لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ادبیات احمدی‌نژادی در زبان دلواپسان

روزگار عوض شده و این تغییر، در دانشگاه بیش از هر نهاد دیگری دیده می شود. اگر روزی شعار «دانشگاه زنده است» یک شعار سیاسی برای گروه های معترض بود امروز این تحرک و نشاط و پویایی به محیط دانشگاه بازگشته است.

ادبیات احمدی‌نژادی در زبان دلواپسان

 اخبار سیاسی  - مطهری به اندازه 290 نماینده درخواست سخنرانی داشت

ادبیات احمدی نژادی در زبان دلواپسان

هموطن:روزگار عوض شده و این تغییر، در دانشگاه بیش از هر نهاد دیگری دیده می شود. اگر روزی شعار «دانشگاه زنده است» یک شعار سیاسی برای گروه های معترض بود امروز این تحرک و نشاط و پویایی به محیط دانشگاه بازگشته است.

با این حال تجربه سال های گذشته به بلوغ دانشگاه کمک کرده است. چه در سخنرانی مطهری و معین و چه در سخنرانی شریعتمداری، دانشجویان موافق و مخالف جمع شدند و شعار دادند اما بدون درگیری. همین بلوغ سبب شده تا چهره هایی که تا سال های قبل در محاق بودند با دعوتنامه های بیشتری مواجه شوند.

شاید باور کردنی نباشد که دو نماینده اصلاح طلب مجلس، «پزشکیان» و «مطهری» به اندازه 290 نماینده دیگر با درخواست های سخنرانی مواجه شدند و سخنرانی هایشان با استقبال دانشجویان رو به رو می شد. در مقابل اما یاران دولت سابق دعوتنامه های کمتری نصیبشان شد و مخاطبان کمتری به برنامه آنان رفت و اگر گاهی همچون سخنرانی حسین شریعتمداری، استقبال زیاد شد، به گمان خیلی از شرکت کنندگان بیشتر برای بیان نقد بود.

دلواپس حضور، نگران نیامدن

اما برخورد اصولگرایان با برنامه های سخنرانی برگزار شده در دانشگاه نیز دیدنی بود. سخنرانان در هر جلسه قسمتی از اتفاقات هشت ساله دولتداری اصولگرایان را برای دانشجویان بیان و تشریح می کردند و این صحبت ها برای افرادی که چند سال قبل شأنیت و اعتبار خود را برای احمدی نژاد گذاشته بودند، چندان خوشایند نیست.

آنها در اولین گام سعی کردند غیبت خود را در دانشگاه به گردن وزارت علوم بیندازند. خبری که خیلی زود از سوی نهادهای مختلف تکذیب شد، مجوزها صادر شد و اصولگرایان در عمل انجام شده قرار گرفتند اما این بار دانشجویان بودند که علاقه ای به حضور برخی افراد در محیط دانشگاه نداشتند و خواستار روشن شدن ابهامات فراوانی بودند که در 8سال حضور اصولگرایان در پاستور ایجاد شده بود! این برخوردها، سبب شد تا منتقدان دولت تغییر رویه دهند و به تأسی از نسل قدیمی خود در دهه70، جلسات سخنرانی را لغو کنند. لغو سخنرانی فائزه هاشمی، علی مطهری، احسان شریعتی و... با بهانه های غیرقابل توجیه، موجبات ناراحتی بسیاری دانشجویان را فراهم کرد.

شاید همین ناراحتی ها سبب شد آیت ا... سیدحسن خمینی در صحبت هایی به این برخوردها اعتراض کند و بگوید: «باید تحمل کردن را در دانشگاه تمرین کنیم؛ سنت بدی در محیط های دانشگاهی ما رایج شده است که هرکس سخنرانی می کند، گروه مخالف جلسه را به هم می زند که در روزهای اخیر هم نمونه های آن را شاهد بوده ایم. این کار بسیار غلطی است.

هرکسی می خواهد سخنرانی کند، موافقانش باید سخنانش را بشنوند و مخالفان هم اگر می خواهند در جلسه باشند و اگر نمی خواهند نباشند؛ از هر گروهی باشند فرقی ندارد.» شکست حربه جدید و قدیمی، باعث شد در روزهای گذشته نقشه جدیدی برای بازگرداندن فضای دانشگاه در دستور کار قرار بگیرد و رسانه های اصولگرا سعی کنند با بیان موضوعاتی، مانع حضور اصلاح طلبان در دانشگاه شوند. در واقع وزارت علوم دولت روحانی گزینه ای بوده که با حاشیه های فراوان و رای اعتماد بالای مجلس اصولگرا در این سمت قرار گرفته است و مخالفان دولت باید از نهادهایی خارج از دانشگاه، پروژه بازگشت سکوت و تکصدایی به دانشگاه را ادامه می دادند.

آغاز پروژه جدید

شروع این پروژه جدید روز چهارشنبه بود. زمانی که بار دیگر استقبال چشمگیری از سخنرانی های دکتر باوند، دکتر شیرزاد و دکتر زیباکلام در دانشگاه تهران صورت گرفت و این استقبال با واکنش افرادی مواجه شد که انتقاد از دولت قبل، خواه ناخواه انتقاد به آنان تعبیر می شود و جالب اینکه این افراد با ادبیاتی که در دولت های نهم و دهم در میان سیاستمداران باب شده بود، درباره این چهره های اصلاح طلب موضع گرفتند. آنچه پس از این سخنرانی ها گفتند عبارت بود از: دروغ بافی های خیانت آمیز(حسین شریعتمداری)، کج فهمی و چراغ سبز نشان دادن به دشمنان (زارعی)، عامل بی جیره و مواجب و نوکر بیگانه (کوثری)، مزدور سیاسی(حقیقت پور)، دریافت چمدان های دلار(رسایی)، جاده صاف کن آمریکا (طیب زاده) و... . صحبت هایی که صرفنظر از حُسن نیت گویندگان، تناقض در آن آشکار است!

دانشگاه زنده می ماند

بدون شک فعالیت های شبانه روزی برخی نمایندگان برای عزل فرجی دانا و تاثیرگذاری در انتخاب جانشین او را نمی توان مستقل از رفتارهای چندروز گذشته اصولگرایان در تخریب سخنرانان اصلاح طلب ارزیابی کرد. باید منتظر روزهای آینده بود و تماشا کرد که برنامه بعدی مخالفان فضای فعلی دانشگاه برای بازگشت به دوران «دانشجو» چیست؟

 اخبار سیاسی  - آرمان

ادبیات احمدی‌نژادی در زبان دلواپسان

جدید ترین مطالب سایت