فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

توهمات دایی‌ جان‌ ناپلئونی دلواپسان درباره مذاکرات هسته‌ای و انتخابات

صادق زیباکلام درباره اظهارات حدادعادل و صحبت های مشابه ای که از سوی برخی دلواپسان مطرح شده است می گوید: 

هموطن:صادق زیباکلام درباره اظهارات حدادعادل و صحبت های مشابه ای که از سوی برخی دلواپسان مطرح شده است می گوید: مقصود از این سخن ها در حقیقت نه روسیه، نه آمریکا، نه شرق و نه غرب است؛ برای این است که بگویید آمریکایی ها می خواهند از برنامه هسته ای استفاده کنند تا در انتخابات ایران تاثیر بگذارند. من فکر می کنم اینها توهمات" دایی جان ناپلئونی" است که بسیاری از رجال سیاسی ایران به دلیل اطلاع درست نداشتن از مسائل سیاسی و تعاملات بین المللی به آن گرفتار هستند.

 غلامعلی حداد عادل نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی روز نهم آذر  و چند روز پس از پایان مذاکرات هسته ای در وین در نطق میان دستور خود با اشاره به این موضوع که در مذاكرات هسته ايی و تحريم ها در موقعيت خطيری قرار داريم، گفت: ما نمايندگان مجلس كه خود را فرزندان معنوي و سياسي مدرس شهيد و امام راحل مي دانيم به پيروي از رهبر معظم انقلاب اسلامي به امريكايي ها با صراحت تمام مي گوييم: مبادا گمان كنيد كه مي توانيد با تحريم ظالمانه ايي كه به بهانه موضوع هسته ايي بر ايران تحميل كرده ايد دوباره در ايران راه نفوذي براي خود پيدا كنيد. مبادا گمان كنيد كه مي توانيد در قضيه مذاكرات با تهديد و تمديد، در انتخابات مجلس آينده دخالتي كنيد و تاثيري به نفع خود ايجاد كنيد.

 برخی از کارشناسان این صحبت های حدادعادل را در واقع تذکر به دولت یازدهم عنوان می کنند. صادق زیباکلام درباره اظهارات حدادعادل و صحبت های مشابه ای که از سوی برخی دلواپسان مطرح شده است به خبرنگار «آفتاب» می گوید: مقصود از این سخن ها در حقیقت نه روسیه، نه آمریکا، نه شرق و نه غرب است؛ برای این است که بگویید آمریکایی ها می خواهند از برنامه هسته ای استفاده کنند تا در انتخابات ایران تاثیر بگذارند. من فکر می کنم اینها توهمات" دایی جان ناپلئونی" است که بسیاری از رجال سیاسی ایران به دلیل اطلاع درست نداشتن از مسائل سیاسی و تعاملات بین المللی به آن گرفتار هستند.

این استاد دانشگاه افزود: پیام دومی که این نوع صحبت منتقل می کند، این است که مبادا از موفقیت تیم مذاکره کننده به منظور استفاده در انتخابات بهره برداری شود. بنابراین امثال ایشان پیش دستی می کنند و از الان می خواهند مطرح کنند که از برنامه مذاکرات هسته ای و موفقیتی که تیم مذاکره کننده هسته ای ایران بعد از ۱۵ ماه به دست آورده، برای انتخابات استفاده نشود.

حدادعادل ادامه می دهد: البته در اینجا سوالی مطرح می شود؛ اول اینکه اگر دوران آقای احمدی نژاد بود و کاری را که آقای روحانی و تیم مذاکره کننده ایران انجام داد، در آن زمان آقای احمدی نژاد و تیم مذاکره کننده وقت انجام می داد آیا آقای حدادعادل و اصولگرایان از این موضوع استفاده تبلیغاتی و بهره برداری سیاسی به نفع خودشان نمی کردند؟

زیباکلام تاکید کرد: درباره مسئله انتخابات، آقای حدادعادل بهتر می دانند که انتخابات در ایران خیلی با استانداردهای دموکراسی همخوانی ندارد. بنابراین صدر تا ذیل آنچه که آقای دکتر حداد عادل  گفته اند محل مناقشه است. چه آن بخش که مربوط به آمریکایی ها است و معلوم نیست که آمریکایی ها چگونه می خواهند از انتخابات ایران استفاده کنند و بر روی آن تاثیر بگذارند. این هم از آن تئوری های پیچیده دایی جان ناپلئونی است و چه آن بخش که مربوط به انتخابات در ایران است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی توضیح می دهد: اساسا خیلی از اصولگرایان حاضر به قبول این واقعیت که آنها در هشت سال نتوانستند کاری انجام دهند و مملکت را به آن روز در آوردند، نیستند؛ حالا دولت آقای روحانی توانسته یک موفقیت نسبی درباره مذاکرات به دست آورد و اصولگرایان به جای تبریک این موضوع که کاری را که ما در هشت سال نتوانستیم انجام دهیم شما در هشت ماه انجام دادید، مطرح می کنند که مبادا شما بخواهید از این موضوع بهره برداری برای انتخابات کنید. خود این فی النفسه نشان می دهد این یک پیروزی است که می توان از آن در انتخابات استفاده کرد. این بهترین اعتراف است که شما موفق شدید اما خوب حالا از این موفقیت خواهشا در انتخابات استفاده نکنید.

زیباکلام تاکید کرد: البته همان طور که قبلا هم گفتم ایشان نیازی ندارند که نگران این موضوع باشند چون شورای نگهبان همه آنهایی که نباید در مجلس باشند را ردصلاحیت خواهد کرد. بنابراین چه دولت آقای روحانی بخواهد از این موفقیت بهره برداری کند و چه نخواهد؛ عملا این آقای حدادعادل و همکرانشان هستند که توسط شورای نگهبان بازی ای را با حریف انجام می دهند که پای حریف بسته است و بعد با حریف در نهایت افتخار مسابقه دو می دهند.

به گزارش آفتاب، اظهارنظرهایی از این دست چه در مجلس و چه خارج از آن که معمولا از طرف گروه هایی که اصولا با نام دلواپسان شناخته می شوند؛ باعث واکنش رئیس جمهور نیز شده است. روحانی چهارشنبه شب در استان گلستان، ضمن گلایه از "نقدهای غیردلسوزانه" از تیم هسته ای گفت: تیم دیپلماسی کشور تاکنون قدم های خوبی در مذاکرات برداشته و دشمن را به عقب رانده است و انشاء الله در این صحنه به پیروزی خواهیم رسید. وی گفت: دولت هیچ گله ای از نقدها بالاخص نقدهای دلسوزانه ندارد. روحانی با بیان اینکه نقدهای غیر دلسوزانه حتی در زمان جنگ نیز وجود داشت، افزود: در دوران جنگ و با وجود اینکه عملیات بزرگی چون 'فاو' و 'والفجر 8 ' انجام می شد باز عده ای از این عملیات انتقاد می کردند.

  اخبار سیاسی  - آفتاب

جدید ترین مطالب سایت