لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دام زن هزار چهره‌ برای تحصیلکرده‌ ها

زن ۴۶ ساله خود را فارغ التحصیل مالزی، استاد دانشگاه، وکیل دادگستری و یک فرد بانفوذ در دانشگاه های کشور معرفی می کرد تا بتواند دست به کلاهبرداری از طعمه های تحصیلکرده اش بزند.

همشهری آنلاین: زن ۴۶ ساله خود را فارغ التحصیل مالزی، استاد دانشگاه، وکیل دادگستری و یک فرد بانفوذ در دانشگاه های کشور معرفی می کرد تا بتواند دست به کلاهبرداری از طعمه های تحصیلکرده اش بزند.

نخستين شكايت از اين زن خرداد امسال در اداره پليس شهر رشت ثبت شد. شاكي فارغ التحصيل مقطع فوق ليسانس در يكي از دانشگاه هاي رشت بود كه از مدت ها قبل به دنبال كار مي گشت تا اينكه در دام زن كلاهبردار گرفتار شد. اين مرد جوان در تشريح ماجرا به مأموران گفت: مدت ها بود كه علاقه داشتم در دانشگاه اردبيل مشغول به كار شوم تا اينكه با زني آشنا شدم كه مي گفت مدرك دكتري رشته كامپيوتر را از دانشگاهي در مالزي دريافت كرده اما چون هنوز كارهاي مربوط به تسويه حساب با دانشگاه را انجام نداده، مدركش به دستش نرسيده است.

اين زن مدعي بود كه نفوذ زيادي در دانشگاه هاي مختلف و آشنايايي در مجلس دارد. وقتي از علاقه ام به كار در دانشگاه اردبيل باخبر شد، گفت كه نماينده اين شهر را به خوبي مي شناسد و مي تواند كاري كند كه من در دانشگاه آنجا استخدام و مشغول به كار شوم. من هم كه حرف هاي او را باور كرده بودم، مدارك مورد نياز را در اختيارش قرار دادم و حتي وقتي مدعي شد كه بابت انجام اين كار بايد 10ميليون تومان پرداخت كنم، اين مبلغ را از اقوام و آشنايان قرض گرفتم و به حساب او واريز كردم. ولي پس از مدتي اين زن ناپديد شد و ديگر به تماس هايم پاسخ نداد. اين همه اظهارات مرد جوان نبود چرا كه وي در ادامه از دومين كلاهبرداري زن شياد نيز پرده برداشت. وي گفت: از آنجا كه حرف هاي اين زن را باور كرده بودم، يكي از دوستانم را به او معرفي كردم. دوستم هم مثل من تحصيلكرده بود و مي خواست عضو هيأت علمي يكي از دانشگاه ها شود. اين زن به او گفت كه به راحتي مي تواند كارهاي عضويت او در هيأت علمي دانشگاه را انجام دهد و با اين بهانه 8ميليون تومان از وي گرفت اما سر او هم كلاه گذاشت و ديگر خبري از وي نشد.

پس از اظهارات نخستين شاكي، تحقيقات براي شناسايي و دستگيري زن كلاهبردار شروع شد. هنوز ردي از او به دست نيامده بود كه مأموران با شكايت هاي مشابه ديگري نيز روبه رو شدند. شكايت هايي كه نشان مي داد اين زن از افراد ديگري نيز با همين شگرد كلاهبرداري كرده است. بررسي ها نشان مي داد كه زن هزار چهره  با معرفي خود به عنوان استاد دانشگاه، عضو هيأت علمي يا وكيلي بانفوذ كه آشنايان زيادي در مجلس دارد طعمه هايش را از بين دانشجويان يا فارغ التحصيلان مقطع فو ق ليسانس انتخاب مي كرد و به آنها وعده گرفتن وام هاي ميليوني، عضويت در هيأت علمي يا استخدام در سازمان ها و ادارات دولتي مي داد. سپس به بهانه هاي انجام كارهاي اداري از آنها مبالغي ميليوني دريافت مي كرد.

درحالي كه تعداد شاكيان اين زن به 8نفر رسيده بود، مردي با پليس تماس گرفت و سرنخ مهمي در اختيار مأموران قرار داد. او گفت كه زن هزار چهره  قرار است به بهانه گرفتن وام ميليوني از وي مبلغي دريافت كند اما چون او از ماجراهاي كلاهبرداري هاي اين زن خبر داشته، تصميم گرفته موضوع را به پليس خبر دهد. با اطلاعاتي كه اين مرد در اختيار مأموران قرار داد، آنها راهي محل قرار شدند و توانستند زن هزار چهره  را زماني كه براي دريافت پول آمده بود در بندرانزلي دستگير كنند.

سرهنگ فلاح كريمي، رئيس پليس آگاهي استان گيلان با بيان اين خبر گفت: بازجويي از متهم نشان مي دهد كه او با انتشار كارت تدريس، خودش را دكتر معرفي مي كرد و مدعي مي شد كه بيش از 17سال سابقه كاري دارد و در زمينه هاي مختلفي ازجمله نرم افزار، مكانيك و عمران تدريس مي كرده است. تا كنون 8شاكي اين زن شناسايي شده اند و شاكيان احتمالي مي توانند براي پيگيري شكايت خود به اداره آگاهي رشت مراجعه كنند.

دام زن هزار چهره‌ برای تحصیلکرده‌ ها

جدید ترین مطالب سایت