فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پرنده ای که دو جنسه است!! + عکس

این کاردینال شمالی نیمه سفید-نیمه سرخ نصفش نر و نصف دیگر ماده است. دلیل این پدیده هم جدا نشدن کامل ژن های جنسیتی پس از انعقاد نطفه است که به آن ژیناندرومورفی می گویند...

هموطن:این کاردینال شمالی نیمه سفید-نیمه سرخ نصفش نر و نصف دیگر ماده است. دلیل این پدیده هم جدا نشدن کامل ژن های جنسیتی پس از انعقاد نطفه است که به آن ژیناندرومورفی می گویند...

این کاردینال شمالی نیمه سفید-نیمه سرخ نصفش نر و نصف دیگر ماده است. دلیل این پدیده هم جدا نشدن کامل ژن های جنسیتی پس از انعقاد نطفه است که به آن ژیناندرومورفی می گویند.

پرنده زیبایی که در تصویر زیر می بینید، نه دچار یخ زدگی شده، نه عارضه پوستی  پیدا کرده و نه نیمه زال متولد شده است.

این پرنده منحصربه فرد نیمه سرخ-نیمه سپید که از گونه کاردینال شمالی (با نام علمی Cardinalis cardinalis ) است، از عارضه ژیناندرومورفی رنج می‏‎برد که طی آن، ژن های جنسیتی پس از انعقاد نطفه کاملا از هم جدا نمی شوند و به همین دلیل این پرنده نصفش نر و نصف دیگر ماده است.

جنس نر کاردینال شمالی عموما به رنگ سرخ و جنس ماده آن به رنگ سفید است، اما کاردینالی که در تصویر می بینید به خاطر این مشکل ژنتیکی نصفش سرخ رنگ شده و نصف دیگرش سفیدرنگ.

پرنده ای که دو جنسه است!! + عکس

پژوهشگران دانشگاه وسترین ایلی نویز در پژوهشی، رفتار این پرنده را به مدت یک سال بررسی کردند و متوجه شدند هرچند این پرنده نتوانست جفت مناسب خود را پیدا کند و هم چنین نتوانست آواز خاص خود را مشابه دیگر هم نوعانش اجرا کند، اما دیگر کاردینال ها هم او را به خاطر این ظاهر عجیب وغریب هدف قرار ندادند!

شایان ذکر است این پرنده الهام‏ بخش طراحی پرنده سرخ‏‎رنگ بازی مشهور انگری‎بردز است. 

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ

 

جدید ترین مطالب سایت