لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دعوای داعشی ها تا بی کلاسی دختران اوباما

نگاهی به اخبار برخی سایت ها و خبرگزاری های داخلی و خارجی در ۲۵ آذر ۱۳۹۳.جاذبه جالب گردشگری مکزیک / بی کلاسی لباس همسر و دختران اوباما/ جنجالی ترین بازیکن / خودروی دست ساز انگلیسی در تهران / داوودنژاد در آستانه سومین جراحی/ دعوای داعشی ها و ...

جاذبه جالب گردشگری مکزیک

دعوای داعشی ها تا بی کلاسی دختران اوباما

بررسی ها نشان می دهد قطورترین درختان جهان با 36 متر قطر در سال های اخیر جاذبه جدید گردشگری  مکزیک تبدیل شده است. این درخت که در منطقه تاریخی آواژاکای مکزیک قرار داشته و محققان تاکنون موفق به تعیین قدمت دقیق آن نشده اند، پس از پخش یک برنامه تلویزیونی درباره آن با سیل گردشگران مواجه شد. قطورترین درختان جهان در شرایطی به  جاذبه جدید گردشگری مکزیک تبدیل شده که این کشور در سال 2013 میزبان نزدیک به 24 میلیون گردشگر بود که حاصل آن ایجاد هزاران شغل جدید در مکزیک و ورود حدود 14 میلیارد دلار ارز به چرخه اقتصادی این کشور بود. مکزیک که صنعت گردشگری از دهه 60 میلادی، یکی از ارکان اقتصاد آن محسوب می شود، در سال 2005 توانست بهترین سال صنعت گردشگری  اش را تجربه کرده و در رتبه  هفتم مقاصد برتر گردشگری جهان قرار گیرد. دولت مکزیک نیز قصد دارد در قالب برنامه ای هفت ساله این کشور را به میزبان  حدود 25 گردشگر در سال 2018  و یکی از 5 مقصد  برتر گردشگری جهان تبدیل کند، این در حالی است که کارشناسان از عدم آشنایی بیشتر شاغلان در صنعت گردشگری مکزیک به زبان انگلیسی، مشکلات در تبدیل ارز به علت تعداد کم دستگاه های ای تی ام و افزایش خشونتها در شهر گردشگری «آکاپولکو» مقصد نخست گردشگری  مکزیک به عنوان موانعی در مسیر تحقق این هدف نام می برند.

بی‎ کلاسی ‎لباس ‎همسر و دختران ‎اوباما

دعوای داعشی ها تا بی کلاسی دختران اوباما

الیزابت لوتن، سخنگوی «استفان فینشر»، نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا، به شدت از دختران اوباما در صفحه فیس بوک خود انتقاد کرد.

دعوای داعشی ها تا بی کلاسی دختران اوباما

به گزارش نیریمیز، این مسئول نماینده جمهوری خواه کنگره به انتقاد از دختران اوباما، «ساشا و مالیا» پرداخت و به شدت طرز لباس پوشیدن آنها  اعتراض کرده است. وی با «بی کلاس» خواندن لباس دختران اوباما اعلام کرده نوع لباس پوشیدن آن به نحوی است که مورد احترام قرار نمی گیرند و آنها باید نحوه پوشش خود را اصلاح کنند چرا که این طور لباس ساده و بی کلاس پوشیدن در شان رئیس جمهور آمریکا نیست. پیش تر نیز برخی طراحان مد و لباس و همچنین کارکنان سابق بخش لباس کاخ سفید، به نحوه پوشش و لباس های میشله اوباما، همسر رئیس جمهور، اعتراض و انتقاد کرده و حتی برخی لباس های همسر اوباما را وحشتناک و دور از شان رئیس جمهور آمریکا دانسته بودند.

 جنجالی  ترین بازیکن در اردوی تیم‎ ملی

دعوای داعشی ها تا بی کلاسی دختران اوباما

آندرانیک تیموریان در دو، سه ماه گذشته خبرسازترین بازیکن ایران بوده است. هافبک ملی پوش استقلال که سودای جدایی از جمع آبی پوشان را دارد، در حال حاضر در اردوی تیم ملی به سر می  برد و شرایط خود را زیرنظر کارلوس کی روش باز می  یابد. این عکس از اردوی تیم  ملی در آفریقای جنوبی منتشر شده و نشان می  دهد تیموریان به مرور و از نظر روحی تبدیل به همان بازیکنی می  شود که به آن احتیاج داریم. اتفاقی که اگر رخ بدهد، ثابت می  کند حق با کی روش است.

