لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دختر مطلقه 10 ساله جایزه اصلی جشنواره دوبی را دریافت کرد

درامی درباره كودكی یمنی جایزه اصلی جشنواره بین المللی فیلم دوبی را از آن خود كرد.

 دختر مطلقه 10 ساله جایزه اصلی جشنواره دوبی را دریافت کرد

هموطن:درامی درباره كودكی یمنی جایزه اصلی جشنواره بین المللی فیلم دوبی را از آن خود كرد.

 به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلمی با عنوان «من نجوم هستم،  10 ساله و مطلقه» كه با اقتباس از كتابی به همین نام ساخته شده، در مراسمی كه در برج العرب نماد این شهر برگزار شد، جایزه اصلی جشنواره فیلم دوبی را برد.

السلامی كارگردان زن یمنی كه در پاریس زندگی می كند و خودش قرار بود به عنوان یک كودک به ازدواج فردی درآید، این فیلم را ساخته است. او پیش از این با فیلم های مستندش از جمله «جیغ» در سال 2012 درباره اعتراضات مدنی در سرزمینش، در جشنواره فیلم دوبی حضور پیدا کرده بود.

لی دانیلز كه ریاست گروه داوران این دوره از جشنواره فیلم دوبی را برعهده داشت، گفت خیلی از دیدن این فیلم لذت برده است.

این فیلم با الهام از زندگی واقعی دختر بچه ای ساخته شده كه پس از ازدواج به زور، به دادگاه رفت و تقاضای طلاق كرد.

جایزه بهترین فیلم غیرداستانی به كارگردانی از امارات به نام نجوم الغانم برای فیلم «آسمان همین نزدیک» رسید و جایزه ویژه هیات داوران نیز به كارگردان فلسطینی سلیم ابوجبل برای «روشمیا» تعلق گرفت. از «نامه به پادشاه»، «من مرده ام» و «مشاور» نیز تقدیر ویژه به عمل آمد.

در این دوره از جشنواره بین المللی فیلم دوبی 118 فیلم از 48 کشور جهان به نمایش درآمد. در بخش مستند و داستانی بلند 17 فیلم با موضوع خشونت در خانواده، قتل ناموسی و درد و رنج های پناهنده ها و جنگ با یكدیگر رقابت كردند.

در بخش مستند و داستانی کوتاه 15 فیلم با هم رقابت کردند و در بخش فیلم جهان، 46 فیلم از سراسر جهان روی پرده رفت. فیلم «برف» به کارگردانی مهدی رحمانی، «عصبانی نیستم» رضا درمیشیان و «چند متر مکعب عشق» به کارگردانی جمشید محمودی فیلم های ایرانی حاضر در این جشنواره بودند.

یازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم دوبی روز چهارشنبه 26 آذرماه با نمایش «درون جنگل» با بازی مریل استریپ كه برای اولین بار در در منطقه اكران می شود، به كار خود خاتمه می دهد.

منبع:mehrnews.com 

جدید ترین مطالب سایت