لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تست سامانه شنود صیاد۴۰/رونمایی از رادار ثامن۲

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی در خصوص تست دستاوردهای پدافند هوایی در رزمایش بزرگ محمدرسول الله (ص) ارتش گفت:در این رزمایش تجهیزات راداری فتح ۲ که یک رادار تاکتیکی است و قابلیت جنگ الکترونیک بسیار بالا و همچنین کشف ریزپرنده را دارد رونمایی می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از تسنیم، امیر فرزاد اسماعیلی از تست جدیدترین مدل سامانه شنود صیاد۴۰ و رونمایی از رادار ثامن ۲ در رزمایش ارتش خبر داد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)، در خصوص تست دستاوردهای پدافند هوایی در رزمایش بزرگ محمدرسول الله (ص) ارتش گفت: در این رزمایش تجهیزات راداری فتح 2 که یک رادار تاکتیکی است و قابل جنگ الکترونیک بسیار بالا و همچنین کشف ریزپرنده را دارد رونمایی و تست می کنیم.

وی افزود: در زمینه کشف و شناسایی رادار ثامن 2 را داریم که ثامن 1 را سال گذشته تست کردیم و ثامن 2 را امسال در منطقه رزمایش با یک رویکرد جدید و با برد بیشتر رونمایی می کنیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء با بیان اینکه برد اینها عموما در سطح متوسط هستند، تصریح کرد: برد متوسط، این مزیت را دارد که هم در برابر جنگ الکترونیک مقاوم است و هم اینکه قدرت تفکیک  پذیری اهدافش بسیار بالاست. یعنی اهداف تجمعی را به صورت انفرادی مشخص می کند و علیه هر کدام تصمیم خاصی را اتخاذ می کند که این خود یک تکنیک بسیار بالایی است.

امیر اسماعیلی اضافه کرد: در دیده بانی بصری هوایی، سامانه راصد32 را در منطقه رزمایش گسترش دادیم؛ از ویژگی های این سامانه این است که به دیده بان کمک می کند که هر اطلاعی که از پرنده می گیرد با همان سرعت به شبکه یکپارچه پدافند کشور ارسال کند بدون اینکه سیستم ارتباطی صدایی در کار باشد که در این صورت زمان به نفع ما خواهد بود.

وی به دستاوردهای پدافند هوایی در بخش شنود اشاره و با بیان اینکه در بخش شنود الکترونیکی، سامانه صیاد 40 را با رویکرد جدید در رزمایش ارتش به کار خواهیم گرفت، اظهار داشت: صیاد40 می تواند یک سامانه هولناک علیه اهدافی باشد که هم می خواهند سکوت راداری و هم سکوت رادیویی را رعایت کنند. این سامانه در این دو زمینه بسیار پیشرفته و کم نظیر است که توسط کارکنان جوان پدافند هوایی طراحی و تولید شده و امسال بهینه شده و وضعیت بسیار خوبی دارد که در منطقه رزمایش هم مستقر کردیم.

تست سامانه شنود صیاد۴۰/رونمایی از رادار ثامن۲

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء همچنین از شلیک موشک شلمچه از طریق سامانه موشکی مرصاد2 خبر داد و گفت: ویژگی مهم مرصاد2 این است که اولا در ارتفاع متوسط در برابر جنگ الکترونیک بسیار مقاوم است و علاوه بر آن نیز، پرش فرکانسی بسیار بالایی دارد.

امیر اسماعیلی که با خبرگزاری تسنیم گفتگو می کرد در ادامه افزود:اهیمت ویژه این سامانه این است که همیشه سامانه موشکی مرصاد را با موشک های استاندارد قبلی شلیک می کردیم اما امسال با موشک های شلمچه بومی شلیک می کنیم که این را قبلا آزمایش کردیم و موفقیت آمیز بوده و در منطقه رزمایش هم اهداف را با این سامانه مورد اصابت قرار خواهیم داد.

تست سامانه شنود صیاد۴۰/رونمایی از رادار ثامن۲

جدید ترین مطالب سایت