لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ممنوعیت پخش فیلمی در مورد موسی (ع)

دولت مغرب، نمایش فیلمی حماسی درباره زندگی حضرت موسی (ع) را ممنوع اعلام کرد. نوع انتخاب هنرپیشه ها یکی دیگر از علل انتقاد شدید از این فیلم است.

شبکه خبر: به تازگی فیلمی حماسی درباره زندگی موسی (ع) در کشور مغرب ساخته شده است؛ اما دولت مغرب پخش این فیلم را یک روز پیش از اکران عمومی آن، ممنوع کرد.

این فیلم که « خروج، خدایان و شاهان» نام دارد درباره خروج موسی(ع) و یهودیان از مصر از طریق دریای سرخ است.

مرکز دولتی ناظر بر سینماهای مغرب به فعالان عرصه سینمایی این کشور گفته است از نمایش این فیلم خودداری کنند. این مرکز دولتی همه قوانین مربوط به صنعت فیلم را در این کشور آفریقایی تنظیم می کند.

ممنوعیت پخش فیلمی در مورد موسی (ع)

مسلمانان، موسی(ع) را پیامبر می دانند و برابر همین نگرش، تصویرسازی از پیامبران ممنوع است.

این فیلم را ریدلی اسکات، کارگردان انگلیسی ساخته است. پیشتر اعلام شده بود بیست و ششم دسامبر این فیلم بر صفحه نقره ای سینماهای کازابلانکا، پایتخت مغرب، به نمایش گذاشته خواهد شد.

به نظر می رسد این فیلم در بیشتر کشورهای اسلامی همین سرنوشت را خواهد داشت. مسیحیان آمریکا و کشورهای دیگر نیز از این فیلم به شدت انتقاد کرده اند که علت آن ، نوع تصویرسازی از شخصیت های مطرح در کتاب مقدس است.

حتی گروهی از منتقدان، جریانی را در شبکه های اینترنتی اجتماعی برای تحریم این فیلم به راه انداخته اند.

نوع انتخاب هنرپیشه ها نیز یکی دیگر از علل انتقاد شدید از این فیلم است به طوری که همه شخصیت های اصلی از میان هنرپیشه های سفیدپوست همانند کریستین بیل در نقش موسی(ع) انتخاب شده اند درحالی که نقش بردگان و خدمتکاران و مردم طبقات پایین جامعه مصر آن زمان، به هنرپیشه های رنگین پوست داده شده است.

ممنوعیت پخش فیلمی در مورد موسی (ع)

جدید ترین مطالب سایت