لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

معشوقه بغدادی چگونه دستگیر شد؟

همسر سابق سرکرده «داعش»، در اردوگاه «نهر البارد» لبنان با یک آواره فلسطینی ازدواج کرده و پس از خروج از آن با عناصر مرتبط با عملیات تروریستی در لبنان دیدار کرده است.

هموطن:تقریبا دو ماه پیش و در پی بروز تحولات امنیتی در منطقه مرزی عرسال (در شرق لبنان) که گروهک های تروریستی «داعش» و «جبهة النصرة» شماری از نظامیان ارتش و نیروهای امنیتی لبنان را به اسارت گرفتند، ارتش پروازهای شناسایی خود بر فراز «ارتفاعات بحنین»، منطقه «المنیه» و ارتفاعات «الضنیة» را افزایش داد و با محاصره شهرک «حیلان» از توابع شهرستان «الضنیة» عملیات خود را به منظور هدف قرار دادن کانون های تجمع گروهک  های تروریستی آغاز کرد.

گزارش وبگاه خبری «العهد» حاکی است که این تحولات میدانی با عملیات رصد تماس های تلفنی توسط ارتش هم زمان شد که مشخص شد تحرکاتی در مناطق کوهستانی لبنان به سمت سوریه، مناطق القلمون و ارتفاعات عرسال در جریان بود. تقریبا یک ماه و نیم گذشته موعد آغاز عملیات نظامی در آن منطقه مشخص شد که به شکار صید ارزشمندی برای ارتش لبنان منجر شد.

این گزارش حاکی است که منابع امنیتی در ابتدا این خبر را مسکوت گذاشتند تا اینکه اخیرا و در پی تشدید تهدیدات گروهک های تکفیری مبنی بر اعدام «علی بزال» یکی نظامیان ربوده شده در منطقه عرسال، اعلام شد که ارتش لبنان «سجی الدلیمی» را در یکی از مدارس شهرک «حیلان» دستگیر کرد. به هنگام دستگیری شماری از آوارگان سوری نیز در معیت وی بودند.

اطلاعات به دست آمده نشان می دهد که الدلیمی تا ماه اکتبر گذشته در اردوگاه «نهر البارد» به همراه همسر جدیدش به نام «کمال خلف» به سر می برد. خلف از اهالی این اردوگاه بوده و پیش از این بازداشت شده بود و الدلیمی از طریق فردی به نام «ابو جورج الشنص» با او آشنا شده و پس از ازدواج به مدت دو ماه کامل در  اردوگاه نهر البارد مانده و با کارت شناسایی جعلی فردی به نام «ملَک عبدالله» تردد می کرد.

بر اساس این گزارش، در پی تشدید اقدامات و تدابیر امنیتی (ارتش لبنان) پس از تحولات «بحنین»، الدلیمی و همسر جدیدش به طور ناگهانی اردوگاه نهر البارد را ترک کرده و به توصیه یکی از اعضای مجموعه (فتح الاسلام) به منطقه «الضنیه» منتقل شدند. الدلیمی در آنجا عملیات لجستیکی خود به منظور کشف نام افراد بازداشت شده فتح الاسلام را آغاز کرد تا نام آنها را برای مبادله با نظامیان لبنانی ربوده شده در عرسال برای گروهک های تکفیری ارسال کند. الدلیمی با همین مأموریت بین شهرهای شمالی الضنیه و «طرابلس» و همچنین «عین الحلوه» و «صیدا» در جنوب و «شتورا» و «عرسال» در مناطق شرقی لبنان رفت و آمد کرد و در جریان آن با شماری از زنان این مناطق که با عملیات تروریستی ارتباط مستقیمی داشتند دیدار کرد و اموال هنگفتی به آنها داد.

این گزارش حاکی است که سجی الدلیمی تا زمانی که به دستور دستگاه قضایی لبنان به همراه فرزند 10 ساله اش دستگیر شد، فعالیت های خود را ادامه می داد.

از طرفی یگر روزنامه السفیر لبنان در نسخه روز گذشته خود اعلام کرد که نتایج بازجویی  های اخیر از «سجی الدلیمی» همسر سابق «ابو بکر البغدادی» سرکرده گروهک تروریستی «داعش» نشان داد که از مارس گذشته تا کنون از لبنان خارج نشده و با وجود اینکه آزمایشات پزشکی نشان داد که وی باردار است ولی از افشای هویت پدر جنین خود سر باز زد.

گزارش روزنامه السفیر حاکی است که سجی الدلیمی تاکید کرده که به هنگام خروج از زندان در ماه مارس 2014، در عقد کسی نبود. پیش از این برخی رسانه ها اعلام کرده بودند که سجی الدلیمی همسر سابق البغدادی است و مدت ها قبل از وی طلاق گرفته است.

این روزنامه با بیان اینکه آزمایشان پزشکی صحت ادعای الدلیمی مبنی بر باردار بودن را تایید کرد، افزود: هاجر دختر سجی الدلیمی که همراه مادرش توسط نیروهای لبنانی دستگیر شده، در بازجویی ها اسم خود را فاش نکرده و چنین امری نشان می دهد که آموزش های قبلی در این زمینه دریافت کرده است.

 اخبار بین الملل -   فارس

جدید ترین مطالب سایت