لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

سایه ناامنی بر سر سفارتخانه‌های آمریکا/ هشدار جدی به شهروندان

به دنبال انتشار گزارش روش های شکنجه «سیا»، سفارتخانه های آمریکا در کشورهای افغانستان، پاکستان و تایلند با صدور بیانیه ای از شهروندان آمریکایی خواستند به دلیل احتمال تظاهرات ضدآمریکایی تا جایی که می توانند از خانه های خود خارج نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از فارس، بعد از آنکه کمیته اطلاعات سنا، خلاصه ای از گزارش بیش از شش هزار صفحه ای خود از روش های شکنجه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سیا» را منتشر کرد، وزارت خارجه آمریکا هشدارهای امنیتی جدیدی صادر کرد و از مردم آمریکا درخواست شده است تا از شلوغی ها دوری کنند و به حالت آماده باش باشند.

سفارت های آمریکا در کشورهای افغانستان، پاکستان و تایلند بعد از انتشار این گزارش، چنین هشدارهایی را صادر کردند.

در این بیانیه  هشدار داده شده است که شهروندان آمریکا در کشورهای نامبرده، «می بایست آگاه باشند که انتشار نسخه های غیرمحرمانه از گزارش سنا درباره شیوه های شکنجه سیا می تواند موجب بروز تظاهرات ضدآمریکایی و خشونت علیه آمریکا و منافع این کشور و شهروندان آمریکایی شود.»

سفارتخانه های آمریکا از شهروندان آمریکایی خواستند که از حضور در هرگونه تجمعات اعتراضاتی جلوگیری کنند.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که شهروندان آمریکایی در کشور پاکستان اوضاع را از طریق رسانه محلی و وب سایت سفارت آمریکا در این کشور دنبال کنند و سعی کنند حدالامکان از خانه های خود خاجر نشوند و احتیاط پیشه کنند و از حضور در تجمعات بزرگ دوری جویند.

سایه ناامنی بر سر سفارتخانه‌های آمریکا/ هشدار جدی به شهروندان

سایه ناامنی بر سر سفارتخانه‌های آمریکا/ هشدار جدی به شهروندان

یکی از زندان های مخفی «سیا» در تایلند بوده است و البته در نسخه منتشر شده سنا نامی از کشورهایی که زندانهای مخفی سیا در آنجا بودند، برده نشده است. این مکان ها پیشتر در رسانه ها گزارش شده است.

روز جمعه، ستاد مشترک ارتش آمریکا یک پیام هشدار به تمامی فرماندهان نظامی آمریکا در سراسر جهان ارسال کرد تا در آستانه انتشار گزارش روش های شکنجه زندانیان توسط سیا، به حالت آماده باش درآیند.

کمیته اطلاعات سنای آمریکا روز سه شنبه پس از 4 سال کش و قوس و پس از حذف بخش های زیادی از مستندات شکنجه مظنونین اقدامات تروریستی توسط آژانس مرکزی اطلاعات این کشور، گزارشی 499 صفحه ای در این رابطه منتشر کرد. به گفته «دایان فینشتین» این گزارش با بررسی بیش از 6 میلیون سند سازمان سیا تهیه شده است.

هرچند این گزارش خلاصه ای است از گزارشی 6700 صفحه ای، اما مروری بر همین گزارش هم گوشه ای از اقدامات غیرانسانی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ایالات متحده را برملا می کند. اقداماتی که به بهانه مبارزه با تروریسم و شناسایی عوامل حادثه حمله به برج های دو قلو مرکز تجارت جهانی صورت گرفته است.

سایه ناامنی بر سر سفارتخانه‌های آمریکا/ هشدار جدی به شهروندان

جدید ترین مطالب سایت