لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

روزهای خوش گذشت؛ داعش چند قدم تا فروپاشی

برای گروه داعش، روزهای خوش به آخر رسیده است و آنها در حالی که بخش زیادی از عراق را از دست داده اند، در سوریه نیز به پیروزی دست پیدا نمی کنند. هرچند این گروهک هرگونه ضعفی را رد می کند، اما مجموعه شکست هایشان، از فروپاشی آنان حکایت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشت: برای گروه داعش ورق درحال برگشتن است و آنها در حالی که بخش زیادی از عراق را از دست داده است، در سوریه نیز به پیروزی دست پیدا نمی کند.

گروه داعش که به ویژه با حملات هوایی ارتش و مردم مواجه شده است، مجموعه ای از شکست ها را در عراق متحمل شده و مجبور شده است از بخش های زیادی که در ژوئن به تصرف خود در آورده بود خارج شود.

بمباران تجهیزات و مواضع داعش در سوریه و عراق، زمینه ساز اختلال در شبکه فرماندهی این سازمان شده است .

داعش نوامبر از منطقه راهبردی جرف الصخر در جنوب بغداد و شهر بیجی در شمال بیرون رانده شد و حتی مجبور شد به محاصره پالایشگاهی به همین نام نیز پایان دهد.

در شرق ، داعش مجبور شد یکی از بزرگترین سدهای کشور را در عظیم و دو شهر نزدیک به مرز با ایران ترک کند.

در خاک سوریه، آنان نتوانستند در عین العرب، شهر کردنشین سوریه و هم مرز با ترکیه که در آن بسیاری از نیروهای خود را از زمانی که ششم اکتبر وارد آن شد، از دست داده است.

هرچند این گروهک هرگونه تضعیفی را رد می کند؛ اما این مجموعه شکست ها یا حملات ناکام القا می کند که وجهه نظامی داعش در حال فرو پاشی است .

به این ترتیب سعدیه و جلولا که در سرزمین های مورد مناقشه قرار دارند هفته گذشته بازپس گرفته شدند . تصرف این مناطق تایید می کند که مرزهای شرقی « خلافت» خودخوانده داعش به تدریج در حال فرو پاشی است .

یک کارشناس در این باره می گوید: « درچنین مناطقی پیشروی نیروهای داوطلب از سمت شمال و ارتش عراق از جنوب، تاکتیک خوبی است .»

اما ارتش تا کنون از هدف قراردادن مراکز شهری تحت کنترل داعش مانند موصل، تکریت و فلوجه از ترس آسیب وارد شدن به افراد غیر نظامی، خودداری کرده است.

در خاک سوریه، نبرد عین العرب، با وجود اهمیت راهبردی کم آن؛ اما رسانه ای شدن شدید آن،  داعش را مجبور کرده است که با وجود از دست دادن نیروی انسانی زیاد، همچنان بجنگد.

یک منبع آگاه نیز در این زمینه می گوید: «از دیدگاه های مختلف،  داعش به شدت در عین العرب گیر افتاده است.»

داعشی ها همچنین به موازات آن زیر آتش به ویژه آتش هوایی نیروهای حکومت سوریه در رقه ، و در استان حمص قرار دارند.

به گفته برخی از ناظران، تشدید نفرت جهانیان پس از ویدئوهای اخیر داعش (که یکی از این ویدئوها در نوامبر گردن زدن جمعی نظامیان سوری را نشان می داد) نشانه ای از یاس نیروهای داعش است .

البغدادی، سرکرده داعش، و خلیفه خودخوانده این گروه، در یک نوار صوتی، برای متقاعد کردن نیروهای خود، به شدت با مشکل رو به رو بود.

برخی تحلیلگران حتی مطرح می کنند که داعش به زودی در الانبار و فرات نیز به مشکل دچار می شود.

روزهای خوش گذشت؛ داعش چند قدم تا فروپاشی

جدید ترین مطالب سایت