لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اجرایی شدن طرح چکاوک در استان تهران

سامانه مبادله الکترونیک چک (چکاوک) با هدف حذف گردش فیزیکی چک بین شبکه بانکی و افزایش اعتبار آن از امروز در تهران شروع به کار می کند. با راه اندازی این سامانه مدت زمان کلر چک از ۴۸ ساعت به ۲۴ ساعت و کمتر کاهش می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سرانجام بانک های پایتخت زیر پوشش سامانه مبادله الکترونیک چک (چکاوک) قرار گرفت و با حذف گردش فیزیکی لاشه چک ها در بین بانک ها، انتظار می رود وضعیت اعتباری چک ها و گردش آن افزایش یابد و گیرندگان چک زودتر از احتمال نقدشوندگی آن در موعد وصول اطمینان کسب کنند.

با این تصمیم و اجرایی شدن پازل های بعدی بانک مرکزی، بانک ها قبل از صدور دسته چک نسبت به اعتبار افراد متقاضی اقدام و تصمیم می گیرند که متقاضیان صلاحیت داشتن دسته چک را دارند یا نه و یا اینکه دسته چک چند برگی باید در اختیار فرد متقاضی قرار دهند.

با راه اندازی سامانه چکاوک، بررسی اعتبار مالی درخواست کننده چک، الکترونیکی شده و نتیجه برای بانک صادرکننده آنی اعلام می شود.

اجرایی شدن طرح چکاوک در استان تهران

 مسولان بانک مرکزی امیدوارند  با راه اندازی سامانه چکاوک و بررسی الکترونیکی اعتبار مالی درخواست کننده چک، شرایطی فراهم شود که  دسته چک به متقاضیان و مشتریان با حداکثر دقت اعطا شود و اعتبار چک  افزایش یابد.

 سامانه چکاوک هم اکنون در 12 استان کشور اجرایی شده و به گفته مقامات بانک مرکزی تا اسفند امسال در سراسر ایران اجرایی می شود.

اجرایی شدن طرح چکاوک در استان تهران

جدید ترین مطالب سایت