لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

از رمانتیک ترین زوج تا تصویر دختر انتحاری

  نگاهی به اخبار برخی سایت ها و خبرگزاری های داخلی و خارجی در ۹ دی ۱۳۹۳.شگفت‎انگیزترین پدیده ‎فوتبال ۲۰۱۴/تسلیم شدن دخترافغانی انتحاری/زندگی در قوری /رمانتیک زوج چینی/دستمزد میلیونی برای بلعیدن مواد مخدر/برنامه جدید داعش برای کودکان/ گران ترین نان و...          

شگفت‎انگیزترین پدیده ‎فوتبال 2014

از رمانتیک ترین زوج تا تصویر دختر انتحاری

شگفت انگیزترین پدیده دنیای فوتبال در سال 2014 به مارادونای هزاره سوم شهرت یافته است.این پدیده تنها 9 سال دارد و پیرترو توماسلی نام دارد. توماسلی اهل بلژیک است و چنان استعداد حیرت انگیزی در فوتبال دارد که همه را انگشت به دهان می کند. او به راحتی چند بازیکن را از پیش روی خود برمی دارد و علاوه بر آن با این سن کم گل های زیبایی می زند. استعداد بی نظیر او در فوتبال به سرعت شناسایی شد و آوازه او به سایر کشورهای اروپایی هم رسید. در حالی که تلاش چند باشگاه بزرگ اروپایی مثل رئال مادرید و بارسلونا برای امضای قرارداد با توماسلی ادامه داشت در نهایت این باشگاه رم ایتالیا بود که با توماسلی قرارداد امضا کرد. او یکی از بزرگ ترین بازیکنان دنیای فوتبال در آینده معرفی می شود البته به این شرط که روند رو به رشد خود را حفظ کند.

تسلیم شدن دختر افغانی انتحاری

از رمانتیک ترین زوج تا تصویر دختر انتحاری

 مقام های پلیس در ولایت هلمند در جنوب افغانستان اعلام کردند که دختر نوجوانی که وادار به انجام حمله انتحاری شده بود، خود را به پلیس تسلیم کرده است.  سخنگوی پلیس هلمند گفت که این دختر ظاهرا چهارده سال دارد که توسط پدر و دایی اش وادار به انجام یک حمله انتحاری شده بود. وی گفت که یک روز پیش از اینکه حمله انتحاری انجام شود، این دختر نوجوان به محلی در منطقه نوزاد این ولایت آورده شده بود تا هدف را از نزدیک ببیند که با استفاده از فرصت خود را به پاسگاه پلیس نظم عامه تسلیم کرد.این دختر نوجوان پس از تسلیم شدن به پلیس به مرکز شهر لشکرگاه منتقل شده و در برابر رسانه ها گفته که توسط پدرش وادار به انجام حمله انتحاری شده بود.زرمینه که حالا در دارالتادیب به سر می برد همچنین گفته که سه هفته پیش برای آمادگی حمله انتحاری به خانه دایی اش فرستاده شده بود.گزارش های ضد و نقیض دیگری هم در مورد این دختر نوجوان وجود دارد.پلیس درحال بررسی این مساله است که آیا این دختر واقعا برای حمله انتحاری آماده شده بود یا اینکه به دلیل فرار از خشونت های خانوادگی خود را به پلیس تسلیم کرده است. سخنگوی پلیس هلمند می گوید تحقیقات ابتدایی و اعترافات این دختر نوجوان نشان می دهد که فردی به نام عبدالباقی که از افراد گروه طالبان است پدرش را مجبور کرده بود که او را برای انجام حمله انتحاری آماده کند.پلیس هلمند می افزاید که افراد طالبان دو کودک دیگر را هم آماده حملات انتحاری کرده اند. اما پدر این دختر این جزئیات را تائید نکرده و یک منبع محلی گفته که این دختر هنگام تسلیم، با خود تجهیزات حمله انتحاری نداشته است. هنوز در ارتباط با این حادثه کسی بازداشت نشده است.

زندگی شخصی که در یک قوری غول پیکر زندگی می کند

از رمانتیک ترین زوج تا تصویر دختر انتحاری

هنرمند 64 ساله چینی با فرار از شهر، خانه ای به شکل قوری چای در روستا در حومه شهر فوشان در جنوب چین ساخته است. او در این خانه قوری مانند زندگی می کند.

رمانتیک ترین زوج چینی

از رمانتیک ترین زوج تا تصویر دختر انتحاری

چندی پیش در یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی چین تعدادی تصویر دست به دست چرخید و بیش از 1500 بار به اشتراک گذاشته شد. این تصاویر یک زوج کهنسال چینی در یک مغازه طلافروشی را نشان می دهد که به گفته صاحب مغازه این دو رمانتیک ترین زوج دنیا بوده اند که به مغازه وی رفته اند.

