لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آماده باش برای بحران برف/هشدار ناجا درباره محورهای مواصلاتی ۹ استان

سرهنگ صمد اسفندیاری جانشین پلیس راه راهور ناجا در مورد آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور اظهار داشت: هم اکنون در اکثر محورهای استان های قزوین و ایلام بارش برف جریان دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جانشین پلیس راه راهور ناجا گفت: در محورهای مواصلاتی ۹ استان کشور بارش برف جریان دارد.  سرهنگ صمد اسفندیاری جانشین پلیس راه راهور ناجا در مورد آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده های کشور اظهار داشت: هم اکنون در اکثر محورهای استان های قزوین و ایلام بارش برف جریان دارد.

جانشین پلیس راه راهور ناجا تصریح کرد: در محور مرند - تبریز در استان آذربایجان شرقی، محورهای سردشت و پیرانشهر در آذربایجان غربی، محورهای گلپایگان و دامنه در استان اصفهان بارش برف اعلام شده است.

وی افزود: در محورهای سمنان - فیروزکوه، و شهمیرزاد - کیاسر در استان سمنان، بانه - سقز و قروه - همدان در استان کردستان و محورهای آشتیان - راهجرد و اراک به بروجرد نیز در استان مرکزی بارش برف گزارش شده است.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی گفت: در آزادراه ساوه - همدان و ارتفاعات استان گیلان نیز برف می بارد.

جانشین پلیس راه راهور ناجا بیان داشت: در محورهای مواصلاتی لرستان و مازندران و سایر محورهای گیلان بارش باران جریان دارد. سرهنگ اسفندیاری در ادامه افزود:  در سایر جاده های کشور جوی آرام و ترافیکی روان به چشم می خورد.

هشت روستای فریدونشهر در محاصره برف قرار گرفت

 رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان فریدونشهر از محاصره هشت روستای این شهرستان خبر داد و گفت: احتمال ریزش بهمن در ارتفاعات این شهرستان وجود دارد.

وی افزود: در پی بارش بیش از 50 سانتی متر برف راه ارتباطی هفت روستای کلوسه، وزوه، کاهگان بالا، کاهگان پایین، وستگان، دورک و کاهگانگ از روستاهای پشتکوه دوم و همچنین روستای کمران بسته شده است.

 اکنون بارش برف و کولاک در راه ها و بویژه گردنه کلوسه ادامه دارد و به همین دلیل کار بازگشایی گردنه به کندی صورت می گیرد. ارتفاع برف در شهر فریدونشهر که از شب گذشته شروع شد و همچنان متناوب ادامه دارد به بیش از 10 سانتیمتر رسید و میزان بارندگی 9 میلی متر گزارش شده است.

بارش برف و کولاک در محورهای استان زنجان

مسئول مرکز مدیریت راه های اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان از بارش برف و کولاک موضعی در محورهای مواصلاتی این استان خبر داد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در محور زنجان - طارم «گردنه خان چایی، ذاکر و بادامستان» و محور خدابنده - همدان «گردنه سازین، گویجه ییلاق و آق بلاق» بارش برف موجب به وجود آمدن کولاک موضعی است، گفت: تردد در این محورها با زنجیرچرخ امکانپذیر است.

مسئول مرکز مدیریت راه های اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در محور زنجان- دندی «گردنه قلی کندی و چایرلو» مه غلیظ حاکم است، افزود: تردد در این محورها نیاز به سرعت مطمئنه و به همراه داشتن امکانات و تجهیزات لازم است.

این مسئول با اشاره به اینکه همچنین در محور زنجان- قزوین در هر دو محور آزاد راه و ترانزیت حد فاصل 45 تا 75 کیلومتر بارش پراکنده وجود دارد، متذکر شد: بارش پراکنده باعث به وجود آمدن کولاک موضعی و لغزندگی سطح جاده  شده است. وی ادامه داد: رانندگان برای تردد در این محورها باید زنجیر چرخ به همراه داشته و نکات ایمنی را رعایت کنند.

مسئول مرکز مدیریت راه های اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان به وضعیت راه های روستایی استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر همه راه های روستایی استان زنجان باز است و گزارشی مبنی بر مسدودی در این راه ها گزارش نشده است.

تمامی ادارات چالوس برای بحران برف در حالت آماده باش هستند

 فرماندار چالوس گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی، مبنی بر احتمال وقوع برف و باران و کاهش شدید دمای هوا تمام دستگاه های دولتی و خصوصی در این شهرستان آماده خدمت رسانی هستند.

 محمد ناصر زندی  در جلسه  ستاد بحران شهرستان چالوس که به منظور بررسی راهکارهای مناسب برای مقابله با برف و بوران احتمالی در روزهای آینده در این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: با توجه به سیل اخیری که در شهرستان چالوس به وقوع پیوست تصمیمات مناسبی برای برون رفت از این معضل و پیشگیری از وقوع بحران در دفعات آینده  اتخاذ شد.

زندی ادامه داد: در راستای رفع این مشکلات با ایجاد تیم های کارشناسی و شناسایی موانع و طرح هایی که از سوی معاون عمرانی استاندار مازندران ارائه شد تصمیم گرفتیم تا با صدور مجوز از سوی اداره امور آب اماکنی را که در مسیر رودخانه ها هست را تملک کنیم.

فرماندار چالوس با اشاره به رفع موانعی که در بحران سیل اخیر چالوس موجب بروز خسارت شده بود افزود: با قطع درختان مسیر رودخانه های شهر و بخش مرکزی چالوس و نیز لایروبی رودخانه سردآبرود و رودخانه روستای مهدی آباد تا اندازه ای موانع را از سر راه برداشتیم.

وی تاکید کرد: با توجه به اعلام هواشناسی در خصوص کاهش 15 درجه ای دمای هوا در استان مازندران لازم است تا تدابیر لازم در این زمینه اندیشیده شود و با ایجاد آمادگی لازم این موهبت های الهی به بحران تبدیل نشود.

زندی گفت: با توجه به برودت هوا باید در حوزه باغات، دامداری، زنبورداری و ... جهاد سازندگی تمهیداتی بیندیشد تا در صورت وقوع هر گونه بحران مشکلی در این بخش ها ایجاد نشود.

وی با اعلام این که رسانه ها نیز  باید در این زمینه اطلاعات لازم را در اختیار مردم قرار دهند، افزود: نباید زمینه ایجاد تشویش اذهان عمومی را فراهم نماییم بلکه تمام این موارد صرفا برای اطلاع رسانی و آمادگی مردم است.

وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت دستگاه های دولتی در شهرستان چالوس بخش های خصوصی نیز وظیفه دارند تا در این روزها بسیج شوند.

زندی عنوان داشت: بخشداران شهرستان چالوس نیز باید برای وقع احتمالی برف و باران روزهای آینده تمامی ماشین آلات دهیاری ها را تجهیز نمایند و موقعیت دستگاه ها را مشخص کرده تا بلافاصله با حضور در صحنه در برابر این حوادث مدیریت کنند.

آماده باش برای بحران برف/هشدار ناجا درباره محورهای مواصلاتی ۹ استان

جدید ترین مطالب سایت