لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تهاجم موشکی به شناورها/ عملیاتی شدن"مین شکار"/اخطار به ناو آمریکا

در چهارمین روز از رزمایش، به منظور جلوگیری از نفوذ دشمن به آب های ساحلی،یگان های پروازی، شناورهای سطحی، قایق های تندرو، شناورهای بومی و بهینه شده به اجرای عملیات مین ریزی پدافندی در گستره دریای عمان و منطقه رزمایش پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در چهارمین روز از رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص)، به منظور جلوگیری از نفوذ دشمن به آب های ساحلی، یگان های پروازی، شناورهای سطحی، قایق های تندرو، زیردریایی های سنگین کلاس طارق و شناورهای بومی و بهینه شده به اجرای عملیات مین ریزی پدافندی در گستره دریای عمان و منطقه رزمایش پرداختند.

همچنین درپی مین ریزی نیروهای مهاجم در راستای آسیب رساندن به خطوط مواصلاتی و محل عبور و مرور شناورهای خودی، نیروی دریایی ارتش به منظور تامین امنیت کشتی های تجاری و نفتکش و بازنگه داشتن این خطوط با بهره گیری از بالگردهایRH  به انجام عملیات مین روبی اقدام کرد.

تهاجم موشکی به شناورها/ عملیاتی شدن"مین شکار"/اخطار به ناو آمریکا

در این مرحله از رزمایش، جنگنده های فانتوم نیروی هوایی ارتش به منظور پشتیبانی از یگان های  شناور نیروی دریایی امروز با شلیک موشک های ماوریک نسبت به انهدام اهداف شناور دریایی اقدام کردند.

هواپیماهای سوخو 24 نیز شلیک راکت های بهینه سازی شده توسط متخصصان جوان صنایع دفاعی کشور اهداف شناور را در دریا منهدم کردند.

همچنین در پی مین ریزی نیروهای مهاجم در راستای آسیب رساندن به خطوط مواصلاتی و محل عبور و مرور شناورهای خودی، نیروی دریایی ارتش بمنظور تامین امنیت کشتی های تجاری و نفتکش و باز نگه داشتن این خطوط با بهره گیری از بالگردهای RH به انجام عملیات مین روبی اقدام کرد.

تهاجم موشکی به شناورها/ عملیاتی شدن"مین شکار"/اخطار به ناو آمریکا

تهاجم موشکی به شناورها/ عملیاتی شدن"مین شکار"/اخطار به ناو آمریکا

در همین راستا سامانه جدید مین شکار تلفیقی نیروی دریایی ارتش با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده این نیرو رونمایی شد.

سال گذشته اولین مین شکار نداجا با حضور امیر سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش عملیاتی شده بود، این سامانه که توسط یک فروند بالگرد RH کشیده می شود، می تواند با ایجاد امواج الکترومغناطیس چاشنی مین های دریایی را فعال و آنها را منفجر کند اما در این رزمایش سامانه جدید صوتی نیز به این سامانه اضافه شد که با ایجاد صوت در زیر آب مین های دریایی با چاشنی های صوتی را منفجر می کند.

این برای اولین بار است که این دو سامانه با تلفیق یکدیگر عملیاتی می شوند که البته توانایی استفاده جداگانه از آنها نیز وجود دارد.

تهاجم موشکی به شناورها/ عملیاتی شدن"مین شکار"/اخطار به ناو آمریکا

این سامانه مین شکار برای انهدام مین های هوشمند کف خواب استفاده می شود که این مین ها در دنیا کاربرد زیادی دارند.

ایمنی و سرعت بالا (در حدود 20 نات) از جمله ویژگی های این سامانه مین شکار است و با توجه به توانایی سوخت گیری بالگرد RH می تواند در حدود 10 ساعت به صورت پیوسته این عملیات انجام شده و محوطه وسیعی مورد پاکسازی قرار گیرد.

 یکی از فرماندهان ارشد نیروی دریایی ارتش گفت: این سامانه کاملاً بومی بوده و هیچ الگوگیری خارجی و آموزش قبلی در رابطه با آن وجود نداشته است.

همچنین امیر سیاری فرمانده نیروی دریایی به کارگیری این سامانه را ارتقاء دهنده توان این نیرو در پاکسازی آب ها از آلودگی به مین عنوان کرد و اظهار داشت: امروز دیگر همه می دانند ما توانایی ایجاد امنیت را در منطقه داریم و آماده انجام تمرین های مشترک دریایی با کشورهای منطقه هستیم چون مطمئنیم همین کشورها برای برقراری امنیت در منطقه کافی هستند.

شایان ذکر است، در چهارمین روز از رزمایش بمنظور جلوگیری از نفوذ دشمن به آبهای ساحلی، یگان های پروازی، شناورهای سطحی، قایق های تندرو، زیردریایی های سنگین کلاس طارق و شناورهای بومی و بهینه شده به انجام عملیات مین ریزی پدافندی در گستره دریایی عمان و منطقه رزمایش پرداختند.

خبر دیگر اینکه با هشدار به ناوشکن های فرامنطقه ای از جمله ناو آمریکایی آنها را مجبور به ترک منطقه رزمایش دریایی محمدرسول الله(ص) کرد.

بنابر اعلام معاون عملیات نزاجا این اخطار توسط یک فروند هواپیمای گشت دریایی این نیرو در خلال انجام ماموریت شناسایی به این شناورها داده شده است.

این هشدار در پی ورود این ناوشکن ها به محدوده برد موشک های نیروی دریایی ارتش در منطقه عمومی رزمایش محمدرسول الله(ص) صورت گرفت و موجب شد بلافاصله پس از دریافت این اخطار این ناوشکن ها منطقه رزمایش را ترک کنند.

پیش از این نیز فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرده بود: منطقه ای را بعنوان منطقه تیراندازی مشخص کرده ایم که اژدر و موشک در آن شلیک می کنیم و اطلاعیه می دهیم که بیگانگان منطقه را ترک کنند.

سیاری همچنین با بیان اینکه این کار طبق قوانین بین المللی است، تاکید کرد: هرکه منطقه را ترک نکند، عواقب آن با خودش خواهد بود.

تهاجم موشکی به شناورها/ عملیاتی شدن"مین شکار"/اخطار به ناو آمریکا

جدید ترین مطالب سایت