داستان از این قرار است که چندی پیش این زوج به مغازه طلا فروشی می روند و درخواست یک حلقه الماس با قیمت مناسب را می کنند سپس حلقه را امتحان کرده و مرد با دسته ای از پول های کهنه پول آن را پرداخت می کند. این مرد همچنین به صاحب مغازه گفته است که این انگشتر یک قول در دوران جوانی بود که پس از سال ها سختی و جمع کردن پول توانست برای همسرش بخرد. او گفته است که این تنها گوشه ای از زحمات همسرش در تمام این سال های سختی را پر می کند.

دستمزد میلیونی برای بلعیدن مواد مخدر

بلعیدن مواد مخدر و جابه جا کردن آنها از شهری به شهر دیگر روایت تلخی دارد. روایت آدم هایی که تن به این کار می دهند، قصه تکراری اعتیاد و فقر است. ماجرایی که این بار با جرم پیوند می خورد و به جز آنهایی که بارها قسر در رفته اند، عاقبتشان یا پشت میله های زندان است، یا در قفسه سردخانه. قسمت تکان دهنده ماجرا اما جایی است که قاچاقیان طعمه هایی را انتخاب می کنند که نه معتادند و نه سابقه دار. نمی خواهند چهره هایشان تابلو باشد تا در اولین ایست بازرسی ترفندشان لو برود، به همین خاطر زنان و کودکان بیشتر قربانی این شیوه حمل مواد مخدر می شوند. بادی پَکرها یا همان قاچاقچیانی که به شیوه بلع، مواد مخدر را جابه جا می کنند، در همه جای دنیا وجود دارند. فرقی نمی کند چند کیلو وزن داشته باشند مهم این است که فقط اشتهای خوردن داشته باشند تا تعداد زیادی بسته مخدر را در معده شان انبار کنند. اما این همه ماجرا نیست، در روند این فرآیند گاهی فعل انفعالات دیگر جایش را با خطر دستگیری بادی پَکرها عوض می کند؛ خطر مرگ؛ تاوان سختی که شاید خیلی هایشان ندانند ممکن است ایستگاه آخر، ایستگاه مرگ باشد. لایه پلاستیکی مواد که باز شود فرآیند مرگ آغاز می شود، مردمک گشاد می شود، تنفس کُند، گاهی مسمومیت و گاهی انسداد روده و در نهایت ایست قلبی.

برنامه جدید داعش برای کودکان

داعش در برنامه های تروریستی خود کودکان را تحت آموزش های عقیدتی و نظامی قرار داده است. داعش درباره این کودکان نوشته است: کودکان ایزدی که دولت اسلامی آنها را از بندگان شیطان به بندگان خدا تبدیل کرده است. داعش در حملات خود، شهر سنجار محل زندگی ایزدی ها در شمال عراق را نیز تصرف کرد. داعش، ایزدی ها را شیطان پرست یا آتش پرست توصیف می کند و آنها را اهل کتاب نمی داند. به همین دلیل ایزدی ها را میان تغییر دین به اسلام یا مرگ مخیر کرده است. بسیاری از ایزدی ها به دلیل عدم پذیرش تغییر دین، به دست داعش اعدام شدند. ایزدی ها در عراق به عنوان یک دین و پیروان آن به عنوان یکتاپرست به رسمیت شناخته شده اند. آنها همچنین در پارلمان عراق چند نماینده دارند. داعشی ها می گویند ایزدی ها اهل کتاب نیستند و کافرند به همین دلیل پس از جنگ و تصرف مناطق محل سکونت ایزدی ها، مردان را به دلیل پافشاری بر دینشان می کُشند و زنان و دختران ایزدی را به عنوان برده و کنیز برای سوءاستفاده جنسی در میان اعضای خود توزیع می کنند یا در بازار می فروشند. حالا مشخص شده است که کودکان ایزدی نیز پس از تغییر دین، برای آموزش های عقیدتی و نظامی داعش در اختیار گرفته می شوند. داعش از سرنوشت پدران و مادران این کودکان کم سن و سال که عکس آنها را منتشر کرده، چیزی نگفته است. به نظر می رسد داعش با هدف بکارگیری این کودکان در جنگ، به این کودکان آموزش نظامی می دهد.

از رمانتیک ترین زوج تا تصویر دختر انتحاری

در این عکس ها، کودکان انگشت اشاره دست راست خود را به نشانه حمایت از داعش بالا گرفته اند. در میان داعشی ها این حرکت به عنوان وحدانیت خدا به علامتی برای حمایت از داعش تبدیل شده است.

