لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

واکنش های تند به گزارش سنا درباره سیا

مطبوعات انگلیس به گزارش سنای آمریکا درباره اقدامات "سیا" در دوران بعد از حملات یازدهم سپتامبر واکنش شدیدنشان دادند. روزنامه های دیلی میل ، ایندیپندنت ، تایمز ، دیلی تلگراف و گاردین روز انتشار این گزارش را " روز شرم آور " برای غرب خواندند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه "دیلی میل " روز چهارشنبه از گزارش کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا در مورد استفاده گسترده " سیا"  از اقدامات فریبکارانه ، اعمال شکنجه  برای مظنونان تروریستی بعد از یازده سپتامبر و ایجاد زندان های مخفی در سراسر جهان به عنوان "یک شرمساری " برای غرب نام برد . دیلی میل با اشاره به بخش هایی از گزارش سنای آمریکا درباره اعمال شکنجه علیه متهمان و مظنونین برای اعتراف گیری از سوی "سیا" نوشت :  این گزارش درباره اقدامات سازمان اطلاعاتی آمریکا در حالی منتشر می شود که هنوز نقش انگلیس در این میان "پوشیده " مانده است  .

واکنش های تند به گزارش سنا درباره سیا

این روزنامه افزود :  این گزارش نشان می دهد که چگونه آمریکا به نحو شنیعی از شکنجه به عنوان یک سلاح همیشگی در آنچه آن را "جنک علیه ترور" می خوانده استفاده می کرده است  . دیلی میل نوشت : این گزارش یک "لکه سیاه روی ارزش ها و وجدان آمریکایی ها" بشمار می آید ، ضمن اینکه این تقاضای مشابه را ایجاد کرده که لازم است یک تحقیقات مشابه و کامل از نقش پوشیده انگلیس در این زمینه صورت بگیرد .

این روزنامه افزود: سازمان "سیا " با سرویس های اطلاعاتی انگلیس چون "ام ای 5" و "ام ای 6" و دولت انگلیس در دوران نخست وزیری تونی بلر همکاری نزدیک داشته و در این گزارش گفته شده که سیا بارها  کاخ سفید، کنگره آمریکا و افکار عمومی را در مورد آنچه آن "تکنیک های پیشرفته بازجویی " می خوانده  فریب داده است  .

روزنامه ایندیپندنت نیز در این خصوص نوشت : انتشار این گزارش مجلس سنای آمریکا که از رفتارهای وحشیانه و غیرانسانی "سیا " حکایت دارد "یک روز شرم آور برای آمریکایی ها" بود . روزنامه تایمز نیز نوشت : گزارش تحقیقات مجلس سنا آمریکا در حالی منتشرمی شود که "سیا" برای سه سال  برای جلوگیری از انتشار این گزارش می جنگید .

روزنامه دیلی تلگراف نیز با استناد به گزارش مجلس سنای آمریکا ، ادعاهای مطرح شده درباره حملات طرح ریزی شده علیه فرودگاه "هیترو" لندن بعد از واقعه یازدهم سپتامبر که توسط "سیا" مطرح شده بود زیر سوال برد .

این روزنامه نوشت : حقیقت آن است که جزئیات مطرح شده درباره این حملات تروریستی ، تحت شکنجه و فشار بدست آمده است  . دیلی تلگراف اضافه کرد: سنای ایالات متحده آمریکا در گزارش روز سه شنبه اش روش های بازجویی و شکنجه "سیا " را بی تاثیر" و وحشیانه " توصیف کرده است  .

روزنامه گاردین نیز از گزارش مجلس سنای آمریکا به عنوان یک "لکه ننک برای آمریکا " یاد کرد و نوشت : باراک اوباما گفته است که هرگز اجازه نخواهد داد آمریکا بار دیگر از چنین تاکتیک های وحشیانه ای استفاده کند . این روزنامه نوشت : سناتور "دیان فاینستاین " رئیس کمیته اطلاعاتی سنا گفته است این گزارش نتیجه تحقیقات 5 ساله این کمیته بوده است  .

گاردین افزود: سنتاتور فاینستاین عنوان کرده که سازمان "سیا" کاخ سفید و کنگره را درباره  تکنیک هایش علیه مظنونین به تروریسم  فریب داده است  .

 مجلس سنای آمریکا روز سه  شنبه گزارشی ۴۹۹ صفحه  ای در رابطه با روش های شکنجه سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) منتشر و سیا را به فریب کنگره متهم کرد.

دراین گزارش، قانونگذاران آمریکایی تصریح کرده اند که سیا کنگره را در رابطه با روش های اعتراف گیری پس از حوادث یازده سپتامبر 2001، «فریب داده است». دراین گزارش همچنین عنوان شده است که نیروهای سازمان سیا، با روش هایی «بسیار خشونت بارتر» از آنچه که به کنگره گفته شده و در قانون اجازه آن وجود داشته، با مظنونین برخورد کرده اند، تا جایی که در مواردی متهمین تا مرز از دست دادن جان خود، پیش رفته اند.

کنگره تصریح کرده است که سیا در طول سال های گذشته، مردم آمریکا را در رابطه با نحوه برخورد با مظنونین اغفال کرده و این روش ها با اظهارات مطرح شده در رسانه های عمومی همخوان نبوده و نتوانسته امنیت بیشتری برای آمریکایی ها فراهم آورد.

واکنش های تند به گزارش سنا درباره سیا

جدید ترین مطالب سایت