فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

"اروپا به زوال قدرت خود اعتراف کند"

«خاویر سولانا» از مقامات بلندپایه اسبق اتحادیه اروپا در یادداشتی در پایگاه خبری «پراجکت سندیکت» با اشاره به ناکامی های اروپا در حل بحران های اطراف خود تصریح کرده اروپا دیگر محوری نیست که کشورهای همسایه گرد آن جمع شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مسئول اسبق سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یادداشتی نوشت که این اتحادیه دیگر محوری که کشورهای همسایه گرد آن جمع می شوند نیست.سولانا می افزاید: «اما قدرت قطب اروپا رو به اضمحلال است. اتحادیه اروپا در همان حال که دارد با ضعف اقتصادی دست و پنجه نرم می کند با بحران هایی که در اوکراین، روسیه، آفریقای شمالی و خاورمیانه وجود دارد در ورطه بحرانی ژئوپولتیک هم گرفتار آمده است.»

"اروپا به زوال قدرت خود اعتراف کند"

مسئول اسبق سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه تصریح می کند: «اتحادیه اروپا باید اعتراف کند که دیگر محوری که کشورهای همسایه گرد آن جمع شوند، نیست. چنانکه "استفان لن" پژوهشگر میهمان اندیشکده کارنگی اخیراً گفت اروپا در حال تجربه یک انقلاب کوپرنیکی است.»

وی می افزاید: «واقعیت جهان چند قطبی این است که بازیگران دیگر می توانند جذب کنند و اثرگذار باشد. به عنوان مثال، چین در تلاش است برای رسیدن به سواحل دریای مدیترانه تا آخرین بخش های جاده قدیمی ابریشم را احیا کند.»

این سیاستمدار اسپانیایی که سمت های مختلفی از جمله دبیر کل ناتو و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا داشته بحران سوریه را واقعه ای دانسته که باید اروپا را بیدار کند.

 سولانا در بخشی از این یادداشت می نویسد: «مشکلاتی که در آنجا (سوریه) وجود دارند محدود به خاورمیانه ای که برای مدت طولانی درگیر بی ثباتی بوده نیست و اروپا باید به سرعت با این وضعیت مقابله کند.»

آقای سولانا در بخشی از این یادداشت با بیان اینکه نمی توان آتش بس در استان حلب سوریه را بیش از این به تعویق انداخت بر حمایت ایران و روسیه از چنین آتش بسی تأکید کرده است.   

"اروپا به زوال قدرت خود اعتراف کند"

جدید ترین مطالب سایت