فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

رکورد زندگی ۷۳ روزه یک زوج در زیر آب (+عکس)

در یک مورد دیگر نیز یک قطعه از رایانه این دانشمند ۶۳ ساله به دلیل عدم تحمل فشار موجود در زیر آب دچار نقص فنی شده و نیاز به تعمیر پیدا کرد.

هموطن:دو استاد زیست شناسی کالجی در آمریکا نام خود را به عنوان انسان هایی با بیشترین مدت اقامت در زیر آب به ثبت رساندند. این دو ۷۳ روز را در یک محفظه ۲۸ متر مربعی در عمق ۱۰ متری آب سپری کردند.

به گزارش عصرخبر، دو استاد رشته زیست شناسی در آمریکا موفق به ثبت رکوردی تازه در جهان شدند. بروس کانترل و جسیکا فین مدت ۷۳ روز و دو ساعت و ۳۴ دقیقه را در محفظه ای در عمق ۱۰ متری در زیر آب سپری کردند.

این دو محقق روز ۳ اکتبر وارد این محفظه آهنی شده و سپس به زیر آب های جزیره "کی لارگو" در ایالت فلوریدا فرستاده شدند. این محفظه ۲۸ مترمربعی مجهز به یک آشپزخانه کوچک، دو اتاق خواب و یک دستگاه تلویزیون بود.

رکورد زندگی ۷۳ روزه یک زوج در زیر آب (+عکس)

حدود ۴۰ نفر داوطلب نیز در کمک رسانی به انجام این آزمایش تحقیقاتی شرکت داشتند.

این دو محقق آمریکایی از طریق یک روزنه که در بدنه این محفظه آهنی تعبیه شده، قادر به مشاهده دنیای زیر آب بودند. آنها همچنین از طریق تلفن و اینترنت با خبرنگاران، دانش آموزان و دوستان شان در تماس بودند و با برگزاری کلاس  های درس مجازی به طور هفتگی دانش جویان شان را در جریان یافته ها و موضوعات مرتبط با موضوع تدریس می گذاشتند.

بروس کانترل و جسیکا فین هدف خود را از انجام این آزمایش، تشویق دانش  آموزان و دانش جویان به زیست شناسی دریاها خوانده بودند.

مهمان ویژه از فضا در زیر آب

این محفظه به طور شبانه روزی تحت نظارت متخصصان بود. بر اساس گزارش ها این آزمایش تحقیقاتی که تدارک آن ۱۴ ماه طول کشیده بود، کاملا به خوبی پیش رفته و در این مدت تنها در چند مورد نیاز به انجام کمک رسانی بوده  است، از جمله فرستادن یک پزشک به زیر آب برای معاینه عفونتی که بروس کانترل به آن مبتلا شده بود.

رکورد زندگی ۷۳ روزه یک زوج در زیر آب (+عکس)

در یک مورد دیگر نیز یک قطعه از رایانه این دانشمند ۶۳ ساله به دلیل عدم تحمل فشار موجود در زیر آب دچار نقص فنی شده و نیاز به تعمیر پیدا کرد.

این دو محقق همچنین میزبان یک مهمان ویژه نیز در محفظه شان بودند: باز آلدرین، فضانورد ۸۴ ساله و دومین انسانی که طی مأموریت آپولو ۱۱ در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹ بر کره ماه قدم نهاد.

بروس کانترل و جسیکا فین پس از پایان مأموریت خود هر چند از دیدن دوباره نور خورشید ابراز خرسندی کردند، اما با این حال از آمادگی برای انجام دوباره این ماجراجویی خبر دادند. سخنگوی کالج روان استیت نیز گفته است: «ما از اینکه این دو استادمان را بار دیگر در کنار خود داریم، خوشحالیم.»

اخبار گوناگون - عصرخبر

جدید ترین مطالب سایت