فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

قیمت مسکن در آستانه زمستان

با پایان ماه صفر به نظر می رسد رونق تازه ای در بازار مسکن ایجاد شود. حسام عقبایی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: معمولا در فصل زمستان و ماه هایی که در آن عزاداری یا مناسبت های مذهبی زیاد است، مانند ماه رمضان، محرم و صفر، حجم معاملات مسکن کاهش پیدا می کند.

روزنامه دنیای اقتصاد: با پایان ماه صفر به نظر می رسد رونق تازه ای در بازار مسکن ایجاد شود. حسام عقبایی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: معمولا در فصل زمستان و ماه هایی که در آن عزاداری یا مناسبت های مذهبی زیاد است، مانند ماه رمضان، محرم و صفر، حجم معاملات مسکن کاهش پیدا می کند. 

از این رو تغییرات بازار مسکن در این زمان ها تجربی است و هر ساله ما با این کاهش خرید و فروش در بازار مسکن روبه رو هستیم و مرتبط به سال خاصی نیست. همچنین خریداران بازار مسکن معمولا ترجیح می دهند که در ایام عزاداری معامله انجام ندهند این کاهش نسبی را در سایر حوزه های سرمایه گذاری مانند بازار طلا و اوراق بهادار نیز شاهدیم.

او با بیان اینکه در 6 ماه دوم سال 93 نسبت به 6 ماه دوم سال گذشته با افزایش حجم معاملات روبه رو بودیم، گفت: با وجود همین رکود باز هم حجم معاملات نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است و به نظر می رسد ما خیز خروج از رکود را تا پایان سال برداشته ایم و می توان این طور پیش بینی کرد که در بهار 94 مسکن از رکود خارج می شود و ما شاهد رشد معاملات مسکن خواهیم بود.

عقبایی ادامه داد: این افزایش معاملات تنها به سود مشاوران املاک نیست بلکه سبب رشد سرانه ملی اقتصاد شده و سبب رونق صنعت و 1200 شغل که ارتباط مستقیم با رونق اقتصادی بازار مسکن دارد می شود.

به گفته عقبایی نباید رونق بازار مسکن را مساوی با گرانی قیمت ها دانست. هنوز هم حباب هایی که از رشد غیرمنطقی سال 91 در این بازار ایجاد شده تخلیه نشده بنابراین نباید تا پایان امسال نگرانی در خصوص افزایش قیمت های مسکن باشیم.

گزارش میدانی «دنیای اقتصاد» حاکی است فایل های فروش آپارتمان ها نیز گفته های رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران را تایید می کند به طور مثال آپارتمانی نوساز در خیابان گلبرگ با مساحت 40 متر به قیمت 135 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است همچنین آپارتمانی یک خوابه با متراژ 46 متر در محدوده نارمک 193 میلیون تومان برای فروش پیشنهاد شده است. در فایل دیگری آپارتمانی 14 ساله با مساحت 49 متر در میدان شهدا 140میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است.

در محله ستارخان، حبیب اللهی آپارتمانی دو خوابه دارای پارکینگ و آسانسور با قدمت دوسال، متری سه میلیون و 800 هزار تومان برای فروش گذاشته شده است. همچنین خانه ای با همین متراژ در بلوار فردوس نوساز متری 4 میلیون و 800 هزار تومان برای فروش پیشنهاد شده است.

در محله اشرفی اصفهانی نیز آپارتمانی یک خوابه با متراژ 57 مترمربع که 15 سال از سن آن می گذرد متری 4 میلیون و 600 هزار تومان برای فروش گذاشته شده است.

قیمت مسکن در آستانه زمستان

قیمت مسکن در آستانه زمستان

جدید ترین مطالب سایت