لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

«طبقه حساس» جان 3 اعدامی نجات داد

شب گذشته، شنبه ششم اردیبهشت ماه، مراسم اکران خیریه فیلم سینمایی «طبقه حساس» به کارگردانی کمال تبریزی در سینما عصر جدید با حضور تعدادی از بازیگران سینما و تلویزیون در کنار مردم برگزار شد. در این مراسم که اجرای آن را احسان کرمی برعهده داشت با جمع آوری 700 میلیون تومان جان سه جوان اعدامی نجات داده شد...

خبرگزاری مهر: شب گذشته، شنبه ششم اردیبهشت ماه، مراسم اکران خیریه فیلم سینمایی «طبقه حساس» به کارگردانی کمال تبریزی در سینما عصر جدید با حضور تعدادی از بازیگران سینما و تلویزیون در کنار مردم برگزار شد. در این مراسم که اجرای آن را احسان کرمی برعهده داشت با جمع آوری 700 میلیون تومان جان سه جوان اعدامی نجات داده شد.

احسان کرمی مجری این برنامه در حالی که یک دستگاه کارتخوان الکترونیکی را به حاضران نشان می داد، گفت: این دستگاه این جا قرار دارد تا کمک های نقدی شما با هر میزانی که باشد مستقیم به حساب انجمن حمایت از زندانیان واریز کند. مهم نیست چه مبلغی را پرداخت می کنید، مهم این است که بتوانید در این راه قدمی بردارید. امشب نیازمند 700 میلیون تومان هستیم تا جان سه جوان محکوم به اعدام را نجات دهیم.

وی ادامه داد: نمی خواهم حکم قصاص را زیر سوال ببرم. همانطور که در قرآن نیز آمده است قصاص حق است، اما نباید فراموش کنیم که این سه جوان درست در زمانی مرتکب قتل شدند که حتی به سن قانونی هم نرسیده بودند. متاسفانه این روزها نگاه متفاوتی به همراهی و کمک هنرمندان به زندانیان اعدامی در جامعه ایجاد شده است. برخی معتقدند هنرمندان برای حمایت از قاتلان دور هم جمع می شوند، پول جمع می کنند و آنها را نجات می دهند، اما در قرآن و در کنار نام قصاص، کلمه بخشش نیز آمده است. 

هنرمندان دور هم جمع می شوند تا مهر و محبت و بخشش را در جامعه توسعه دهند. این سه زندانی در دوران نوجوانی در یک نزاع خیابانی منجر به قتل شده اند، اتفاقی که ممکن است در هر شرایطی برای ما نیز رخ دهد. خانواده این سه زندانی امشب در میان ما هستند و خدا کند از این مراسم نا امید باز نگردند.

کرمی بیان کرد: یک تصویر غلط در خصوص سوپر استارها وجود دارد و آن این است که این گروه از هنرمندان بسیار ثروتمند هستند، اما باید گفت که این طور نیست، اما مبالغی که امروز آنها برای این مراسم کمک کرده اند، مبالغ بسیار چشمگیری است. مهناز افشار و مهتاب کرامتی با هم مبلغ 100 میلیون تومان را پرداخت کرده اند.

در ادامه این مراسم، رضا عطاران، بهاره رهنما و حبیب رضایی به روی صحنه آمدند. بهاره رهنما در حالی که یادآور می شد که کمک نقدی او و دوستانش نسبت به کمک های دیگر چندان قابل توجه نیست، گفت: ما مبلغ 11 میلیون تومان به این مراسم اهدا کردیم. البته من به عنوان سفیر انجمن حمایت از کودکان از برگزارکنندگان این مراسم تشکر می کنم.

 نباید فراموش کرد که دوران بلوغ دوران بسیار مهمی برای فرزندان ما است، دورانی که انسان به اوج احساسات خود می رسد. احساساتی که اگر کنترل نشود، تبدیل به یک فاجعه می شود. من نیز وقتی نوجوان بودم از احساسات بسیاری برخوردار بودم، اما خوشبختانه در خانواده ای حضور داشتم که با ایجاد بستری مناسب برای آموزش، این مسیر احساسات من را رهبری کرد تا به مقصد مناسبی برسد.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از مناطق و خانواده ها خود به تنهایی جرم خیز است. اگر یک انسان معمولی هم در چنین فضایی زندگی کند ممکن است دچار مشکلاتی شده و رفتارهای نابهنجار از خود نشان دهد. با توجه به اینکه با پرونده های بسیاری در زمینه اعدام مواجه هستیم، شاهد خانواده هایی بودیم که یکی از افراد خانواده به قتل رسیده و پول دیه می تواند زندگی آنها را تغییر دهد. من منکر حق دریافت دیه نیستم، اما نباید این مبلغ به قدری بالا رود که کسی قادر به پرداخت آن نباشد.

