فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

قیمت آجیل و خشکبار شب یلدا

در فاصله کمتر از دو هفته مانده به طولانی ترین شب سال و آغاز فصل زمستان، بازار خشکبار و تنقلات طبق سنت هر ساله آماده تامین تقاضای این ایام می شود و اکنون نیز کم وبیش بازار آجیل و خشکبار داغ شده و آجیل مخصوص شب یلدا با قیمت متوسط کیلویی 37 هزار تومان در مغازه های سطح شهر عرضه می شود.

خبرگزاری ایسنا: در فاصله کمتر از دو هفته مانده به طولانی ترین شب سال و آغاز فصل زمستان، بازار خشکبار و تنقلات طبق سنت هر ساله آماده تامین تقاضای این ایام می شود و اکنون نیز کم وبیش بازار آجیل و خشکبار داغ شده و آجیل مخصوص شب یلدا با قیمت متوسط کیلویی 37 هزار تومان در مغازه های سطح شهر عرضه می شود.

پس از روز های پایانی اسفند که اصلی ترین دوره زمانی برای خرید آجیل و خشکبار است، آذر ماه بیشترین تقاضای خرید را روانه بازار آجیل و خشکبار می کند.با نزدیک شدن به اواخر آذر ماه و رسیدن شب یلدا، مغازه های آجیل فروشی با رفت و آمد بیشتر مردم رو برو هستند و بازار خشکبار رونق بیشتری می گیرد.

این روزها که 10 روز مانده به شب یلدا (سی ام آذر) اگر به مغازه های آجیل فروشی در سطح شهر سری بزنیم با قیمت های مختلفی مواجه می شویم و تفاوت قیمت ها در مغازه های مختلف مشهود است.

آجیل شب یلدا که البته هنوز در همه آجیل فروشی ها عرضه نشده؛ به طور میانگین به قیمت 37 هزار تومان در برخی مغازه ها فروخته می شود.

پسته شور که یکی از محبوب ترین آجیل هاست، کیلویی 40 تا 60 هزار تومان فروخته می شود. فندوق نیز کیلویی 50 تا 68 هزار تومان، بادام شور کیلویی 45 تا 55 هزار تومان، بادام هندی کیلویی 45 تا 60 هزار تومان و نخودچی کیلویی 11 تا 13 هزار تومان فروخته می شود.

به گفته تعدادی از فروشندگان آجیل و خشکبار، فروش این محصولات در این روز ها نسبت به ماه های قبل افزایش یافته است. هر چند که بالا بودن قیمت برخی اقلام خشکبار و آجیل بر میزان خرید و مصرف آن ها تاثیر گذاشته است.

به گفته برخی فروشندگان قیمت محصولات خشکبار در این روز ها تغییری نداشته است.

البته آن ها اظهار امیدواری می کنند که قیمت ها با نزدیک شدن به شب یلدا افزایش چشمگیری پیدا نکند. 

در جدول زیر میانگین قیمت آجیل و خشکبار در مغازه های سطح شهر تهران ارائه شده است:

انواع آجیل(هر کیلوگرم)

قیمت ها به تومان

آجیل مخصوص شب یلدا

37 هزار

آجیل شور درجه یک

50 هزار

پسته خام

45 هزار

پسته شور

50 هزار

بادام خام

54 هزار

بادام شور

50 هزار

بادام هندی

52 هزار و 500

بادام زمینی

22 هزار

نخودچی

12 هزار

تخمه آفتاب گردان

15 هزار

تخمه ژاپنی

22 هزار

تخمه کدو

25 هزار

انجیر

30 هزار

گردو

65 هزار

توت

48 هزار

فندوق

59 هزار

برگه زرد آلو

21 هزار

کشمش

14 هزار

جدید ترین مطالب سایت