گران ترین نان دنیا

از رمانتیک ترین زوج تا تصویر دختر انتحاری

تمام موادی که نان را درست میکند آرد و سبوس و کمی آب به همراه موادی است که خمیر را به بهترین شکل درست کند و در هیچ جای دنیا این مواد با یکدیگر تفاوت ندارد اما یک نانوایی اسپانیایی همین نان را با کمی طلا ترکیب کرده است.

«پان پینا» نانوایی سنتی است در دل روستای آلگاتوسین که حالا تولید کننده یکی از گران قیمت ترین نان های دنیاست. این نان کاملا معمولی است اما به همراه گرد طلای خوراکی عرضه می شود و قیمت ۱۵۰ دلار معادل تقریبا ۵۰۰ هزار تومان را دارد. صاحب این نانوایی می گوید زمانی که گران ترین قهوه دنیا را دیده است که در همان منطقه درست می شود تصمیم گرفت تا نام و نشانی برای خود دست و پا کند و به همین دلیل به سراغ گران ترین نان دنیا رفت. این نانوا می گوید از گرد طلا درون نان و هم به بر روی آن استفاده شده است و وی همچنین اعتراف کرد این قیمت بالا و گردهای براق فایده ای به نان اضافه نکرده و طعم آن نیز تغییر ننموده است.

قدرتمندترین کادیلاک تاریخ

از رمانتیک ترین زوج تا تصویر دختر انتحاری

از رمانتیک ترین زوج تا تصویر دختر انتحاری

از رمانتیک ترین زوج تا تصویر دختر انتحاری

اتومبیل Cadillac CTS-V، همواره انتخاب افرادی بوده که به دنبال اتومبیل های بزرگ و سریع می گشته اند. این اتومبیل با داشتن ظاهر مربعی و لبه دار و موتور سوپرشارژ هشت سیلندر، می تواند جایگزین فوق العاده ای برای اتومبیل های قدرتمند BMW M5 و Mercedes E63 AMG باشد. کادیلاک در سومین نسل CTS-V به قرار دادن شاسی های پیچیده تر در کنار موتور هشت سیلندر این اتومبیل اقدام کرده که اکنون قادر به تولید توان 640 اسب بخار (477kW) می باشد. کادیلاک در روند تبدیل CTS جدید خود از یک سدان لوکس روزانه به اتومبیل اسپرت قدرتمند، یک موتور 6.2 لیتر V8 را با توانایی تولید توان 640 اسب بخار و گشتاور 800 نیوتن  متر به آن بخشیده است.

بر اساس اعلام جنرال موتورز، جدیدترین سدان اسپرت آن تنها در 3.7 ثانیه به شتاب صد خواهد رسید که بر زمان 3.9 ثانیه ای اتومبیل 575 اسب بخار «BMW M5 Jahre» غلبه دارد. اوج سرعت مدل جدید کادیلاک، 322 کیلومتر/ساعت اعلام شده است اما اقدامات بیشتری در CTS-V جدید صورت گرفته که تنها مختص به بخش مقدار اسب بخار آن نیست. پیشرانه  6.2 لیتری این اتومبیل نسبت به قبل از سوپرشارژر کوچک تری بهره می برد که با روتورهای کوچک تر که دارای چرخش سریع تر بوده، سازگار می باشد و به این ترتیب واکنش چرخش پایین بهتری را از موتور هشت سیلندر CTS-V جدید دریافت خواهیم کرد. برای کنترل حرارت و فشار بالای سیلندر ایجاد شونده توسط سوپرشارژر، کادیلاک از سرسیلندرهای آلومینیومی Rotocast A356T6 استفاده کرده که طبق گزارش ها قادر به کنترل بهتر حرارت نسبت به سرسیلندرهای آلومینیومی استاندارد می باشند. قدرت اتومبیل از طریق یک گیربکس هشت دنده  اتوماتیک به چرخ های عقب ارسال می شوند که می توانند به صورت دستی با پدال های نصب شده در چرخ کنترل شوند. اما برای غلبه بر اتومبیل های آلمانی، CTS-V نیاز به امکاناتی بیشتر از یک موتور بزرگ دارد، این اتومبیل باید دارای هندلینگ خوبی نیز باشد. سدان اسپرت بزرگ کادیلاک با جدیدترین نسخه از سیستم کنترل Magnetic Ride Control یا MRC تطابق یافته که 40 درصد سریع تر از سیستم قبلی پاسخگو می باشد و همچنین در این اتومبیل از سیستم تعلیق جلوی مولتی لینک MacPherson استفاده شده که وعده  عملکرد بهتر به خصوص در سرپیچ ها را داده است.این مدل به عنوان یک اتومبیل عملکردی مدرن، دارای تنظیمات قابل پیکربندی توسط تمایل راننده و مالک است.

از رمانتیک ترین زوج تا تصویر دختر انتحاری

جدید ترین مطالب سایت