لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و سرطان هشدار دهنده است

افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و سرطان هشدار دهنده است.

افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و سرطان هشدار دهنده است

به گزارش خبرنگار مهر، طوبی کاظمی ظهر سه شنبه در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهارکرد: طبق تحقیقات انجام شده در حال حاضر حدود ۳۰ درصد از مرگ و میر مردان و زنان در استان ناشی از بیماری های قلبی و عروقی است.

وی بیان کرد: سوانح و سرطان به ترتیب در رتبه های بعدی میزان مرگ و میر در استان را به خود اختصاص داده اند.

چربی خون بالا و اضافه وزن، شایع ترین فاکتورهای خطر بیماری های قلبی

رئیس مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، چربی خون بالا، اضافه وزن و چاقی را از شایع ترین فاکتورهای خطر در زنان و مردان عنوان کرد و گفت: نتایج طرح های تحقیاتی که توسط این مرکز انجام شده است نشان می دهد میزان شایع ترین فاکتورهای خطر قلبی در افراد فقیر و غنی با یک دیگر تفاوتی ندارد.

کاظمی به اجرای طرح بررسی فاکتورهای خطر بیمار ی های قلبی در کارکنان دولت در بیرجند اشاره کرد و افزود: وضعیت فاکتورهای خطر در این افراد قابل تأمل است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت بالای بیماری های قلبی و عروقی مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از سال ۸۹  فعالیت خود را آغاز کرده و در سال ۹۱ نیز به تصویب رسیده است.

رئیس مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به طرح های تحقیقاتی این مرکز اشاره کرد و گفت: تاکنون طرح هایی از جمله طرح بررسی شیوع سندروم متابولیک در دبستان های بیرجند و طرح جامع بخشی جراحی قلب توسط این مرکز انجام شده است.

کاظمی با بیان اینکه طرح جامع بخشی جراحی قلب در حال حاضر در حال اجرا است، عنوان داشت: در قالب این طرح تمامی بیماران جراحی قلب وارد مطالعه می شوند.

حکایت بازتوانی قلب همچنان در استان باقی است

وی اضافه کرد: چرخه درمان بیماری های قلبی در استان در حال تکمیل شدن بوده اما حکایت بازتوانی قلب همچنان باقی است که اگر بخواهیم این مرحله نیز تکیمل و راه اندازی شود نیاز به پشتوانه بیشتر مسئولان داریم.

رئیس مرکز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه در حال حاضر بیشتر جراحی های قلب در داخل خود استان قابل انجام است، بیان داشت: تاکنون ۷۰ مورد عمل جراحی قلب اطفال و حدود ۶۰۰ مورد جراحی قلب بزرگسالان در استان انجام شده است.

رئیس مرکز عوامل اجتماعی موثر بر سلامت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این جلسه اظهارکرد: این مرکز از سال ۹۱ با هدف ایجاد شرایط مناسب تحقیقاتی برای اعضای هیئت علمی دانشگاه و دیگران پژوهشگران به تصویب رسیده است.

میترا مودی با بیان اینکه این مرکز در حال حاضر دارای ۹۱ عضو است، تصریح کرد: از این تعداد ۲۳ نفر عضو هیئت علمی، ۴۳ نفر کارکنان دانشگاه و ۲۵ نفر نیز دانشجو هستند.

شیوع بالای سرطان پستان در خراسان جنوبی

وی با اشاره به چاپ شش مقاله این مرکز در نشریات انگلیسی، بیان داشت: همچنین تاکنون ۱۹ مقاله این مرکز در نشریات فارسی به چاپ رسیده است.

رئیس مرکز عوامل اجتماعی موثر بر سلامت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به شیوع بالای سرطان پستان در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: این سرطان جزء سرطان های شایع در  خانم ها بوده که غربالگری و تشخیص زودرس در درمان این بیماری بسیار موثر است.

مودی، انجام ماموگرافی، معاینات بالینی توسط پزشک و غربالگری توسط خود بیمار را از راه های تشخیص این سرطان عنوان کرد و گفت: در صورت تشخیص به موقع می توان از مرگ بیمار جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اجرای طرح جامع غربالگری سرطان پستان در بیرجند، یادآور شد: این طرح دارای سه مرحله بوده که در مرحله نخست آن زنان کارکنان بیرجند مورد غربالگری قرار گرفته و در مراحل بعدی آن نیز زنان خانه دار در دستور کار هستند.

جدید ترین مطالب سایت