لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

زن ایرانی در فهرست چهره‌ های سال 2014

مجله تايم در آخرين انتخاب ٢٠١٤ خود از چهره هاي برتر جهان، فهرستي از تلاشگران و محققان فعال در كنترل و تحقيق درباره بيماري ابولا تهيه كرد كه در جمع ٢٢ نفره در اين فهرست، نام پرديس ثابتي به عنوان محقق و استاد ايراني هم ثبت شده است.

روزنامه اعتماد: مجله تايم در آخرين انتخاب ٢٠١٤ خود از چهره هاي برتر جهان، فهرستي از تلاشگران و محققان فعال در كنترل و تحقيق درباره بيماري ابولا تهيه كرد كه در جمع ٢٢ نفره در اين فهرست، نام پرديس ثابتي به عنوان محقق و استاد ايراني هم ثبت شده است.

پرديس ثابتي، فارغ التحصيل دكتراي پزشكي از دانشگاه هاروارد، ژنتيكدان پزشكي است كه با طراحي الگوريتمي موفق به نمايش اثرات ژنتيك بر پيشرفت بيماري شده است. وي هم اكنون دانشيار دانشگاه هاروارد است و سرپرستي گروه محققان براي خواندن ژنوم انسان و تمام كروموزوم هاي موجود در ويروس ابولا را بر عهده دارد.

زن ایرانی در فهرست چهره‌ های سال 2014

اين بانوي ٤٠ ساله ايراني و ساكن ماساچوست امريكا كه اخيرا به عنوان يكي از ۱۰۰ چهره نابغه جهان از سوي گروه بين المللي Creators Synectics  معرفي شده ، در سال ٢٠٠٧ نيز از سوي شبكه خبري cnn به عنوان «يكي از ۸ نابغه عصر نوين» معرفي شد.

نشريه نيويوركر هم در بخشي از گزارش خود درباره تحقيقات علمي دانشمندان براي مبارزه با ويروس ابولا، به فعاليت هاي ثابتي به عنوان يك دانشمند امريكايي ايراني تبار پرداخته علاوه بر آنكه او همچنين در مسير تحقيقات خود در زمينه بررسي ژنوم مالاريا، موفق به دريافت بودجه تحقيقاتي ٢ ميليون دلاري از بنياد بيل و مليندا گيتس (Gates Foundation Grant) شده  است.

ثابتي سومين زن در تاريخ حيات دانشگاه هاروارد است كه با معدل ۱۰۰ و مدارج كامل از مدرسه پزشكي اين دانشگاه فارغ التحصيل شده است. جالب اينكه وي در موسيقي نيز فعاليت دارد و به علت تمركز بر تحقيقاتي كه بر ابولا انجام داده انتشار چهارمين آلبوم او با تاخير مواجه شده است. 

با انتخاب پرديس ثابتي از سوي مجله تايم، فهرست ايرانياني كه طي ٨٧ سال گذشته به عنوان شخصيت سال مجله تايم معرفي شده اند به سه نفر رسيد.

زن ایرانی در فهرست چهره‌ های سال 2014

جدید ترین مطالب سایت