فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آل خلیفه صدای بانکی مون را هم درآورد/تشدید اعتراض ها

استفان دوژاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست خبری با اشاره به نگرانی مون از وضعیت شیخ علی سلمان اعلام کرد که بان کی مون ماجرای بازداشت شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین و تحولات مربوط به آن در این کشور را دنبال می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از فارس، دبیرکل سازمان ملل متحد از ادامه بازداشت دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین ابراز نگرانی کرد.

همچنین «لیز تروسل» سخنگوی کمیساریای عالی ملل متحد در امور حقوق بشر با ابراز نگرانی از دستگیری شیخ علی سلمان و ادامه دستگیری  افراد در بحرین و نفی آزادی بیان در این کشور، خواستار آزادی فوری شیخ علی سلمان و دیگر شهروندان بحرینی شد.

از سوی دیگر، جین ساکی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز در نشست خبری شب گذشته گفت که دولت واشنگتن با بالاترین سطوح در دولت منامه در خصوص بازداشت شیخ علی سلمان در ارتباط است.

وی با بیان اینکه واشنگتن از تشدید تنش در بحرین نگران است، اظهار داشت که کاخ سفید دولت منامه را دعوت به اتخاذ تدابیر حقوقی لازم برای حل این مسئله در سریع ترین زمان ممکن می کند.

این در شرایطی است که مردم بحرین در ادامه اعتراضات خود به بازداشت دبیرکل جمعیت الوفاق، روز گذشته (سه شنبه) نیز مقابل منزل شیخ علی سلمان تظاهرات کردند.این تظاهرات برای دهمین روز متوالی از زمان بازداشت وی ادامه دارد.

بحرین یک کشور متحد امریکا از زمان فرونشانده شدن اعتراضات بهار عربی در این کشور در سال 2011 دستخوش تنش های سیاسی شده است. این نارضایتی ها پس از دستگیری شیخ علی سلمان یک روحانی مسلمان شیعه و رئیس جامعه اسلامی الوفاق تشدید شده است.

شاهدان گفتند راهپیمایی های اعتراض آمیز زنان و مردان جوان در منطقه شیخ سلمان در پایتخت و بلاد القدیم به خشونت گرایید و ماموران امنیتی به تیراندازی و پرتاب گاز اشک آور مبادرت کردند.

گزارش ها حاکی است ، یورش نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه به معترضان دستگیری شیخ علی سلمان رهبر مخالفان روز سه شنبه در منامه پایتخت بحرین، ده ها زخمی برجای گذاشت.

یکی از شاهدان گفت: یک مخزن گازاشک آور را دیده است که به پای یک معترض در تظاهرات برخورد کرد. وی همچنین شاهد زخمی ها ی دیگری بود.

به گفته الوفاق، دهها معترض در درگیری با نیروهای امنیتی زخمی شدند و این گروه عکس یکی از کسانی را که به ضرب گلوله کشته شده منتشر ساخت.

وزارت کشور بحرین می گوید در حال بررسی گزارش های منتشر شده در مورد این درگیری است.

آل خلیفه صدای بانکی مون را هم درآورد/تشدید اعتراض ها

جدید ترین مطالب سایت