ) در مسیر رفتن به مراسم ختم یکی از بستگان بودیم که در بین راه و برای انجام عملیات بانکی ، لحظه ای از ماشین پیاده و در حالیکه دایی در داخل ماشین بود به داخل بانک رفتم . در زمانیکه در داخل بانک حضور داشتم ، در یک لحظه و از پشت شیشه بانک متوجه شدم که دایی در حال قرار دادن وسیله ای در زیر صندلی سمت شاگرد راننده است . بدون آنکه به موضوع مشکوک شده و از دایی سؤالی کنم ، هر دو نفر به  مراسم ختم رفتیم تا اینکه پس از بازگشت به منزل ، به وارسی زیر صندلی پرداخته و در کمال تعجب کارت شناسایی و طلا و جواهرات عمه ام ( مقتول ) را در زیر صندلی پیدا کردم !!! " .

با توجه به اظهارات خواهرزاده مقتول ، بلافاصله برادر مقتول توسط کارآگاهان اداره دهم دستگیر و برای انجام تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد .

برارد مقتول در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع از مدارک شناسایی و طلا و جواهرات کشف شده متعلق به خواهرش در زیر صندلی ماشین متعلق به خواهرزاده اش شد تا اینکه 31 فروردین لب به اعتراف گشود و به قتل خواهرش اعتراف کرد.

متهم در اعترافاتش و در تشریح نحوه جنایت به کارآگاهان گفت : ساعت 11 شب چهارم فروردین، با طرح و نقشه ارتکاب جنایت و در حالیکه یک ساندویچ ، همراه با یک نوشیدنی مسموم تهیه کرده بودم به در منزل خواهرم مراجعه و از او دعوت کردم تا برای صحبت در خصوص برخی اختلافات ، سوار ماشین من شود تا ضمن چرخیدن در سطح شهر و همچنین خوردن ساندویچ ، با یکدیگر نیز صحبت کنیم . زمانی که خواهرم نوشیدنی مسموم را نوشید ، بیهوش شد و من نیز گردنش را به صندلی بسته و به سمت جاده تلو حرکت کردم . پس از رسیدن به جاده تلو و اطمینان از مرگ خواهرم ، جسد را از ماشین پیاده و بلافاصله به منزل خواهرم مراجعه کردم . در داخل منزل ، به محل نگهداری مدارک شناسایی خواهرم مراجعه کرده و پس از برداشتن مدارک شناسایی و همچنین طلا و جواهرات ، از خانه خارج شدم .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و تحقیقات برای شناسایی انگیزه واقعی و ... ، در دستور کار  کار کارآگاهان اداره دهم پلیس اگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

جدید ترین مطالب سایت