لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تاکید ایران و سوریه بر همکاری در حوزه خلع سلاح هسته ای جهانی

سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان منع سلاح های شیمیایی که سرپرستی هیئت کشورمان در نوزدهمین کنفرانس سالانه کشورهای عضو این سازمان را در لاهه برعهده دارد، در حاشیه این اجلاس با قائم مقام وزارت خارجه سوریه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این دیدار قائم مقام وزارت خارجه سوریه کمک ها و مشورت های فنی کشورمان به سوریه در اجرای کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی را بسیار مفید و سازنده دانست و گفت: سوریه مصمم است که با وجود  مشکلات اقتصادی و امنیتی این کشور، به تمام تعهدات خود در امحای ذخایر سلاح های شیمیایی اش عمل کند و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.  

جهانگیری نیز در این دیدار ضمن حمایت از تصمیم و اراده مصمم طرف سوری در اجرای تعهداتش ذیل مفاد کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی گفت: مقامات سوری به درستی و به موقع تصمیم گرفتند که به کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی ملحق شوند و با این تصمیم به موقع مانع سوء استفاده جریانات افراطی در منطقه و در سطح بین المللی برای رسیدن به اهداف سوء خود درباره سوریه شدند.

جهانگیری پیشرفت یکساله در انهدام برنامه سلاح های شیمیایی سوریه را بی سابقه دانست و تاکید کرد که سوریه با اجرای تعهدات خود ذیل کنوانسیون با وجود محدودیت ها و مشکلاتی داخلی، نشان داد که اراده اش برای تحقق این هدف جدی است و جامعه بین المللی باید ارزش این کار دولت سوریه را بداند.

سرپرست هیات کشورمان در این کنفرانس همچنین ابراز امیدواری کرد که جامعه بین المللی فشار کافی بر رژیم صهیونیستی نیز وارد کند تا به معاهدات بین المللی خلع سلاح از جمله کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی ملحق شود و شاهد شکل گیری سریع تر خاورمیانه عاری از سلاح های کشتارجمعی باشیم.

نماینده دائم کشورمان نزد سازمان منع سلاح های شیمیایی در ادامه بر تعامل و همکاری نزدیک دو کشور تاکید و آمادگی کشورمان را برای انتقال تجارب و دانش خود در اجرای کنوانسیون به سوریه اعلام کرد.

نوزدهمین کنفرانس سالانه کشورهای عضو کنوانسیون منع سلاح های شیمیایی از دوشنبه 10 آذرماه به مدت 5 روز در لاهه هلند آغاز شده است و هیئتی به سرپرستی دکتر علیرضا جهانگیری سفیر و نماینده دایم کشورمان نزدیک سازمان منع سلاح های شیمیایی در این کنفرانس حضور دارد.

تاکید ایران و سوریه بر همکاری در حوزه خلع سلاح هسته ای جهانی

جدید ترین مطالب سایت