فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نحوه حذف پردرآمدها از دریافت یارانه نقدی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از اقدام دولت برای حذف تدریجی خانوار های با در امد بالا از دریافت یارانه نقدی خبر داد.

خبرگزاری مهر: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از اقدام دولت برای حذف تدریجی خانوار های با در امد بالا از دریافت یارانه نقدی خبر داد.

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم گفت: معتقدم دولت باید هدفمندی یارانه ها را هر سال به صورت پیاپی دنبال کند تا وقفه ای در اجرای این قانون ایجاد نشود.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: وقفه ای که سه سال قبل در اجرای این قانون ایجاد شد، به ضرر این قانون و اهداف بلند آن بود.

مصباحی مقدم ادامه داد: موضع گیری هایی را برخی از مسئولان دولتی مبنی بر اجرای قانون هدفمندی با شیب بسیار ملایم داشته ان که با روح قانون هدفمندی در تضاد است.

وی افزود: روش و رفتاری که در دولت آقای هاشمی و خاتمی در حذف یارانه ها وجود داشت، متاسفانه فایده ای که دربر نداشت، برای کشور ضرر و زیان هم داشت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در تشریح اشتباهات دولت سازندگی و اصلاحات در حذف یارانه ها، گفت: این دولت ها دائما شوک قیمتی را پدید می آوردند بدون اینکه تاثیری در مدیریت مصرف داشته باشند. ما معتقدیم باید روشی را دنبال کنیم که اگر برای مردم هزینه به وجود می آورد، برای عموم و کشور فایده نیز داشته باشد.

وی ادامه داد: برای این منظور باید اصلاح قیمت ها به گونه ای بوده که برای بخش تولید و مصرف اثربخش باشد و موجب شود تولیدات ما به سمت تولیدات با مصرف کمتر انرژی جهت گیری شود تا مصرف کنندگان نیز مصرف خود را متعادل تر کنند که این امر با اصلاح جدی قیمت امکان پذیر است نه افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت.

مصباحی مقدم اظهار داشت: درست است که با اجرای این روش ممکن است در کوتاه مدت قیمت ها افزایش یافته و مردم را نگران کند، اما بررسی های اجرای دو دوره قبل قانون هدفمندی یارانه ها نشان می دهد که اصلاح قیمت ها سهم بسیار کمی در تورم دارد.

وی تصریح کرد: این تصور اشتباه است که اگر 50 تا 60 درصد قیمت ها اصلاح شود، دچار مشکل تورم 50 تا 60 درصدی می شویم؛ مصرف انرژی در مصارف خانوار به اندازه ای نیست که آنها را دچار مشکل کنیم.

نماینده مردم تهران اظهار داشت: در دور اول اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در سال 89 قیمت برخی کالاها 100 درصد تا 200 درصد افزایش یافت اما اثر آن در تورم فقط 10 درصد بود؛ بنابراین جای نگرانی جدی وجود ندارد.

رئیس سابق کمیسیون برنامه و بودجه گفت: دولت اعلام کرده که به صورت تدریجی تعدادی از خانوارهای با درآمد بالا را از دریافت یارانه نقدی حذف می کند؛ البته ما از آمار دقیق آن اطلاعی نداریم.

در ادامه حمیدرضا فولادگر در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی مهر اظهار داشت: خبرهایی مبنی بر حذف دهک های بالا از دریافت یارانه نقدی را بنده هم شنیده ام، اما مجلس در قانون بودجه سال 93 به دولت اختیار داد که دهک های بالا را از دریافت یارانه نقدی حذف کند که متاسفانه تا امروز این قانون به صورت کامل اجرا نشده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت با مساله حذف دهک های بالا با احتیاط برخورد کرد و بدون اینکه سقف درآمدی برای حذف افراد از دریافت یارانه نقدی اعلام کند، خواستار انصراف اختیاری خانواده ها شد که متاسفانه نتیجه بخش نبود.

فولادگر ادامه داد: اگر دولت سقف درآمدی برای انصراف خانوارها اعلام کرده بود، بهتر به نتیجه می رسید. دولت در آن زمان اعلام می کرد که شاید مردم اطلاعات دقیق اقتصادی خود را اعلام نکنند؛ به همین دلیل سقف درآمدی نمی گذاریم که در هر صورت باز هم به همین نتیجه رسیدیم.

وی تاکید کرد: در بودجه امسال دولت باید راهکاری برای اجرای دقیق قانون هدفمندی بیندیشد زیرا اصل در این قانون، پرداخت یارانه نقدی به افراد نیازمند است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یارانه غیرنقدی نیز باید به بخش تولید داده شود؛ اصل یارانه برای کمک به تولید است.

رئیس کمیسیون حمایت از تولید در خصوص لایحه بودجه 94 نیز گفت: دولت سهم بخش بهداشت از هدفمندی را در لایحه بودجه 94 نیز در نظر گرفته است اما برای بخش تولید هنوز اطلاعات کاملی نداریم.

نحوه حذف پردرآمدها از دریافت یارانه نقدی

جدید ترین مطالب سایت