لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

افشای یک دهه جنایت امریکا

گزارش سنای آمریکا درباره شکنجه مظنونان به فعالیت های تروریستی توسط سازمان جاسوسی آمریکا، از جنایت گسترده این سازمان در طول بیش از یک دهه پرده برداشت. در این گزارش صدها مورد بازدشت مخفیانه و شکنجه به اتهام ارتباط با گروه های تروریستی به چشم می خورد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، مجلس سنای آمریکا گزارش مربوط به شکنجه در زندان های سازمان سیا را منتشر کرد.  در این گزارش تاکید شده است سیا پس از حمله یازدهم سپتامبر در بازجویی از مظونان خود از شیوه های خشن بهره می گرفته و در طول این مدت اطلاعات غلط درباره اجرای این بازجویی ها به مردم آمریکا داده است.

افشای یک دهه جنایت امریکا

جان برنان،  رئیس سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) ، اذعان کرد دستگاه اطلاعاتی آمریکا در استفاده از شکنجه به عنوان یک روش بازجویی از مظنونان تروریست مرتکب اشتباه شده اند با این حال وی مدعی شد توسل به این روش ها پس از حملات یازدهم سپتامبر از وقوع حملات جدید به این کشور جلوگیری کرده است.

افشای یک دهه جنایت امریکا

افشای یک دهه جنایت امریکا

در بخشی از این گزارش، به مشاهده مواردی از قبیل تجاوز جنسی به مظنونین و خانواده های آنها، تهدید به قتل، محرومیت های طولانی از خواب، غرق مصنوعی و بازجویی های طولانی مدت و نگه داشتن مظنونان در سرمای شدید اشاره شده است.

هری رید: سیا برای رسیدن به اهداف خود برنامه ای تحت عنوان برنامه شکنجه را به اجرا گذاشت

افشای یک دهه جنایت امریکا

سناتورهری رید درباره این گزارش اظهار داشت:  گزارش کمیته اطلاعات سنا مشتمل بر 6700 صفحه است که خلاصه 500 صفحه ای آن منتشر می شود. 

این گزارش ما را به نتیجه عمیقی رساند که شکنجه نه تنها اشتباه است بلکه به هیچ دردی نمی خورد. این شکنجه ها برای حفظ کشور ما نبوده و جز بد نامی برای ما چیزی نداشته است.

مک کین: همه دنیا می داند که زندانی ها را با روش غرق مصنوعی با آب شکنجه کردیم

افشای یک دهه جنایت امریکا

وی افزود: این مسئله دشمنان ما نیست بلکه مسئله خود ماست. ما به اطلاع قابل اتکا نیاز داریم. شکنجه در مقایسه با اطلاعات موثق و محکم، اطلاعات گمراه کننده ای را در اختیار ما قرار می دهد.

مک کین ادامه داد: تجربه شخصی ام به من می گوید که شکنجه شونده آن حرف و اطلاعاتی را که فکر می کند شکنجه گر می خواهد بشنود، خواهد گفت تا شکنجه او متوقف شود.

"بن امرسون"، گزارشگر ویژه حقوق بشر و مبارزه با تروریسم سازمان ملل در واکنش به گزارش سنای آمریکا درباره شکنجه های سازمان سیا گفت: افراد مسئول در توطئه جنایتکارانه باید محاکمه شده متناسب با شدت اقدامات خود به سزای عمل شان برسند.

وی افزود: با توجه به افشای گزارش امروز درباره توطئه جنایت آمیز، این افراد باید مورد رسیدگی و محاکمه قرار گیرند. الآن زمان اقدام است.امرسون گفت: با توجه به قوانین بین الملل، آمریکا قانوناً ملزم است افراد مسئول را محاکمه کند.

رئیس جمهور آمریکا پس از گزارش سنا با انتشار بیانیه ای اذعان کرد توسل ماموران اطلاعاتی آمریکا به روشهای خشونت بار بر ضد مظنونان پس از حملات یازدهم سپتامبر، چهره آمریکا را در جهان خدشه دار کرده است.

افشای یک دهه جنایت امریکا

 اوباما در این بیانیه باردیگر متعهد شد برای جلوگیری از توسل دوباره به این روش ها از تمام توان خود استفاده کند. سازمان عفو بین الملل نیز با انتشار بیانیه ای با اشاره به ناتوانی آمریکا در اجرای عدالت در خصوص افرادی که دستور شکنجه و بدرفتاری با مظنونان را صادر کرده اند، خواستار انتشار کامل گزارش شکنجه و بیان همه واقعیات در این باره شد.

افشای یک دهه جنایت امریکا

جدید ترین مطالب سایت