فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اعتراض کلینتون به طرح نظامی شدن پلیس آمریکا

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا، روز پنجشنبه از طرح نظامی شدن پلیس آمریکا انتقاد و ابراز امیدواری کرد، اعتراض های کنونی به خشونت پلیس برضد اقلیت ها، به ایجاد فرصتی برای گفتگو و بهبود روابط اقلیت ها و پلیس بینجامد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، هیلاری کلینتون در همایشی اجتماعی در شهر بوستون آمریکا که محور اصلی آن، مشکلات اجتماعی زنان در آمریکا بود، به جای تاکید بر مسائل تبعیض جنسیتی به مطرح کردن تبعیض های نژادی و نیز قتل مایکل براون و اریک گارنر پرداخت که در ماه های اخیر توسط پلیس آمریکا کشته شده اند.

کلینتون گفت: قتل این افراد زمینه ساز آسیب های اجتماعی و آزرده شدن شمار زیادی شده است، ما باید از خود بپرسیم آیا این افراد، پسران ما نبودند؟ آیا آنها برادران ما نبودند؟

اعتراض کلینتون به طرح نظامی شدن پلیس آمریکا

کلینتون این سخنان را یک هفته پس از آن گفت که در پی صدور حکم تبرئه دادگاه شهرک فرگوسن ایالت میسوری که دارن ویلسون، افسر پلیسی که مایکل براون، را به ضرب گلوله کشت، خیابان های شهرهای مختلف آمریکا صحنه اعتراض و تظاهرات گسترده شد.

همچنین روز پیش از سخنرانی هیلاری، هیئت منصفه نیویورک، افسر عامل قتل «اریک گارنر»، مرد سیاهپوست را متهم نکرد.

کلینتون همچنین درباره نظامی شدن پلیس هشدار داد و از میزان نامتناسب زندانی شدن مردان سیاه پوست در آمریکا به شدت انتقاد کرد.

وی گفت زمانی که می بینیم یک سوم سیاه پوستان در آمریکا با چشم انداز زندانی شدن در طول زندگی خود رو به رو هستند باید مد نظر داشته باشیم که چه پیامدهای ویرانگری برای خانواده ها و جامعه ای که همه ما در آن زندگی می کنیم ایجاد شود.

اعتراض کلینتون به طرح نظامی شدن پلیس آمریکا

وی گفت این تراژدی ها از ما زیاد دور نیستند؛ این تراژدی ها برای افراد دیگر اتفاق نمی افتد. این اتفاق ها در خیابان های ما، برای فرزندان ما و برای هموطنان ما روی می دهد و این مایه تاسف است.

کلینتون که از نامزدهای احتمالی انتخابات سال 2016 میلادی نیز به شمار می رود، در حالی این اظهارات را گفت که همچنان خیابان های فرگوسن صحنه حضور گسترده معترضان به خشونت پلیس برضد افراد رنگین پوست در آمریکا است.

همچنین روز سه شنبه، رومان برزیسبون، جوان سیاه پوست 34 ساله، در حالی که هیچ سلاحی در دست نداشت،  توسط پلیس در حومه شهر فینیکس کشته شد.

پلیس فینیکس با این حال با هدف جلوگیری از اتفاقاتی که در پی قتل مایکل براون در فرگوسن افتاد بلافاصله گزارش مفصل قتل بریسبون را منتشر کرد.

به گفته مسئولان، نیروهای پلیس که در پی گزارش سرقت به محل اعزام شده بودند این جوان سیاه پوست را با قاچاقچیان مواد مخدر اشتباه گرفتند و پس از تعقیب وی را به ضرب گلوله کشتند.  

مارسی کریتر، وکیل خانواده بریسبین، در سخنانی گفته است شاهدان زیادی وجود دارند که گزارش پلیس مبنی بر اینکه افسری که این جوان را کشته تصور کرده وی مسلح بوده رد کرده اند و همگی اعلام کردند در تعقیب و گریز بریسبون  کاملا مشخص بود که وی مسلح نبوده است.

کربتر گفت: امشب دل چهار کودک برای پدرشان تنگ شده است، یک زن همسرش را از دست داده است و یک مادر بی پسر شده است.

وی افزود: این یک تراژدی غیرضروری است که می شد از آن پیشگیری کرد. وی مسلح نبود و تهدیدی برای هیچکس نبود و ما قصد داریم که این مسئله را به طور کامل پیگیری کنیم.

ان هارت، از فعالان ضد خشونت پلیس و مشاور اجتماعی در فینیکس، گفت: به نظر می رسد نیروی پلیس آمریکا، فصل شکار مردان سیاه پوست را اعلام کرده است.

هارت افزود: این مسئله که چرا افسران پلیس آمریکا ترجیح می دهند به جای بازداشت و زندانی کردن تیراندازی کنند باید عمیقا بررسی شود.

همزمان با سخنرانی کلینتون درباره نظامی شدن پلیس آمریکا و تبعیض های نژادی، رئیس پلیس لس آنجلس از متهم شدن سه افسر پلیس به تیراندازی به برایان نیوت برد، کهنه سرباز 51 ساله غیرمسلح، خبر داد که در سال 2013، به ضرب گلوله کشته شد.

اعتراض کلینتون به طرح نظامی شدن پلیس آمریکا

جدید ترین مطالب سایت