لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تشییع پیکر «انوشیروان ارجمند» به سوی خانه ابدی/ برزو ارجمند: پدرم بی‌حاشیه زیست

پیکر زنده یاد «انوشیروان ارجمند» از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان تشییع شد.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، پیکر زنده یاد انوشیروان ارجمند صبح امروز طی مراسمی از مقابل تالار وحدت بدرقه و برای تدفین به قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) منتقل شد.

بنا بر این گزارش، در این مراسم افرادی چون علی مراد خانی معاونت هنری وزارت ارشاد اسلامی، احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران، حسین پاکدل به نمایندگی از اهالی تئاتر،  دکتر محمد پورحسین به نمایندگی از سازمان صدا و سیما، ایرج راد رئیس خانه تئاتر، حجت اله ایوبی معاونت سینمایی، داریوش ارجمند برادر، بهار و برزو ارجمند دختر و پسر این هنرمند به بیان سخنانی درباره خصایص و ویژگی های اخلاقی این هنرمند پرداختند.

برزو ارجمند:  خواهش می کنم درباره پدرم شایعه درست نکنید

در این مراسم، فرزندان این هنرمند به بیان جملاتی درباره پدر خود پرداختند. برزو ارجمند گفت: خواهش می کنم برای پدرم شایعه درست نکنید چراکه او بی حاشیه زندگی رفت و در پایان از مردم خواست به رسم همیشگی پدرش بعد از اجرای هر نمایشی که روی صحنه می رفت به اندازه ای که برای مردم احترام دارد او را تشویق کنند.

علی مرادخانی: همیشه از صداقت ارجمند سخن می گفتند

در ادامه این مراسم علی مرادخانی معاونت هنری وزارت ارشاد اسلامی ضمن تسلیت به جامعه هنری و خانواده این عزیز درباره انوشیروان ارجمند گفت:  حدود سی سال باایشان دوست و آشنا بودم. او فردی زلال بود که همیشه اطرافیانش از صداقت او صحبت می کردند.

وی با اشاره به خاطره ای مشترک از سفرش با ارجمند به شهر مقدس مشهد ادامه داد: سالها پیش به همراه او و عثمان محمدپرست کاری را می ساختیم که خاطرات خوبی از این اثر در ذهنم هست.

مسجدجامعی: هیچ وقت برای خودش جایگاه ویژه ای قائل نبود

احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران و عضو اسبق وزارت ارشاد اسلامی نیز یکی دیگر از افرادی بود که در ادامه درمورد این هنرمند بیان داشت:  انوشیروان ارجمند ویژگی های بارزی داشت که شاید همه شما به تمام آنها واقف نباشید. او بی ادعا بود و به هیچ وجه برای خود جایگاه ویژه ای قائل نبود.

وی ادامه داد:  این هنرمند به طور معمول و رسم همیشگی همه ما ایرانیان به فعالیت های خیر خواهانه و نذری برای سیدالشهدا (ع) می پرداخت و در برخی از کارهایش هم به خاطر اعتلا بخشیدن به روح هنر و خود شرکت می کرد.

مسجد جامعی افزود: خوشحالم که خانواده وی همگی از هنرمندان سینما و تلویزیون هستند و در این ایام که متعلق به سیدالشهدا (ع)، امام رضا(ع) و پیامبر اکرم (ص) است از خداوند متعال برای شادی او دعا می کنیم به خصوص اینکه خواستگاه ایشان حرم امام رضا (ع) بود.

حسین پاکدل: ارجمند در نقش هایش غرق می شد

حسین پاکدل که به نمایندگی از جامعه هنری در ایم مراسم حاضر شده بود در ادامه گفت: کم کم اجرای نمایش تراژیک بیرون از صحنه واقعی نمایش بیشتر می شود.

این کارگردان تئاتر افزود: ارجمند در آثار بسیاری چون سریال امام علی(ع)، تفنگ سرپر، روزی روزگاری و ... نقش آفرینی های متفاوتی داشت که در همه آنها آنقدر به خوبی ظاهر شده بود که مخاطب به سرعت نقشهایش را باور می کرد و غرق در نقش هایش بود.

پاکدل بیان داشت: موسسه حمایت از پیشکسوتان به تازگی آغاز به کار کرده است که کارهای مثمر ثمری را نیز برای هنرمندان انجام می دهد. خوب است که همه شما هم این موسسه را بشناسید.

پورحسین:  انوشیروان ارجمنددر بهترین سریال های تلویزیون حضور داشت

رضا پورحسین قائم مقام معاون سیما به نمایندگی از مسئولان سازمان صدا و سیما در ادامه عرض تسلیت به خانواده داغدار ارجمند گفت:  آنچه از ارجمند در ذهن همه ما نقش بسته مردی نجیب و هنرمندی باسواد است که هیچ گاه برای هنر خود به مردم فخر فروشی نمی کرد و همیشه هم در بهترین سریال های تلویزیون حضور داشت.

ایرج راد:  هنرمندان نمایشی روی صحنه زندگی می کنند

ایرج راد رئیس خانه تئاتر درتوصیف انوشیروان ارجمند ادامه داد:  او هنرمندی بود که علاقه عجیبی به فرهنگ و هنر و به بازگو کردن واقعیات داشت، هنرمندان عرصه نمایش روی صحنه زندگی می کنند تا تا آنچه حقیقت و پاکی است را عیان کنند.

وی افزود:  او به دور از هرگونه حاشیه ای زندگی کرد و با آرامشی که داشت به ما درس داد تا از هیاهو بپرهیزیم و همواره با انسانیت زندگی کنیم.

حجت اله ایوبی معاون سازمان سینمایی نیز با اشاره به تسلی به بازماندگان این مرحوم گفت:  امروز برای همه ما روز دردناک و تلخی است چراکه یکی از گوهرهای ناب هنر را به خاک می سپاریم که نامش هرگز فراموش شدنی نیست.

داریوش ارجمند برادر کوچکتر انوشیروان ارجمند با بیان ه کل نفس ذائقه الموت سخنان خود را آغاز کرد و ادامه داد: حرف هایی که می زنم نه به واسطه نسبت خونی است که با انوشیروان دارم بلکه او برایم به مثابه رفیق و شاگرد بود.

محمدرضا ورزی، حبیب دهقان نسب، سیامک اطلسی،  شکر خدا گودرزی، رضا کیانیان، فخرالدین صدیق شریف، داریوش فرهنگ، ایرج راد، محمود پاک نیت، حسن پورشیرازی،  پرویز پورحسینی و ... نیز برا بدرقه دوست  هنرمند خود در این مکان حضور داشتند.

تشییع پیکر «انوشیروان ارجمند» به سوی خانه ابدی/ برزو ارجمند: پدرم بی‌حاشیه زیست

جدید ترین مطالب سایت