خودروی دست ساز انگلیسی در تهران

دعوای داعشی ها تا بی کلاسی دختران اوباما

چندی پیش در پایتخت، یک دستگاه خودروی «مورگان رودستر» را شاهد بودیم که با شماره «گذرموقت»، به کشور آمده. مهلت رفت و آمد این خودرو تا پایان آذر امسال است. این خودروی انگلیسی دست ساز که ظاهری کلاسیک دارد، شاید برای خیلی ها نام آشنا نباشد، اما بی تردید قدیمی تر ها آن را به خوبی می  شناسند.

دعوای داعشی ها تا بی کلاسی دختران اوباما

این مدل رودستر، یک پیشرانه شش سیلندر دارد که از شرکت فورد قرض گرفته شده؛ این پیشرانه در دور ۶۰۰۰، نیرویی معادل ۲۸۰ اسب  بخار تولید می کند. این نیرو، مورگان ۹۵۰ کیلوگرمی را در مدت ۵/۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رساند. مورگان یک شرکت خودرو سازی انگلیسی است که بیشتر در زمینه طراحی و ساخت خودرو های لوکس سفارشی فعالیت می کند. شرکت مورگان موتور در سال ۱۹۰۹ توسط هنری فردریک استنلی مورگان راه اندازی شد. مورگان تا زمان درگذشتش در سال ۱۹۵۹ ریاست این شرکت را در دست داشت.

داوودنژاد در آستانه  سومین جراحی

دعوای داعشی ها تا بی کلاسی دختران اوباما

علیرضا داوودنژاد از بررسی پزشکان روی پرونده رضا خبر داد و گفت: امکان انجام عمل سوم روی او وجود دارد. این کارگردان از انتقال پسرش رضا داوودنژاد به بیمارستان نمازی خبر داد و گفت: رضا حال خوشایندی ندارد و امروز از بیمارستان کوثر به نمازی شیراز منتقل شد. وی افزود: برای عمل جراحی، پزشکان درحال بررسی پرونده پزشکی رضا هستند؛ و این امکان وجود دارد که عمل سوم روی او انجام شود. رضا داوودنژاد، هنرپیشه فیلم های سینمایی بچه های بد، مصائب شیرین، مرهم، کلاس هنرپیشگی و سریال های پشت کنکوری ها، زندگی به شرط خنده ایفای نقش کرده است، نزدیک دو سال قبل به دلیل مشکلات کبدی در بیمارستان نمازی شیراز تحت عمل جراحی قرار گرفت، و در این فاصله زمانی حال وروز خوشایندی نداشت.

او برای انجام عمل تکمیلی کبد نزیک به ده روز قبل در بیمارستان کوثر تحت عمل جراحی قرار گرفت، که به گفته پدرش پزشکان در حال بررسی پرونده پزشکی او هستند و احتمال انجام عمل سوم وجود دارد.

دعوای داعشی ها بر سرغارت اموال مردم نینوا

شاهدان اعلام کردند، گروهی از اعضای گروهک تروریستی - تکفیری داعش در استان نینوا، به دلیل اختلاف نظر در مورد اموال غصب شده مردم که آن را غنیمت جنگی می دانند، با هم درگیر شدند. پلیس گروهک تروریستی داعش اخیرا دستور داده که 80 درصد از اموالی که عناصر آن به غنیمت می گیرند، به داعشی های خارجی و 20 درصد نیز به داعشی های عراقی تعلق گیرد که این تصمیم زمینه ساز خشم شدید داعشی های عراقی و درگیری آنها با داعشی های خارجی شده است. شاهدان تصریح کرده اند تروریست های داعش، اموال و وسایل خانه های مردم شهر موصل و شهرستان تلعفر را که از ترس این گروهک تروریستی خانه های خود را ترک کرده اند، به غارت می برند و ادعا می کنند این اموال غنایم جنگی است و این اموال را میان خود تقسیم می کنند! همچنین برخی داعشی های عراقی، اقدام به سرقت اموال مردم تلعفر می کنند و این مسئله را به فرماندهان خود خبر نمی دهند زیرا بیم آن دارند که بیشتر این اموال به تروریست های خارجی داده شود.

