لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

گزارش جدید وزارت کار در مورد حوادث کار

همچنین ضرورت دارد فعال سازی کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در واحدهای بالای ۲۵ نفر شاغل با تمرکز بر اجرای چرخه مدیریت ارزیابی ریسک در اولویت کاری حوزه صف قرار گیرد.

معاون روابط کار وزارت کار در نامه ای به مدیران کل کار استان ها با ارائه گزارش جدیدی از وضعیت ایمنی در کارگاه ها ابلاغ کرد از ابتدای سال 94 تمامی واحدهای زیر 25 نفر کشور باید دارای افسر ایمنی باشند.

 سیدحسن هفده تن معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارائه گزارش جدیدی از وضعیت ایمنی در کارگاه ها و کارخانجات کشور؛ روش اجرای مدل جدید بازرسی کار و همچنین انتخاب "افسران ایمنی" در کارگاه های کشور را تشریح کرد.

در نامه ای که وی خطاب به مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها نوشته آمده است:"مدل جدید «سیستم خودبازرسی کار LSS» که ضمن امحاء سیاست های واکنشی، غرامت محوری و جریمه کردن کارفرمایان با رویکردی اعتقادی و نگاهی سیستمی با هدف صیانت و حفظ سلامت جسمی - روانی نیروی کار از طریق ایمن سازی محیط کار و رفتار نیروی کار طراحی و تدوین شده است، جهت برنامه ریزی عملیاتی و زمان بندی شده ایفا می گردد.

از آنجایی که بیش از ۹۰ درصد حوادث ناشی از کار در واحدهای تولیدی زیر ۲۵ نفر شاغل رخ می دهد، ضرورت دارد ضمن آشناسازی نمایندگان محترم تشکل های کارگری و کارفرمایی با اهداف مدل، ترتیبی اتخاذ فرمائید تا مدیران بنگاه های یاد شده کارشناسان صاحب صلاحیت را که پس از آموزش های تخصصی به عنوان افسر ایمنی علاوه بر کار موظف خود، «مدیریت ارزیابی ریسک» را در واحدهای مذکور عهده دار خواهند بود، در اسرع وقت به گونه ای معرفی فرمایند تا با همکاری مرکز تحقیقات، تعلیمات و حفاظت فنی و بهداشت کار، موسسه کار و تامین اجتماعی و اداره کل بازرسی کار و مدیران محترم اجرایی، برنامه ریزی آموزش های تخصصی ایمنی انجام پذیرد و از ابتدای سال ۹۴، هیچ واحد تولیدی زیر ۲۵ نفر شاغل بدون افسر ایمنی نباشد.

همچنین ضرورت دارد فعال سازی کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در واحدهای بالای ۲۵ نفر شاغل با تمرکز بر اجرای چرخه مدیریت ارزیابی ریسک در اولویت کاری حوزه صف قرار گیرد.

با توجه به اینکه تمامی شاخص های حوزه روابط کار برای سال ۹۴ شفاف سازی، کمی و قابل اندازه گیری خواهد بود، در عرصه بازرسی کار تنها شاخص و نماگر قابل نمره دهی شاخص کاهش حوادث ناشی از کار در ۴ مولفه حوادث مرگ آفرین، قطع عضو، نقص عضو و برق گرفتگی خواهد بود.

از آنجایی که نقش مدیران و کارشناسان محترم اجرایی در فرآیند عملیاتی سازی و نقش مدیران و کارشناسان محترم ستادی در امر نظارت بر فرآیند مذکور، مهم ترین سازه موفقیت طرح ارزیابی می گردد؛ بدون تردید با شایستگی که در مدیران عزیز اجرایی وجود دارد، اطمینان دارم که از نیمه دوم سال ۹۴، شاهد کاهش چشمگیر حوادث ناشی از کار خواهیم بود و امر ایمنی در دولت تدبیر و امید به عنوان یکی از مهم ترین محرکه های رشد بهره وری عوامل تولید ثبت خواهد شد.

در پایان یادآور می گردد که اجرای طرح ایمن سازی صنعت ساختمان نیز که هم اکنون حدود ۴۸ درصد کل حوادث را به خود اختصاص داده و به گرانیگاه نگرانی جغرافیای ایمنی کشور تبدیل گردیده است، با تمرکز بر حوادث در ارتفاع و حوادث در گودبرداری با تمامی دستگاه های وظیفه مدار در حال اجماع سازی و نهایی شدن است."

گردآوری: گروه خبر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت