لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

عامل حمله سایبری به سونی مشخص شد

استامبرگر تاکید کرده که بر اساس تحقیقات این شرکت، سونی توسط کره شمالی هک نشده است و توسط عواملی از داخل خود این شرکت هدف قرار گرفته است.

عامل حمله سایبری به سونی مشخص شد

اخبار بین الملل -  حمله سایبری به سونی خرابکاری داخلی بوده

هموطن:استامبرگر تاکید کرده که بر اساس تحقیقات این شرکت، سونی توسط کره شمالی هک نشده است و توسط عواملی از داخل خود این شرکت هدف قرار گرفته است.

ناظران امنیت سایبری ادعای مقامات آمریکایی درباره هک شدن شرکت سونی را رد می کنند و از احتمال انجام این حمله از داخل شرکت سونی سخن می گویند.

به گزارش فارس، شبکه سی بی اس روز چهارشنبه در گزارشی با اشاره به ادعای مقامات آمریکایی درباره حمله سایبری کره شمالی به کمپانی سینمایی «سونی پیکچرز» تاکید کرد کارشاسان امنیت سایبری ادعای اف بی آی (اداره فدرال تحقیقات آمریکا)  مبنی بر اینکه کره شمالی مسئول حمله سایبری به شرکت سونی است، را مورد تردید قرار داده اند.

در همین زمینه «کروت استامبرگر» مشاور ارشد رئیس شرکت امنیت سایبری «نورس»، به سی بی اس گفته که این شرکت اطلاعاتی در اختیار دارد که یافته های اف بی آی درباره حمله به شرکت سونی را زیر سوال می برد.

استامبرگر تاکید کرده که بر اساس تحقیقات این شرکت، سونی توسط کره شمالی هک نشده است و توسط عواملی از داخل خود این شرکت هدف قرار گرفته است.

وی تصریح کرد که کارشناسان شرکت امنیت سایبری نورس اطمینان دارند که حمله به شرکت سونی پیکچرز که مخرب ترین حمله سایبری توصیف شده، توسط کره شمالی انجام نشده است.

بر این اساس حمله سایبری به سونی توسط زنی که با نام «لنا» که عضو گروه هکری با عنوان «حافظان صلح» است انجام شده و این زن به مدت 10 سال در دفتر شرکت سونی پیکچرز در لس آنجلس آمریکا فعالیت می کرده و به تازگی از این شرکت جدا شده است.

مشاور ارشد رئیس شرکت امنیت سایبری نورس در ادامه با اشاره به اینکه هکری که سونی پیکچرز را هدف قرار داده دارای توانایی بالای فنی در این زمینه است تصریح کرد که اف بی آی براساس اطلاعاتی کره شمالی را متهم به حمله به شرکت سونی کرده که روزانه هزاران هکر از آن برای حملات خود در اقصی نقاط جهان استفاده می کنند.

این در شرایطی است که شرکت آمریکایی سونی پیکچرز شب گذشته اعلام کرد که فیلم ضد کره شمالی «مصاحبه» از طریق شبکه یوتیوب برای کاربران آمریکایی قابل مشاهده است.همچنین تعدادی از سالن های سینما در آمریکا پخش این فیلم که داستان یک تیم خبری آمریکایی است که برای مصاحبه با رهبر کره شمالی عازم این کشور می شوند را اکران کردند.

فیلم جنجالی مصاحبه پس از آن در صدر اخبار رسانه ها قرار گرفت که دولت کره شمالی این فیلم را به مثابه توهین به رهبران خود دانست. در این میان در هفته گذشته شرکت سونی پیکچرز هدف یک حمله سایبری قرار گرفت و به سرعت رسانه ها و مقامات آمریکایی انگشت اتهام خود را به سوی پیونگ یانگ هدف قرار دادند اما در مقابل کره شمالی این اتهام را رد کرد.

در این میان شرکت سونی اعلام کرد که از اکران فیلم مصاحبه صرف نظر کرده اما رئیس جمهور امریکا در آخرین نشست خبری خود در سال 2014 از این تصمیم انتقاد کرد و پس از آن بود که این فیلم جنجالی در معرض توجه قرار گرفت. فیلم مصاحبه که در ابتدا یک فیلم نه چندان مهم به نظر می رسید حالا پس از جنجال ایجاد شده در آستانه کریستمس روی پرده های سینما در آمریکا رفته و با پخش آنلاین آن در یوتیوب جهانی خواهد شد که این یک پیروزی بزرگ برای شرکت سونی به حساب می آید و داستان هکرهای کره شمالی به وسیله ای برای تبلیغ این فیلم در رسانه های مختلف غربی تبدیل شد.

 اخبار بین الملل  - فارس

جدید ترین مطالب سایت