فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جزئیات جدید نام نویسی حج تمتع سال ۹۴

سازمان حج و زیارت هفدهم ربیع الاول سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) را به عنوان فراخوان حج تمتع در تقویم این سازمان ثبت کرده است که بر این اساس جمعه این هفته یعنی هفدهم ربیع الاول اطلاعیه فراخوان حج تمتع صادر و منتشر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت، جزئیات جدید حج 94 را اعلام کرد و گفت: سازمان حج و زیارت، هفدهم ربیع الاول یعنی سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) را به عنوان فراخوان حج تمتع در تقویم این سازمان ثبت کرده است و بر این اساس جمعه این هفته یعنی هفدهم ربیع الاول اطلاعیه فراخوان حج تمتع صادر و منتشر می شود.

وی گفت: در مدت یک هفته یعنی27 دی اطلاعیه دوم منتشر و در آن گروههای قیمتی، ظرفیت ها و اسامی کاروان ها اعلام می شود. ضمن آنکه از سوم تا پنجم بهمن نام نویسی متقاضیان اعزام به حج تمتع آغاز خواهد شد.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: متقاضیان برای نام نویسی می توانند به سامانه haj94.haj.ir مراجعه و از منازل خود نام نویسی کنند.

مراجعه ودیعه گذاران تا 15 بهمن 84 

اوحدی افزود: زائرانی که تا 15 بهمن 84 ودیعه گذاری کرده اند، امسال می توانند برای تمتع نام نویسی کنند و در اطلاعیه ای که صادر می شود گروه های قیمتی، شیوه نام نویسی و میزان اقساط و سود سپرده ودیعه گذاران مشخص خواهد شد.

وی گفت : سهمیه حج تمتع 94 همچون پارسال است و امیدواریم بر اساس وعده وزارت حج عربستان بتوانیم برای سال های بعد افزایش سهمیه داشته باشیم.

اعتبار گذرنامه های حج گزاران تا پایان سال94 

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: توصیه به متقاضیان این است که تاریخ اعتبار گذرنامه های آنان تا پایان سال 94 باشد و اگر گذرنامه معتبر ندارند، باید پیش از نام نویسی برای دریافت گذرنامه معتبر اقدام کنند.

اوحدی گفت: امسال نیز تلاش سازمان حج و زیارت بر این است که برای رفاه حال زائران هزینه های حج تمتع را در دو قسط دریافت کند، طوری که متقاضیان یک قسط را در بهمن و قسط دوم را در اردیبهشت پرداخت خواهند کرد.

وی افزود: با وجود افزایش سطح کیفی خدمات و خروج بیش از 20 درصد از هتل ها از گردونه خدمت رسانی امیدواریم امسال در هزینه های حج تمتع هیچ افزایش قیمتی نداشته باشیم.

نام نویسی مرحله دوم عمره از نیمه اول بهمن

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: اطلاعیه پیش نام نویسی مرحله دوم عمره، نیمه اول بهمن اعلام و نام  نویسی از نیمه دوم یعنی 16 بهمن ماه آغاز خواهد شد.

اوحدی افزود: پروازهای مرحله دوم از 21 اسفندماه آغاز می شود و تا 26 خردادماه ادامه خواهد یافت.

وی گفت: در مرحله دوم نیز تلاش می کنیم در روزهای اول تا اولویت 350 را دوباره فراخوان کنیم زیرا برخی متقاضیان عمره ترجیح می دهند در مرحله دوم مشرف شوند.

اوحدی افزود: در روزهای  اول سامانه فاخر به طور هوشمند ظرفیت های خالی را اعلام می کند و پیش بینی ما این است بتوانیم تا اولویت 400 را بدون مشکل برای همه متقاضیان استان ها اعلام کنیم.

تفاوت جزیی قیمت عمره نوروزی

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان این که در اطلاعیه نیمه نخست بهمن گروه های قیمتی اعلام خواهد شد، گفت: تلاش ما بر این است که در مرحله دوم نام نویسی عمره افزایش قیمتی نداشته باشیم، اما عمره نوروزی عمره ویژه ای است که قیمت آن تفاوت جزئی با بقیه اوقات خواهد داشت.

افزایش قیمت عمره رمضان به دلیل مدت زمان

اوحدی افزود: همچنین در ایام رمضان به علت اینکه دوره عمره به 17 و 21 روز افزایش پیدا می کند، افزایش قیمتی نیز برای عمره رمضان خواهیم داشت.

وی گفت: تا این لحظه بیش از 115 هزار نفر از زائران عمره در قالب 340 پرواز به سرزمین وحی مشرف شده اند.

اوحدی با اشاره به اینکه معدل تأخیر پروازها حدود 18 دقیقه است، گفت: البته در چند روز گذشته خطوط هواپیمایی عربستان تأخیرهای بیش از 4 ساعت داشت که سازمان حج و زیارت امروز در نامه ای به شرکت هواپیمایی عربستانی اخطار داد و از آنها خواست پاسخگو باشند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تا امروز مشکل خاصی نبوده است و عمره گزاران در سلامت کامل به سر می برند و خدمات قابل قبولی به آنان ارائه شده است.

اوحدی گفت: امسال برای نخستین بار از سامانه فاخر رونمایی شد و این سامانه شرایط و تمهیدات خوبی برای زائران فراهم و از ایجاد صف های طولانی مقابل دفاتر خدمات زیارتی جلوگیری کرد.

وی افزود: امسال توانستیم در مرحله اول عمره تا اولویت 400 را اعلام کنیم و در بعضی استان ها تا اولویت 450 نیز اعلام شد.

موردی از شیوع بیماری خرما در عربستان گزارش نشده است

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: به عمره گزاران اطمینان می دهیم که تاکنون موردی از شیوع «بیماری خرما» در عربستان گزارش نشده است.

اوحدی با اشاره به انتشار خبر شیوع «بیماری خرما» در بعضی از پایگاه های اینترنتی، افزود: با پیگیری مرکز پزشکی سازمان حج و زیارت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشخص شد که این خبر صحت ندارد و تاکنون موردی از شیوع این بیماری از طریق وزارت بهداشت عربستان، سازمان بهداشت جهانی یا مرکز پزشکی حج و زیارت گزارش نشده است.

جزئیات جدید نام نویسی حج تمتع سال ۹۴

جدید ترین مطالب سایت