لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اظهارات مهم اوباما درباره توافق بزرگ با ایران

رئیس جمهور آمریکا گفت: در صورت موافقت ایران با یک توافق هسته ای بلند مدت این کشور می تواند به یک قدرت منطقه ای بسیار موفق تبدیل شود.

خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور آمریکا گفت: در صورت موافقت ایران با یک توافق هسته ای بلند مدت این کشور می تواند به یک قدرت منطقه ای بسیار موفق تبدیل شود.

 باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در گفت وگو با رادیو ملی آمریکا با اشاره به مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 گفت: اگر ایران با یک توافق بلند مدت که موجب محدود شدن برنامه هسته ای اش شود موافقت کند می تواند به یک قدرت منطقه ای بسیار موفق تبدیل شود.

اوباما در این گفت و گو تاکید کرد که آنها این فرصت را دارند که روابطشان با جهان را عادی کنند.

وی تصریح کرد:  ایران باید از این فرصت برای رسیدن به توافقی که موجب لغو تحریم ها شود استفاده کند. چون منابع توانایی و پختگی لازم در ایران وجود دارد و این کشور می تواند به یک قدرت منطقه ای بسیار موفق تبدیل شود.

رئیس جمهور آمریکا یادآور شد: ایران می تواند یک قدرت منطقه ای باشد که در عین حال به استانداردهای یبن المللی و قوانین بین المللی پایبند است و این اتفاق برای همگان خوب خواهد بود.

باراک اوباما همچنین دستیابی به یک توافق هسته ای با ایران را ممکن دانست.

وی در ادامه اظهار کرد: من این مساله که ایران پس از جنگ وحشتناکی که با عراق در دهه ی 1980 داشت دارای نگرانی های دفاعی مشروع باشد را به رسمیت می شناسم .

اما رئیس جمهور آمریکا ایران را به دلیل حمایت از سازمان هایی همچون حزب الله که اسراییل را تهدید می کند مورد انتقاد قرار داد.

وی علاوه بر این درباره ی کمک به کشورهای جنگ زده چون لیبی ، سوریه و عراق گفت: ما می توانیم به آنها کمک کنیم اما نمی توانیم این کار را برای آنها انجام دهیم و باید دلارهای خود را برای بازسازی مدارسمان جاده هایمان ، علوم پایه مان و انجام تحقیقات در آمریکا صرف کنیم.

به گزارش ایسنا، این درخواست اوباما در حالی است که مقامات کشورمان همواره بر ادامه فعالیت های صلح آمیز هسته ای تاکید و اعلام کرده اند که محدودیت در برخی زمینه ها تنها برای مدت مشخص و در جهت اعتماد سازی است.

اظهارات مهم اوباما درباره توافق بزرگ با ایران

جدید ترین مطالب سایت