لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تامین میوه‌ های شب یلدا

مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت کشاورزی گفت: انواع میوه های مورد نیاز برای شب یلدا مانند انار، پرتقال، نارنگی،  کیوی و سیب به اندازه کافی تولید و ذخیره شده و هیچ مشکلی برای تامین آن ها برای شب یلدا نداریم اما باید قیمت ها را نیز کنترل کنیم تا بی رویه افزایش نیابد.

خبرگزاری ایسنا: مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت کشاورزی گفت: انواع میوه های مورد نیاز برای شب یلدا مانند انار، پرتقال، نارنگی،  کیوی و سیب به اندازه کافی تولید و ذخیره شده و هیچ مشکلی برای تامین آن ها برای شب یلدا نداریم اما باید قیمت ها را نیز کنترل کنیم تا بی رویه افزایش نیابد.

ابوالقاسم حسن پور  اظهار کرد: سالانه حدود دو میلیون تن انواع پرتقال در کشور تولید می شود که نیاز کشور را از مهر تا فروردین ماه تامین می کند.

وی افزود: با توجه به میزان تولید پرتقال که مازاد نیاز بر مصرف داخلی است، به راحتی می توانیم بیش از 200 هزار تن این محصول را صادر کنیم.

به گفته حسن پور پرتقال کیلویی 700 تا 1500 تومان از باغداران خریداری و ذخیره شده است.

مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد:  میزان تولید انار در هر سال حدود 940 هزار تن بوده که امکان صادرات 300 هزار تن آن وجود دارد.

حسن پور با بیان این که وضعیت برداشت انار مناسب بوده و به اندازه کافی این محصول ذخیره سازی شده است، گفت: قیمت خرید هر کیلوگرم انار از باغداران 1000 تا حدود 2000 تومان است.

وی اعلام کرد: سالانه حدود دو میلیون تن انواع سیب در کشور تولید می شود و بیش از 15 هزار تن انواع سیب در انبارهای ارومیه ذخیره سازی شده است. این محصول بین 1000 تا 1500 از باغداران خریداری شده است.

مدیر کل دفتر میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی با مثبت ارزیابی کردن وضعیت تولید کیوی در کشور اظهار کرد: تولید کیوی در سال جاری حدود 300 هزار تن است که امسال این محصول از باغداران کیلویی 1000 تا 1500 تومان خریداری شده و نارنگی نیز به عنوان دیگر میوه مورد نیاز برای شب یلدا کیلویی 1000 تا 2000 تومان از باغدار خریداری شده که با توجه به تولید 700 هزار تنی آن در هر سال، مشکلی برای تامین نیاز مردم به این محصول وجود ندارد و حتی می توانیم حدود 100 هزار تن آن را نیز صادر کنیم.

حسن پور گفت: با توجه به وضعیت مناسب تولید انواع میوه های باغی مانند انار، پرتقال، نارنگی، کیوی و سیب نباید اجازه دهیم قیمت این محصولات به صورت بی رویه ای افزایش یابد.

وی تاکید کرد: با توجه به خواص میوه ها توصیه می شود مردم میزان مصرف را افزایش دهند.

تامین میوه‌ های شب یلدا

جدید ترین مطالب سایت