لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

حذف رشته های غیرضروری

فرهادی گفت: باید توسعه دانشگاه ها و رشته های تحصیلی هدفمند باشد. رشته های مورد نیاز از جمله رشته های بین رشته ای ایجاد و رشته های قدیمی غیرضروری حذف شوند.

محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سومین نشست روسای کمیسیون های دائمی هیئت های امنای دانشگاه ها، گفت: هیئت های امنای دانشگاه ها به هیچ وجه یک نهاد تشریفاتی و صوری نیستند و می توانند نقش مهمی در اداره دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و رشد علمی کشور داشته باشند. 

او گفت: هیئت های امنای دانشگاه ها باید برنامه های راهبردی و جامع دانشگاه ها را در راستای عملیاتی کردن سیاست های علم و فناوری ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری و نقشه جامع علمی کشور تصویب کنند و بر اجرای آن توسط مدیران دانشگاه ها نظارت جدی داشته باشند. 

وزیر علوم ضمن تاکید بر اختصاص حداقل 15 درصد از بودجه دانشگاه ها به حوزه پژوهش، گفت: باید بیش از 2/5 درصد بودجه نیز به حوزه فناوری اطلاعات اختصاص یابد زیرا استفاده از فناوری های نو هم در آموزش تاثیر مثبت دارد و هم یک ابزار خوب برای مدیریت بهتر است. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: هیئت های امنای دانشگاه ها برای دانشگاه متبوع خود براساس توانمندی ها و مزیت های نسبی موجود یک ماموریت ویژه تعریف کرده و هر دانشگاه در یک زمینه خاص به عنوان یک قطب علمی شناخته شود، مثلاً دانشگاهی در زمینه محیط زیست و دانشگاهی در زمینه مسائل آب و حقوق آب برتر شناخته شود. 

او گفت: باید توسعه دانشگاه ها و رشته های تحصیلی هدفمند باشد. رشته های مورد نیاز از جمله رشته های بین رشته ای ایجاد و رشته های قدیمی غیرضروری حذف شوند. 

وزیر علوم ضمن تاکید بر تنوع بخشی به درآمدهای اختصاصی دانشگاه ها، گفت: باید سهم درآمدهای اختصاصی مرتبط با قراردادهای پژوهش و فناوری و ایجاد شرکت های دانش بنیان افزایش یابد.

منبع: tasnimnews.com

حذف رشته های غیرضروری

جدید ترین مطالب سایت