فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دفاع موشکی مورد توجه چینی ها/ پهپاد انتحاری مورد توجه آمریکایی ها

این سامانه موشکی پدافند هوایی در سومین روز رزمایش محمد رسول الله (ص) که با شرکت نیروهای سه گانه ارتش یعنی نیروهای زمینی، دریایی و هوایی درحال برگزاری است، آزمایش شد.

به گزارش خبرگزاری شین هوا از تهران، ایران در ادامه رزمایش گسترده ارتش در مناطق جنوبی ایران ، سامانه پدافند هوایی خود را در زمینه سرنگونی هواپیماهای بدون سرنشین دشمن فرضی با موفقیت آزمایش کرد.

دفاع موشکی مورد توجه چینی ها/ پهپاد انتحاری مورد توجه آمریکایی ها

دفاع موشکی مورد توجه چینی ها/ پهپاد انتحاری مورد توجه آمریکایی ها

برپایه این گزارش، این موشک که از یک سامانه پدافند هوایی شلیک شد ، به « نحو موفقیت آمیزی» چند هواپیمای بدون سرنشین دشمن فرضی از جمله هواپیمای بدون سرنشین ساخت داخل «حازم» را مورد اصابت  قرار داد.

این سامانه پدافند هوایی ، سامانه ای با عملکرد لیزری است که از هواپیماها در برابر تهدیدات مختلف نظامی محافظت می کند.

دفاع موشکی مورد توجه چینی ها/ پهپاد انتحاری مورد توجه آمریکایی ها

از سوی دیگر پایگاه اینترنتی صدای آمریکا نوشت : ارتش ایران برای نخستین بار یک فروند پهپاد انتحاری را در رزمایش عظیمی که در نزدیکی تنگه استراتژیک هرمز جریان دارد، بکار گرفته است.

صدای آمریکا در این باره افزود: احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش پهپاد را یک بمب متحرک نامید و گفت به گونه ای طرح شده است که بتواند به هدف های هوایی، زمینی و دریایی حمله کند. او نامی برای پهپاد ارائه نداد  اما روزنامه کیهان به آن به عنوان یاسر اشاره کرد، در حالی که یک وب گاه خبری آن را رعد نامید.

آسوشیتد پرس می گوید پهپاد یاسر که برای نخستین بار سال پیش رونمایی شد، می تواند بالغ بر 10 ساعت پرواز کند و به گفته تحلیلگران نظامی غرب ، شکل اصلاح شده پهپاد آمریکایی اسکن ایگل طرح بویینک است که ایران در دسامبر 2012 گفت دست کم سه فروند از آنها را پس از آن که وارد حریم هوایی کشور شدند، ضبط کرد.

عقیده بر این است ایران پهپاد انتحاری رعد 88 را که قادر است بر هدف ها فرود آید و کلاهکش را منفجر کند، طرح و تولید کرده است.

رزمایش شش روزه ارتش ایران که با حمایت قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا صورت می گیرد قرار است در جنوب ایران از منطقه شرق تنگه هرمز تا شمال خلیج عدن انجام شود.

روزنامه فرامنطقه ای "رای الیوم" در مطلبی به قلم هشام الهبیشان نویسنده وفعال سیاسی اردنی نوشت: اولین مانور نظامی وسیع ایران در دوره ریاست جمهوری روحانی حاوی پیامهایی مشخص در حوزه های داخلی، منطقه ای و بین المللی است.

رای الیوم افزود: این مانور نظامی گسترده نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران  در تمام این سال ها توان کنار آمدن و غلبه بر فشارهای اقتصادی، امنیتی و سیاسی خارجی بین المللی و منطقه ای را داشته است. ایران با برگزاری این مانور ثابت می کند که همچنان به عنوان یک قدرت منطقه ای مطرح و بزرگ حضور دارد و می تواند به خوبی از منافع ملی و مردم کشورش دفاع کند.

  دراین مطلب  با اشاره به ابعاد وسیع مانور نظامی "محمد رسول الله "(ص) آمده است: این مانور با نام مانور محمد رسول الله در منطقه ای به وسعت دومیلیون و 200هزار کیلومتر مربع در شرق کشور، ساحل دریای عمان و تنگه هرمز تا سواحل خلیج عدن برگزار شده و هزاران سرباز ایرانی با شلیک انواع موشک و پرواز هواپیماهای بدون سرنشین قدرت نظامی ایران را دراین منطقه به نمایش می گذارند.

یکی از مخاطبان پیام مانور نظامی ایران، برخی کشورها به ویژه رژیم صهیونیستی است که همچنان سعی در اعمال فشارهای سیاسی -اقتصادی و امنیتی بر تهران دارد. پیام ویژه این مانور برای این کشورها این است که ایران همچنان یک قدرت منطقه ای برتر و مقتدر است و با قدرت تمام توان فایق آمدن بر این تهدیدها را دارد و نظام حاکم بر کشور نیز همچنان با ثبات بوده و توان پاسخگویی به هرگونه تهدیدی را دارد.

  این مانور نظامی گسترده نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران هنوز توان کنار آمدن و غلبه بر فشارهای اقتصادی، امنیتی و سیاسی خارجی بین المللی و منطقه ای را دارد. ایران با این مانور ثابت می کند که همچنان به عنوان یک قدرت منطقه ای مطرح و بزرگ حضور دارد و می تواند به خوبی از منافع ملی مردم کشورش دفاع کند و نظام حاکم برایران دربرابر فشارهای خارجی به زانو درنیامده و قادر است از جایگاه منطقه ای خود به خوبی دفاع کرده و دربرابر چالشگران بایستد  ایران با این مانور به دشمنان خود نشان می دهد که تحت فشارهای آنان از منافع خود کوتاه نمی آید و حاضر است دراین مسیر با هر تهدیدی مقابله کند.

دفاع موشکی مورد توجه چینی ها/ پهپاد انتحاری مورد توجه آمریکایی ها

جدید ترین مطالب سایت