حبیب رضایی نیز در ادامه صحبت های بهاره رهنما گفت: آدم وقتی در چنین فضایی قرار می گیرد، احساس متضادی پیدا می کند. در چنین مراسم هایی یک طرف ماجرا جوانی است که جانش گرفته شده و در طرف دیگر جوانی است که باید جانش نجات داده شود. ما برای هر دوی آنها متاثر هستیم و چنین احساسی آدم ها را دگرگون می کند.

از دیگر هنرمندانی که روی صحنه آمدند می توان به بهادر مالکی و محمد بحرانی صدا پیشگان مجموعه کلاه قرمزی اشاره کرد. رضا عطاران و محمدرضا هدایتی در مجموع 100 میلیون تومان کمک کردند.

همچنین دست اندرکاران پروژه «طبقه حساس» 20 میلیون تومان و پول فروش گیشه به مبلغ بیش از 8 میلیون تومان فروش دیشب نیز در این مراسم اهدا شد.

هانیه توسلی از دیگر هنرمندان حاضر در این مراسم نیز درباره مساله جوانانی که زیر سن قانونی مرتکب قتل می شوند، صحبت کرد.

منیژه حکمت به نمایندگی از پروژه سینمایی «شهر موش ها» مبلغ 10 میلیون تومان را اهدا کرد. وی گفت: از مادران صلح، مهتاب کرامتی و دیگر دوستان حاضر در این مراسم تشکر می کنم که هر زمان انسانی نیاز به کمک دارد آنها حضور پیدا می کنند.

شبنم مقدمی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر نیز بیان کرد: ممنونم از افرادی که توان داشتند و انسانیت خود را نشان دهند. امیدوارم امشب بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که پدران، مادران و خواهران حاضر در این جمع طعم از دست دادن را نچشند، که همه ما و حتی خانواده های مقتولین می دانیم چه طعم تلخی دارد.

بهاره رهنما در ادامه این مراسم، توضیح داد: من امیدوارم امشب آنقدر پول جمع شود تا بتوان جان یک زندانی محکوم به اعدام دیگری را نجات دهیم. به عنوان مثال یک جوان تنها دو هفته فرصت دارد تا دیه خود را پرداخت کند، این جوان قاتل نیست، بلکه به جای کسی دیگر اعدام می شود و قاتل اصلی که دوست او بوده است فرار کرده است.

از دیگر افرادی که در این مراسم کمک کردند، می توان به مصطفی انصاری 100 میلیون تومان، الهه کولایی 500 هزار تومان، هومن بهمنش 5 میلیون تومان اشاره کرد.

علی ضیاء مجری برنامه های تلویزیون روی صحنه آمد و گفت: به خاطر دارم مدتی پیش با علی خلعتبری به زنجان رفتیم و در یک سالن کوچک توانستیم بیش از 2 میلیارد تومان پول جمع کنیم، پس امشب باید بیشتر از این ها کمک جمع کنیم. در آنها ما دستگاه های الکترونیکی را ردیف به ردیف پیش مردم می بردیم و از آنها پول می گرفتیم. شاید بتوان چنین برنامه ای را اینجا پیاده کرد.

در ادامه خسرو احمدی روی صحنه آمد و گفت: زمانی که علی ضیاء گفت می خواهد ردیف به ردیف پول جمع کند من ترسیدم، چرا که من و تعداد بسیاری از افراد حاضر در این جمع در سطحی از وضعیت اقتصادی نیستند که کمک های میلیونی کنند، به همین دلیل خجالت کشیدم، اما بعد دیدم که نفس کار مهم است، مهم این است که کمک کنیم، مبلغ آن اصلا مهم نیست.

در پایان مراسم، در حالی که تنها 100 میلیون تومان برای نجات جان سه جوان باقی مانده بود، ستارگان سینمای ایران در کنار صحنه قرار گرفتند تا عکس و یا امضاء خود را به نفع نجات جان این سه جوان به فروش بگذارند.

رضا عطاران، مهتاب کرامتی، بهاره رهنما، روح الله حجازی، حبیب اسماعیلی، حبیب رضایی، احسان کرمی، منیژه حکمت، جواد نوروزبیگی، شبنم مقدمی، محمد زرین دست، پگاه آهنگرانی، هانیه توسلی، سید علی ضیاء، رضا بهبودی، الهه کولایی و مهناز افشار از جمله افراد حاضر در این مراسم بودند.

جدید ترین مطالب سایت