لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ضرر بی سابقه سونی به خاطر «مصاحبه»

با خودداری شماری از سینماهای زنجیره ای برای پخش فیلم «مصاحبه» کمپانی سونی اعلام کرده این فیلم را برای کریسمس اکران نخواهد کرد.

خبرگزاری مهر: با خودداری شماری از سینماهای زنجیره ای برای پخش فیلم «مصاحبه» کمپانی سونی اعلام کرده این فیلم را برای کریسمس اکران نخواهد کرد.

کمپانی سونی پیکچرز انترتینمنت ممکن است بر سر موضوع کنسل کردن اکران کریسمس فیلم «مصاحبه» مبلغ 75 میلیون دلار ضرر کند. در میان تهدیدهای خشونت وار از سوی هکرها مبنی بر حمله به تمام سالن های سینمایی که این فیلم را نمایش بدهند، بسیاری از صاحبان سینماها از نمایش فیلم سر باز زدند.

این رقم 75 میلیون دلاری شامل 44 میلیون دلاری می شود که سونی برای تهیه و ساخت فیلم خرج کرده بود و همچنین 30 میلیون دلاری که برای تبلیغ آن در سراسر دنیا مصرف کرده است. یکی از منابع گفت کمپانی سونی ابتدا قصد داشت مبلغ 36 میلیون دلار را صرف تبلیغ داخلی این فیلم کند و وقتی که این فیلم از اکران بازماند، تنها 8 روز تا پخش آن باقی مانده بود. این به این معنی است که بیشتر بیلبوردها، پوسترها و تبلیغات تلویزیونی آن از پیش نصب شده بودند. بیمه بخشی از این مبلغ را تامین خواهد کرد اما نه تمام آن را.

ضرر بی سابقه سونی به خاطر «مصاحبه»

این استودیو ممکن است در نهایت بتواند فیلم را به کمپانی دیگری بفروشد که بتواند آن را از طریق سرویس های ویدیویی از جمله نت فلیکس به فروش برساند اما در این مقطع به هیچ وجه به نظر نمی آید که هیچ کمپانی ای بخواهد از ترس هک شدن به این فیلم دست بزند. باور کلی این است که فیلم «مصاحبه» دلیل اصلی حمله ماهرانه سایبری روی کمپانی سونی و نشت ای میل ها، بودجه فیلم ها و اطلاعات شخصی هزاران کارمند آن ها بوده است.

به گفته کنت همیلتون رییس کمپانی فرانت رو، اگر ثابت شود کشور کره شمالی پشت این حملات و تهدیدهای خشونت واری بوده باشد که باعث کنسل شدن پخش فیلم «مصاحبه» شده اند، شرکت های بیمه بخشی از ضررهای سونی را جبران خواهند کرد. به گفته متخصصان یکی از امکان هایی که سونی نمی تواند از آن استفاده کند، قید «اتمام» است که طبق آن اگر فیلمبرداری یک فیلم به خاطر مرگ یک ستاره یا فاجعه ای دیگر متوقف شود، شرکت بیمه زیان وارد شده را جبران خواهد کرد اما فیلمبرداری «مصاحبه» کامل شده و در دست توزیع کنندگان قرار گرفته بود. علاوه بر این قیدهای اتمام بیشتر مختص فیلم های مستقل هستند و نه فیلم های استودیویی بزرگ.

البته ضرر بزرگ دیگر سونی خرج هایی است که طی چند هفته گذشته متحمل آن ها شده است. تعمیر کردن خطوط دفاعی سایبری این کمپانی هزینه ای ده ها میلیون دلاری برای سونی خواهد داشت و صاحبان ژاپنی این کمپانی پیش از این نیز وادار به رویارویی با چندین دعوی قانونی از سوی کارمندان سابق خود که اطلاعات شان درز پیدا کرده، شده اند.

ضرر بی سابقه سونی به خاطر «مصاحبه»

جدید ترین مطالب سایت