لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

رای دیوان عدالت علیه تخلف بیمه ها

دیوان عدالت اداری اعلام کرد، دولت حق تعیین جریمه برای کوپن بیمه شخص ثالث را نداشته و دیوان نیز به همین علت تبصره ای از آیین نامه ماده ۸ قانون بیمه شخص ثالث را لغو کرده است.

رئیس کل بیمه مرکزی از حذف جریمه استفاده از کوپن های بیمه نامه شخص ثالث خبر داد و گفت : دیوان عدالت اداری اعلام کرده که دولت حق تعیین جریمه برای کوپن بیمه شخص ثالث را نداشته و دیوان به همین منظور تبصره ای از آیین نامه ماده 8 قانون بیمه شخص ثالث را لغو کرده است.

رای دیوان عدالت علیه تخلف بیمه ها

 محمد ابراهیم امین در نشست خبری افزود: شرکت های بیمه می توانستند تا 70 درصد در مدت چند سال برای بیمه نامه شخص ثالث در صورت نداشتن خسارت ؛ تخفیف قائل شوند و دارندگان بیمه شخص ثالت درصورت استفاده از کوپن بیمه نامه شخص ثالث متناسب با میزان استفاده از یک تا چند کوپن جریمه می شدند که دیوان عدالت اداری این موضوع جریمه را لغو کرده است .

وی افزود: این موضوع به شرکت های بیمه ابلاغ شده است و طبق رای دیوان عدالت اداری در شرکت های بیمه عمل می شود.

امین گفت : پیش تر اگر کسی می خواست بیمه نامه ثالث خود را تمدید کند، تخفیف دریافت می کرد و اگر از کوپن های بیمه نامه شخص ثالث استفاده و خسارت دریافت می کرد، در زمان تمدید بیمه نامه ؛ جریمه می شد.

رئیس کل بیمه مرکزی درباره برخورد بیمه مرکزی ایران با شرکت های متخلف بیمه گر گفت:  بیمه مرکزی کوچک ترین اغماضی برای حساب سازی شرکت ها نمی کند و به طور حتم  اعلام عمومی نیز خواهد کرد.

محمد ابراهیم امین افزود :  بیمه مرکزی همه شکایات دریافت شده را در مدت یک ماه رسیدگی و پاسخ قاطع می دهد.

وی گفت :  در ایران برای ورود شرکت ها به چرخه کار زمینه فراهم است، اما قوانین برای شرکت هایی که در شرایط ورشکستگی قرار می گیرند، مبهم و ناکافی است.

امین گفت :  هنگامی که شرکت های بیمه در شرایط بحرانی قرار می گیرند و زمان مرگ فرا می رسد،  نمی میرند، بلکه با دوپینگ و بازارشکنی ادامه می دهند و این برای بیمه گذاران هزینه بر است .

رئیس کل بیمه مرکزی ایران  درباره آخرین وضعیت شرکت بیمه توسعه هم گفت :  متاسفانه مسئولان شرکت بیمه توسعه هیچگونه همکاری با بیمه مرکزی برای روشن شدن میزان دارایی ها و بدهی ها نکرده است.

وی خاطرنشان کرد :  به دلیل همکاری نکردن این شرکت بیمه با بیمه مرکزی و تصمیمات شورای عالی بیمه،  پرونده آن به قوه قضائیه و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ارجاع شده است.

امین گفت :  پیگیری ها بسیاری برای احقاق مطالبات بیمه گذاران از طرف مقامات عالی کشور و همچنین مردم انجام می شود و اگر مسئولان این شرکت تصمیم داشته باشند که مطالبات را پرداخت کنند خوب است، اما چنین اراده ای ندیده ایم .

رئیس کل بیمه مرکزی ایران گفت :  برخلاف سایر کشورها که شرکت های بیمه موظف هستند، برای تاسیس ضمانت نزد بیمه مرکزی بگذارند ما سپرده ای برای تضمین از شرکت های بیمه نداریم و رابطه با بیمه گر، اتکایی است.

محمد ابراهیم امین افزود :  شرکت بیمه توسعه یک ریال هم به بیمه مرکزی نداده و 15 میلیارد تومان هم به ما بدهکار است.

امین گفت :  اطلاعی درباره تصمیمات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی درباره بیمه توسعه ندارم و نمی توانم پیش داوری کنم.

منبع خبر: خبرگزاری فارس

رای دیوان عدالت علیه تخلف بیمه ها

جدید ترین مطالب سایت