جنجال «عقاب» نازی ها در اروگوئه

دعوای داعشی ها تا بی کلاسی دختران اوباما

پس از پایان جنگ جهانی دوم، آثار فراوانی از سلاح و وسائل جنگی در کشورهای تحت تأثیر این جنگ به جا مانده است. عقاب برنز جسمی با بیش از ۴ تن وزن و ۲ متر طول به همراه تصویر صلیب شکسته نازی ها به عنوان یکی از همین آثار باقی مانده به شمار می رود. این عقاب بزرگ، به عنوان نماد نازی ها در جنگ جهانی دوم بر سر کشتی جنگی به نام «گراف اسپی» وصل شده بود که در سال ۲۰۰۶ در ساحل خلیج مونته ویدئو، پایتخت اروگوئه، یافت شد. ناو جنگی گراف اسپی در درگیری میان کشتی های آلمانی و انگلیسی در منطقه ریو دلا پلاتا در اروگوئه در آب های خلیج مونته ویدئو غرق شد و سال ها بعد عقاب برنز به صورت تکه ای جدا شده به ساحل آمده و در این مکان قرار گرفت.

دعوای داعشی ها تا بی کلاسی دختران اوباما

پس از اختلاف های طولانی و درگیری های شدید بر سر مالکیت این شی باارزش، نهادهای قضائی به طور رسمی اعلام کردند که عقاب برنز متعلق به دولت اروگوئه بوده و این کشور می تواند در صورت تمایل آن را فروخته و یا به موزه ای دیگر در جهان انتقال دهد.

این درحالی است که اروگوئه موظف است در صورت فروش این عقاب، نیمی از پول دریافت شده را به افرادی دهد که آن را یافت کرده و پس از ده ها سال نجات داده اند.

دعوای داعشی ها تا بی کلاسی دختران اوباما

آلفردو اتچگارای به عنوان یکی از این افراد در این باره می گوید: من به دولت پیشنهاد می  کنم نمونه  ای از این عقاب را ساخته و به عنوان آثاری باستانی در موزه جنگی قرار داده تا همگان از آن دیدن کنند و از نسخه اصلی آن در جهت منافع کشور استفاده کند.

دعوای داعشی ها تا بی کلاسی دختران اوباما

گاستون خوآنسولو، رئیس روابط عمومی نیروی دریایی اروگوئه، علت غرق شدن ناو گراف اسپی را عمدی اعلام کرده و می گوید: این ناو به علت محفوظ ماندن اطلاعات محرمانه آلمانی ها و ترس در امان بودن آنها از دست دشمن (انگلیس) به طور عمدی توسط کاپیتان ناو غرق شده است و عقاب پیدا شده. هم اکنون به وسیله واحد نیروی دریایی اروگوئه و تحت تدابیر شدید امنیتی در حال محافظت است.

هانس لانگسدورف، ناخدای این ناو جنگی، پس از نجات از دریا در ۲۰ دسامبر همان سال خود را در یک هتل واقع در آرژانتین می کشد. در حال حاضر ۲ خدمه دیگر از این ناو در آرژانتین و یکی در اروگوئه مشغول به زندگی هستند.به گفته خوآنسولو، تمامی اشیاء پیدا شده با همین ارزش و قدمت تاریخی به همین گونه توسط ارتش دریایی محافظت می شوند.در حال حاضر میان تمامی افرادی که به ادعای خود نقش مهمی در عملیات نجات این عقاب برنزی داشته اند اختلاف های شدیدی وجود دارد که برابر اعلام دولت، تا حل نهایی این اختلاف ها، هیچ تصمیم تازه ای در چگونگی نگهداری این شیء اتخاذ نمی شود.عقاب برنزی نه فقط به عنوان یک میراث تاریخی و جنگی از زمان جنگ جهانی دوم به شمار می رود، بلکه ارزش سیاسی و دیپلماتیکی نیز دارد.

دعوای داعشی ها تا بی کلاسی دختران اوباما

 

 

جدید ترین مطالب سایت